Wpis z mikrobloga

  • 0
@asdfghjkl: procek Athlon II X2 250. Wiem, wszystko nędza ale do moich celów wystarczało. Teraz jak zaczałem zrzucac filmiki z telefonu to sie zaczynają problemy.
  • 0
@mati1990: a za..np tysiaka.. da się złożyć jakiś zestaw, nieco wydajniejszy niz to co teraz mam? Nie chcę wydawać więcej na pc którego aż tak nie uzywam.
@tomy86: musisz sie pogodzić, że tak będzie. Ten procesor ma ponad dekadę. Pochodzi z czasów, gdzie nie było jeszcze hevc, h.264 etc. Intel zdaje się dopiero w roku 2017 wprowadził sprzętowy dekoder/encoder dla używanych dziś zazwyczaj kodeków. AMD pewnie w podobnym czasie to zrobiło w swoich prockach.
Twój procek zamiast uzywać dedykowanego układu do dekodowania tego kodeka używa normalnych rdzeni które rady nie dają
  • 1
@asdfghjkl: Nie pogodze się z tym. Dlatego chcę kupić coś co pociagnie te filmy. ;)

Zasilacz z czarnej listy FSP400-60HLN xD, do tego dysk SSD Crucial BX500.
To by mogło zostać. (chyba)

Potrzeba nowej płyty głównej z prockiem i ram.
@tomy86: szukaj czegos co obsługuje procki wydane po roku 2017.
Praktycznie każda usługa streamingu i urządzenie używa dziś tych kodeków, bo powodują, że film przy tej samej jakości jest znacznie mniejszy. iestety dekodowanie/encodowanie wymaga znacznych zasobów mocy. Dlatego procki wydane po roku 2017 mają w sobie dedykowany układ tylko do tego celu, żeby nie robić tych operacji na zwykłych rdzeniach które nie nadają się do tego. Coś jak cuda w GPU.
@tomy86: w tej kwestii nie doradzę, bo siedze na macbookach. Miałem podobny problem. W macbookach z roku 2016 był procek intela który jeszcze nie wspierał tych kodeków. Netflix i inne usługi czy gopro zaczło uzywać h.264/5 etc. i efekt był taki, że lapciok przy odtwarzania filmów, obróbki wył jak głupi i zaczynał lagować. Bateria starczała na maks 2h. W roku 2017 macbooki dostały już intele ze wsparciem sprzętowym dla tych kodeków