Wpis z mikrobloga

Zastosowanie gum oporowych w rozwoju siły. W skrócie

- Jeśli jesteś początkujący odpuść sobie gumy
- Zadbaj o prawidłowe założenie gum i aby nie były luźne w żadnym momencie ruchu
- Zastosuj naciąg 20-25 % procent ciężaru maksymalnego na sztandze 50-65 % ciężaru maksymalnego
- Zmierz naciąg wagą wędkarską
- Z całym zaangażowaniem postaraj się przełamać opòr gum
- 1 raz na 1-2 tygodnie możesz dodać wariacje z gumą do plany

Jakie kolejne shorty?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - Zastosowanie gum oporowych w rozwoju siły. W skrócie

- Jeśli jesteś począ...
  • 8
  • Odpowiedz
@Kasahara: Wyobrażam sobie ze mój max w siadzie to stówa, żeby było łatwo liczyć.
Jeśli robię serię robocza przysiadu ze sztanga 100kg i nagle zdejmieszsz mi jakieś talerze np 10kg, więc zostaje 90kg ciężaru. Teraz dodasz mi do tego gumę oporowa o wartości 10kg (tak dobierasz gumę aby oporowala 10 kg, więc gdy stane ze sztanga na plecach i podpiętymi gumami, wciąż bedzie 100kg)
ALE
w momencie siadu, ciężar spada do
  • Odpowiedz
  • 0
@WyuArtykyu: robi się 50-65 procent ciężaru plus 20-25 procent z gum. Czyli jeśli Twój maks na jedno potworzenie to 200 kg to na sztangę zakładasz 100-130 kg plus 40-50 kg gum i robisz np tym 5 x 3

Zastosowanie gum do dynamiki i eksplozywnosci polega na tym aby robić to dużą szybkością tak jak na filmach które pokazuje podczas omawianie a nie siłować się z gumą z za dużym oporem

I
  • Odpowiedz
@Kasahara: nie wiem jak te gumy działają i może stąd błąd myślowy, sprostuj - czy ciezar zastosowany do rozciągnięcia gumy jest niemal podobny niezależnie czy ja rozciagnales na 10cm czy na pół metra? Czy raczej jest coś w stylu dużej dysproporcji, np żeby rozciągnąć gumę na 10cm trzeba użyć siły 10kg, ale gdy chcesz rozciągnąć gume na 20 centymetrów, musisz użyć siły o wartosci 20kg itp?

Rozumiem już, że w ćwiczeniu
  • Odpowiedz
  • 1
@WyuArtykyu: naciąg gumy jest podany w maksymalnym jej rozciągnięciu i rośnie on niemalże od zera do tej wartości wraz a długością ruchu.

Trochę inaczej działają łańcuchy doczepione do sztangi tam wzrost ciężaru jest inaczej odczuwalny plus zachowują się jak wolny ciężar.

Dynamikę i eksplozywnoșc można też trenować oczywiście bez użycia gum np. Robiąc 10 serii po 2 repy np. Z 60-75 procent i skupiając się na intencji.

W aspekcie hipertonicznym nie
  • Odpowiedz