Wpis z mikrobloga

Na twitterze Rowerowego Wrocławia padł dość ekhm kontrowersyjny pomysł przywrócenia mostu Grunwaldzkiego do stanu sprzed 1990 roku. Jak waszym zdaniem powinna wyglądać planowana modernizacja tego mostu?

Moim zdaniem (#!$%@?ąc od zdania kuratora) powinny zostać wybudowane kładki po zewnętrznej stronie mostu i to tam powinien zostać przeniesiony ruch pieszy i rowerowy wraz z jego wydzieleniem. Wtedy można by poszerzyć drogę, żeby zmieściły się dwa pasy, zyskamy wtedy wydzielone torowisko dla bimbajów. Z punktu widzenia rowerzysty to przejazd dam to jest katorga, ciężko zauważyć pieszych/ rowerzystów wyskakujących zza filarów, ludzie też często chodzą jak krowy środkiem. Auta też nie mają kolorowo na torowisku na środku mostu.
#wroclaw #rowerowywroclaw
rosomak94 - Na twitterze Rowerowego Wrocławia padł dość ekhm kontrowersyjny pomysł pr...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-16 151047

Pobierz
  • 34
wg mnie trzeba zamknąć ruch samochodowy, zrobić deptak dla turystów z tramwajami i rowerami (jak na szewskiej). Mieszkańcy mogą jeździć polinką i płacić podatki a reszta dupa cicho.


@witam12: Nie no, po co w ogóle toczyć dyskusję, jak można każdą kwestę posunąć do absurdu i cyk, czas na CS-a
@rosomak94 jako pieszy chciałbym móc wchodzic na most i sobie go podziwiać więc dla mnie calkowite zlikwidowanie chodników nie wchodzi w grę. A przy obecnych szerokosciach nie mam tam problemow z jazdą. Problemem jest tragiczny stan nawierzchni
@rosomak94 Nie wydaje mi się by dodatkowy pas cokolwiek tam zmienił. Przepustowość mostu jest wystarczająca żeby zakorkować oś Grunwaldzką od wysokości budynku D-2 PWr (polecam wybrać się tam 12.04 2024 około godziny 18-19). Poszerzenie chodników mogło być jakaś alternatywą jeśli AWW odciążyło by most o powiedzmy minimum 50%, ale i w tym wypadku prędzej uwierzę, że zrobią wydzielone torowisko i buspas ¯_(ツ)_/¯

Zaś jako rowerzysta przejeżdżałem mostem setki razy i nie uważam
  • 2
@Viking-: nie chcę robić tam 3 pasów, tylko 2 + buspas. Zawsze jak jadę tamtędy rowerem to na wysokości filarów hamuję do zera bo boję się że ktoś mi wyskoczy. No i jazda przy samej krawędzi jezdni nie naleźy do komfortowych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Wychwalany nie chcę wywalać pieszych z mostu, tylko przenieść ich za element nośny, żeby było bezpieczniej i więcej miejsca :)
@rosomak94 czyli 3 zamiast 4 które się nie korkują?

Jadąc tamtędy rowerem wystarczy się dobrze rozglądać wcześniej i wiesz czy ktoś nie idzie. Chociaż powieszenie kilku luster było by spoko.
Na twitterze Rowerowego Wrocławia padł dość ekhm kontrowersyjny pomysł przywrócenia mostu Grunwaldzkiego do stanu sprzed 1990 roku. Jak waszym zdaniem powinna wyglądać planowana modernizacja tego mostu?


@rosomak94:
To zupełna abstrakcja, żeby zwężać i tak wąskie gardło kluczowej arterii łączącej Pl.Grunwaldzki z centrum i południem.
Być może gdybyśmy mieli pełną obwodnicę miejską i rozsądnie zaplanowaną (więcej pasów) AWW taki pomysł mógłby przejść, bo ruch z grunwaldzkiego by się tam przeniósł.

Liczba mieszkańców
@rosomak94: wg mnie trzeba zamknąć ruch samochodowy, zrobić deptak dla turystów z tramwajami i rowerami (jak na szewskiej). Mieszkańcy mogą jeździć polinką i płacić podatki a reszta dupa cicho.


@witam12: Zamknijmy jeszcze ruch samochodowy na Moście Pokoju, niech cały transport odbywa się Ołbinem i Nadodrzem, te osiedla i tak są już rozwalone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rosomak94 w 100% popieram to co pisze Rowerowy Wrocław. Ale niestety nic z tego pomysłu nie będzie. Nikt w tym mieście nie ma jaj by wreszcie zrobić coś porządnego dla pieszych i rowerzystów.
@aikonek: Ty to popierasz wszystko co ma sprawić żeby kierowcy mieli przewalone.

@throwawayaccount1 Najlepiej niech cały ruch idzie AWW i Milenijnym. Resztę trzeba zamknąć XD

@rosomak94 najlepiej napisał @throwawayaccount1 Ja tylko mogę dodać, że jednocześnie zdaniem asów z rowerowego Wrocławia należy zwezic Szczytnicka. Jak już chcesz kombinować że zwężeniem placu Grunwaldzkiego to trzeba by w 100 procentach przekierować ruch na most Pokoju. Te asy chcą żeby tam w ogóle nie było
@rosomak94: nie widzę problemu, żeby cały ten most zostawić pieszym i rowerzystom. Wystarczy obok wybudować drugi dla samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kuhwa 900k ludzi w samym mieście, kolejne 500k w wioskach wokół, a oni jeden z dosłownie kilku mostów samochodowych będą zwężać, jak tu trzeba ze 3 kolejne mosty budować xD

Wywalenie rowerów na drugą stronę zwiększyłoby bezpieczeństwo, bo w tej chwili trzeba tam zwalniać do
@Darth_Gohan tak samo jak wy kierowcy chcecie mieć szersze drogi (najlepiej po 3 pasy w każdą stronę 50 metrów od rynku), tak piesi i rowerzyści chcą szerszych chodników i dróg rowerowych. Czego tu nie rozumiesz? A Szczytnicka powinna być w ogóle zamknięta dla ruchu samochodowego i to każdy planista potwierdzi.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jak chcesz zwężać most Grunwaldzki to trzeba by jakoś przekierować ruch na most Pokoju.


@Darth_Gohan: można zwęzić jezdnie na moście Grunwaldzkim bez zmniejszania liczby pasów. Przecież tu mówimy o 50 centymetrach.

Przecież 5 knajp które przy niej jest będzie mogło wystawić ogródki.


@Darth_Gohan: dzisiaj 5, a jak zamkniemy ją dla ruchu, to będzie ich 25 :)