Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić sobie jakiegoś kieszonkowego #multitool spodobał mi się oczywiście #leatherman squirt ps4 ale jak zobaczyłem ceny to zwątpiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°). No więc standardowo przejrzałem jakie są alternatywne multitule mini i znalazłem z tych bardziej popularnych:
- SOG Powerprint,
- Nextool Sailor Mini,
- Otacle P1,
- GERBER Dime.

Ale wszystkie są trochę większe i cięższe i nie wiem jak z trwałością. Miałem okazję pobawić się sp4 i takie coś by mi pasowało. I teraz pytanie, który warto kupić zamiast leathermana? Ma ktoś doświadczenie z którymś z wypisanych przeze mnie mini narzędzi? a może jednak warto ps4 kupić?

#edc
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@m1ck Squirt P4 stąd ma takie ceny bo już nie jest produkowany. Została seria Style, model PS. CS też już nie produkowany.
Mam te LM, Dime, mam też SOGa Powerpint , jest naprawdę ok, dużo narzędzi w tak małym formacie, składanie trochę ulomne ale jak na taki mały rozmiar można wybaczyć.
  • Odpowiedz
@m1ck: Mam Gerber Dime i, cóż, za jego cenę jest odpowiedni. Jakość wykonania jest dość średnia a nożyki od razu trzeba naostrzyć bo są tępe. Poza tym jest, jak sama nawa wskazuję, maleńki. Łatwo gubi się w kieszeni z innym szpejem.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Gooma: Dzięki za odpowiedź ale chyba jednak skuszę się na LM squirt bo jakoś mi najbardziej leży ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dogadałem się z kolegą, że mi jednego sprzeda ze swojej kolekcji za normalną kasę.
  • Odpowiedz
  • 0
@m1ck jak cena dobra to bierz bez zastanowienia. Jakby Ci się zniszczył (no bo to maluch) to raczej nie wysyłaj na gwarancję go dostaniesz Micrę, już lepiej samemu naprawić (trudno bo nity) albo sprzedać na części.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Gooma: A właśnie się zastanawiałem czy zostawili sobie na zapas żeby zrealizować wymiany gwarancyjne skoro te ps4 mają 25 lat gwarancji;)
  • Odpowiedz
  • 0
@m1ck raczej nie zostawili, przez chwilę PS4 wymieniali na Skeletoola, ale teraz chyba na Micrę. Generalnie jak jest okazja to warto każdego objętego gwarancja LM kupić. PS4 niestety jest bardzo delikatny i ludzie go masakrowali, przez konstrukcje na nitach jest drogi w naprawie i LM za dużo dorzucał do interesu
  • Odpowiedz
  • 0
@bandera no bardzo fajne mikro narzędzie, bywa bardzo przydatny. Szkoda ze wycofali PS4 bo on był równie dobry a jednak miał więcej narzędzi, w Micra nie ma kombinerek a w PS4 były nożyczki.
  • Odpowiedz
  • 1
@bandera kiepskie bo maleńkie, ale zawsze to jednak stalowe paluchy, nie tylko do odkręcania śrub ale też innych rzeczy. Nożyczki w Micra nie są jakieś wyjątkowe, lepsze są w Surge czy nawet Juice ale generalnie masz rację, codziennie, większe nożyczki niz w PS4 przydają się częściej. Ja Micrę nosze na wakacjach razem z Signalem, bo tamten nie ma nożyczek. Na codzień Arc, Wave, Surge
  • Odpowiedz