Wpis z mikrobloga

Szybkie przedstawienie tematu.

30 lat, 184cm, 112,8kg

W ciągu ostatnich 2 lat schudłem 12kg, udało mi się częściowo zmienić nawyki żywieniowe, wyeliminowałem używki, sen od dłuższego czasu w normie (7-8h). Jestem z siebie zadowolony ale tempo zmian jest za małe. Dodatkowo było już 107kg a dzisiaj wchodzę na wagę i prawie 6kg więcej. Pomyślałem, że regularne dzielenie się tutaj efektami tego co robię pomoże mi utrzymać dyscyplinę. No i może w komentarzach dostane kilka cennych wskazówek.

Co chciałbym zmienić/poprawić/osiągnąć?

1. brak mi aktywności fizycznej więc chciałbym więcej chodzić i wrócić na siłownię a w przyszłości dorzucić bieganie/rower

2. deficyt kaloryczny przeplatam z falami objadania się wysoko przetworzoną żywnością więc chciałbym utrzymać go żeby tracić 0,5kg-1kg masy ciała tygodniowo i nie być otyłym a w dłuższej perspektywie żeby osiągnąć prawidłową masę ciała

Jak planuję to zrobić?

1. karnet na siłownię kupiony, będę parkował samochód dalej od pracy i starał się chodzić pieszo tam gdzie mogę

2. zacząłem liczyć kalorie na Fitatu i zrobiłem zakupy na dłuższy czas z wartościowych produktów

Rano w każdy poniedziałek będę podsumowywał poprzedni tydzień i dodawał nową masę ciała.

Otyłość to choroba a ja chcę być zdrowy.

#odchudzanie #dieta
  • 6
@szewczyk_tratewka czołem. 40 na karku, półtora roku temu podjąłem decyzję, że chce schudnąć. Startowałem z wagi 118 przy wzroście 178 cm, aktualnie ważę 93 kg. Dam Ci właściwie tylko jedną wskazówkę, która jest uniwersalna dla każdego i to nic więcej jak matematyka. Musisz wychodzić sporo na minusie z kaloriami, trzymać michę, dużo się ruszać, ale też nie wariować.

Nie wiem na jakie aktywności możesz sobie pozwolić, ale spróbuj basenu, marszobiegów, a najlepiej
@szewczyk_tratewka: 190, 105.8 (maj 26), 86.5 (styczeń 29), praca półsiedząca na 1/2 etatu i 45min machania żelazem co 2-3 dni, zero kardio

Kalorie. Liczyć. Od tego się zaczyna poznawanie ciała, budowanie bazy odchudzającej, rozkminianie gdzie masz zero, gdzie masz deficyt, gdzie masz nadwyżkę, itp. Nie trzeba do tego apki, ale pamiętaj że produkty na etykietach mogą mieć 10-20% różnicy w kaloriach od stanu rzeczywistego (w obie strony). Bardzo się przydaje waga