Wpis z mikrobloga

Jak widzę tych pseudorowerzystów na rowerze przy -10 stopniach na asfalcie to nóż mi się w kieszeni otwiera...
Czy ci podludzie nie mają wyobraźni? Jeden upadek i wlatuje mi taki dzban pod koła i zgadnij kto pójdzie siedzieć?
Powinni wprowadzić zakaz poruszania się na rowerze na drodze publicznej jeśli temperatura spada poniżej 5 stopni...

#zalesie #gownowpis #rower #zima #hejto
  • 115
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Jest wiele krajów zimniejszych niż Polska, gdzie poruszanie się rowerem przez cały rok, również w siarczyste mrozy, ze śniegiem po kolana, to norma.


@a__s: tylko zobacz ze w krajach zimowych ludzie znaja sie na zimie. Tutaj przy -14 geje chodza z odkrytymi kostkami, wykopek sie pyta czy wam tez peka skora na rekach...

W krajach zimowych nie tylko maja ubrania na zime (inne kurtki niz przejsciowe), rekawice sniegowce (nie
  • Odpowiedz
@programista15cm: kolce czy łańcuchy mają sens jak masz ten centymetr dwa ubitego śniegu na drodze a nie w polskich realiach gdzie 3/4 drogi jest czarne reszta to plamy śniegu/lodu i zaspy wskutek odśnieżania na #!$%@?. Po prostej drodze nie ma żadnego problemu jechać, problem się robi jak pacjent zaczyna skręcać. Ja się w tamtym roku #!$%@?łem i wystarczy, teraz śnieg za oknem = odnowienie miesięcznego.
  • Odpowiedz
No tak, normalny człowiek w takich temperaturach nie siada na rower


@luke-dolla7: Jakbyś wjechał do Beneluxu albo nawet do części Francji/UK to byś miał niezłego mindfucka, bo tam liczby takich zimowych rowerzystów idą w dziesiątki tysięcy. Nie miej pretensji do rowerzystów tylko do naszej kochanej infrastruktury która była i jest tak zbudowana byleby się w papierach zgadzało i dobrze w kampanii na wybory wyglądało.

BTW sam jeżdżę wszystkim czym się da,
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: samochodziarz gdy jest -5 i nikt nie jeździ na rowerze:

hurr durr tyle infrastruktury dla rowerzystów a tylko robi się zimno i nikt nie jeździ prrrt

samochodziarz gdy jest -5 i ludzie jeżdzą na rowerze

hurr durr zaraz jakiś wypadek spowodują, jak jest zimno to nie powinno się jeździć na rowerze tylko w samochód i essa


¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Ja jeździłam w styczniu 16km z roboty na rowerze równe 2 tyg, bo nie było autobusu po 2 zm. Jak się auto zepsuje to człowiek odkrywa w sobie nowe możliwości. ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale tak szczerze to nie było jakoś tragicznie jak na styczeń. Jeśli droga przypomina drogę bo się odśnieża to naprawdę problem śniegu schodzi na dalszy plan.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

mam zachować bezpieczną odległość od rowerzysty (czyli mam jechać lewym pasem pod prąd, bo jak się #!$%@? wyłoży to głowę będzie miał przy podwójnej ciągłej)


@luke-dolla7: A jak chcesz wyprzedzić rowerzystę nie korzystając z drugiego pasa zachowując jednocześnie wymagany przepisami 1m?
  • Odpowiedz
-mam zachować bezpieczną odległość od rowerzysty (czyli mam jechać lewym pasem pod prąd, bo jak się #!$%@? wyłoży to głowę będzie miał przy podwójnej ciągłej)


@luke-dolla7: ty, a jak wyprzedzasz samochód to jedziesz lewym pasem pod prąd czy przeskakujesz nad nim?
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Ja #!$%@?ę. Wypadki się zdarzają, niechronieni uczestnicy ruchu są narażani na niebezpieczeństwo. Pomysł samochodziarza? Zakazać żeby samochodzik sobie szybko jechał i broń boże nie musiał zwalniać przez jakieś zawalidrogi xD

Ja bym zakazał samochodów poniżej 5 stopni co ty na to? Wtedy byłoby bezpiecznie.

Odwrócę twoją narrację: nie mogę z tego że ludzie nie potrafią ruszać samochodem na lodzie, zakopują się w śniegu, gwałtownie hamują i ruszają narażając się na
  • Odpowiedz
  • 0
@Szalom
Zapominasz o zasadniczej różnicy - przywale w osobówkę tą ciężarówką to prawdopodobnie kierowcom nic poważnego się nie stanie. Rower wpadnie pod auto - poważny uraz na zdrowiu lub trup.
  • Odpowiedz