Wpis z mikrobloga

Tak jak @mdk007 i @DynamoDatabase napisali. Przebaczenie to dar, który dajesz nie tylko komuś, ale i sobie. Osobiście byłem ofiarą przemocy w szkole, ale sam też skrzywdziłem parę osób w swoim życiu i uważam, że odmowa przebaczenia to najgorsze, co można zrobić. Doceńcie, że ktoś chce naprawić wyrządzane krzywdy. Chowanie urazy niszczy przede wszystkim nas i wpędza w spiralę zgorzkeninia. Nie musicie się przyjaźnić z tymi ludźmi, ale warto odpuścić
  • Odpowiedz
  • 0
@spiegelglas: powiedz mi co Tobie da ciągłe #!$%@? się na typa, który coś odwalił 12 lat temu w gimnazjum? Na pewno nie zyskasz w ten sposób spokoju. Czasem warto odpuścić i patrzeć w przyszłość. Już #!$%@? z tym czy ktoś to doceni czy nie.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: trochę nie rozumiem komentarzy wyżej. Sam nieraz po kilku latach postrzegam inaczej pewne spory z dzieciństwa, zachowania i wyciągam dopiero teraz wnioski. Mam ochotę przeprosić za coś co mogłem powiedzieć inaczej, wybaczyć coś co kiedyś nie potrafiłem. Czy to ważne, że koleś robi to bo jest na odwyku czy może naprawdę gryzie go sumienie? Zrozumiał po latach i mu głupio, dzieci są tylko dziećmi i nie bez powodu pełnoletniość osiągamy
  • Odpowiedz
Przegrywom ciagle malo. nie przeprosisz - zle, przeprosisz - tez zle.


@detokstyle: Tego widocznie nie było warto przepraszać. Część przegrywów była szkolnymi przegrywami właśnie przez swój charakter, który nie nadaje się do społeczeństwa.
  • Odpowiedz
Odwagę ma ten, kto potrafi spojrzeć w oczy i przeprosić kogoś, komu zrobił krzywdę.

Napisać smsa, użyć messengera czy innego komunikatora potrafi każdy leń, ponieważ tak jest łatwiej, żeby uspokoić własne sumienie.

Jeżeli ktoś nie ma możliwości spojrzeć w oczy, najlepiej niech swojej ofierze nie zawraca głowy i nie przywołuje demonów z przeszłości.

Trzeba też uświadomić sobie, jak trwale na rozwijającą się psychikę oddziałują czynniki takie jak dręczenie, wyzwiska, przemoc fizyczna.

Prościej
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka:

Podejrzewam że chłop jest w trakcie odwyku i dlatego. Tam jest terapia 12 kroków czy jakoś tak. I tam jest punkt że ma przeprosić wszystkich których skrzywdził. Więc w ramach przepraszania sra do wszystkich z pseudo przeprosinami. To nie wyrzuty sumienia go gnębią a obowiązek wynikający z terapii


Byla mi tak po chyba 5 latach napisala. Olej to.


Pamiętaj, nie nagradzaj dobrego zachowania bo to nic nie daje. Należy wyłącznie
  • Odpowiedz
@OCIEBATON mój kolega z podstawówki który wybrał inne niż ja gimnazjum, trafił normalnie na grupę zwyrodnialców w klasie, którzy np. ukradli mu FB, rozesłali zboczone wiadomości, zdjęcia i narobili mu takiego przypału, że żadna laska do końca gimnazjum nie chciała się do niego odzywać, wrzucili mu jego nowy rower do rzeki, codziennie go w jakiś sposób upokarzali, po tych 3 latach do teraz nie funkcjonuje już normalnie, ma częste problemy natury psychicznej,
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: też miałem taką historię. Ci ludzie są w wieku, gdy ich problemy zaprowadziły ich już na kozetkę do psychologa albo i na psychiatrię. Rachunek sumienia jest częścią procesu leczenia i naprawy siebie :)
  • Odpowiedz
@CzaryMarek dalwm plusa bo szczerze mnie rozbawiles :D

Dokladnie tak, za gnebienie (dodajmy ze OP nie okreslil co to bylo) nalezy sie srednia krajowa - znacznie wiecej niz zasilek dla niepelnosprawnych.

Choc jak patrze na przegrywow to ma sens.
  • Odpowiedz
@detokstyle: skąd u ciebie robaku takie głębokie przeświadczenie, że oprawcy się należy jakieś przebaczenie? Pewnie też komuś zniszczyłeś życie i nie możesz ze sobą wytrzymać, wbrew temu co napisałeś xD zafundował komuś tysiące godzin cierpienia z powodu negatywnych emocji, jakie wywoływał swoimi działaniami i „głąb” ma mu przebaczyć, bo #!$%@?ę łaskawie ruszyło sumienie po latach? xD jego żałosne wyrzuty sumienia to najmniejszy wymiar kary i nikt nie ma obowiązku mu ulżyć
  • Odpowiedz