Wpis z mikrobloga

W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało, najbardziej dobijające jest, że w zasadzie przestajesz się już liczyć dla innych jako istota ludzka. Od teraz nie jestes człowiekiem, tylko matką a magicznie twoje siły i zasoby stają się niewyczerpalne. Nie czujesz zmęczenia, bólu, nie musisz spać i nie chorujesz. To znaczy, czujesz i chorujesz, ale inni mają to najczęściej totalnie w dupie. I najlepsze, że najmocniej dotyka cię to ze strony innych kobiet. Najgorsze jest to, że w chwilach słabości zdana jesteś totalnie na innych, bo sama sobie nie pomożesz.

Najbardziej niesamowite jest to, że człowiekiem, który najbardziej cię rozumie i wykazuje wobec prawdziwa empatię, jest twoje małe dziecko (sic!).
To chyba jedna ze spraw, które totalnie mnie zaskoczyły w macierzyństwie. Nawet niezwykłe konsystencje bobasowych kup, nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.
#rozowepaski #pieknokobiet #ciaza #kobieta #dziecko #rodzicielstwo #rodzina #przemyslenia #oswiadczenie
ciemnienie - W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało...

źródło: sanatorium

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
To prawda za wyjątkiem jednego. Kobiety uważają że mąż / partner na niewyczerpalne zasoby energii i jedzie na kodach nieśmiertelności. I jak on wraca z pracy to od razu ma zajmować się domem i pociechami nawet nie mogąc zdjąć butów a co dopiero czegokolwiek zjeść. Tylko masz i działaj. Jestem ABSOLUTNIE pewny że gdyby niejedna taka kobieta została postawiona w takiej sytuacji to byłby skowyt słyszalny aż na biegunach. Że nie dość
  • Odpowiedz
@Kamokamo

@ciemnienie ludzie generalnie mają innych w dupie. Druga sprawa: nikt cię na piedestale nie będzie stawiał bo masz dziecko. Wielu ludzi ma dzieci i też muszą sobie radzić. Po prostu twoje jęczenie nie robi na ludziach wrażenia, a zwłaszcza kobietach, które przeżywały to samo co ty teraz


Właśnie tego nigdy nie zrozumiem w babach xD. Wszystkie płaczą jak ciąża jest ciężka, ale żeby przepuścić dobrowolnie taką ciężarną w kolejce to nie
  • Odpowiedz
W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało, najbardziej dobijające jest, że w zasadzie przestajesz się już liczyć dla innych jako istota ludzka.

@ciemnienie: w takim razie nie bądź mamą, co cie powstrzymuje?

Kolejna hagiografia macierzyństwa "dlaczego ludzie nie uważają mnie za nadczłowieka, przecież jestem MATKĄ, mi się to należy, mi się wszystko należy"
  • Odpowiedz
Może lepiej pójść na jakieś matkowe grupy i tam się pożalić?

Ojciec 3,5 letniej córki tutaj. Z żoną mieszkamy na emigracji i nie mamy tego komfortu że możemy z kimś dziecko zostawić, więc albo wychodzi ona albo ja. Jest ciężko, czasami człowiek ma dosyć. Dziecko to była nasz wspolna decyzja i nie wyobrażam sobie narzekać, że ktoś inny mnie nie traktuje tak jak ja bym sobie tego życzył.

A jak ci się
  • Odpowiedz
@ciemnienie polecam zasadę „umiesz liczyć, licz na siebie”. Może to brutalne, ale takie jest życie. Sama się tym kieruję od zawsze i uczę tego moich dzieci. Owszem, każdy ma bliskich, którzy nas wspierają, ale każdy robi to w ograniczony czasowo, rożny sposób i, co najwazniejsze, nie jest niczyim obowiązkiem wspieranie nas i pomaganie nam. Jeden bliski wesprze radą, drugi wysłucha i zawsze odpowie na smsa, inny poświęci czas na spotkanie, zabawę z
  • Odpowiedz
@ciemnienie ojojojoj here we go again, matka jednego dziecka narzeka jakie to rodzicielstwo jest zle i straszne i ile energii pochlania i sie dziwi, ze kazdy ma to w dupie a zwlaszcza ci ktorzy tez sa rodzicami i to wiecej niz jednego dziecka. Zawsze patrze na takich ludzi z politowaniem, kiedy wy w koncu zrozumiecie, ze nie jestescie pepkiem swiata i kazdy ma swoje problemy nawet jesli nie kreca sie one wokol
  • Odpowiedz
  • 3
@fizzly to gdzie ma narzekać, jak nie w internetach? Wykopki pier###olą kocopoły na każdy temat, jeden głupszy od drugiego, a to jest zwykle, codzienne narzekanie. Oczyszczający wentyl bezpieczeństwa, a nie "madkowy wpis". Nawiasem pisząc, to niemal każda osoba którą znam mówiąca o "madkach" to piwniczak z mentalną stulejką albo disco-karyna-algida. Także tego.
  • Odpowiedz