Wpis z mikrobloga

@Saddam_Husajn: Po pierwsze wywal od razu tę ławkę ujemną (jedno z najgorszych ćwiczeń na klate) i daj zamiast niej na przykład rozpiętki (na bramie lub maszynie butterfly). A serii tygodniowo na klatę możesz sobie robić na przykład 12 i potem najwyżej zmniejszysz albo zwiększysz w zależności od potrzeby.
  • Odpowiedz
@Bartekgkw: Mi na przykład zdecydowanie najgorzej idzie złapać dobrą pozycję przy jego wykonywaniu. Z właściwym ciężarem wyginałem się przedziwnie a z mniejszym mogłem mieć właściwą pozycję ale wychodził wtedy aerobik a nie porządne wyciskanie.
  • Odpowiedz
@Janczixd: Czy rozpiętki można liczyć jako serie na klatę? Czy 12 serii wyciskania i 6 serie rozpiętek mogę zaliczyć jako 18 serii na klate lacznie? Przykładowo:

1 trening: wyciskanie pozioma 6x10
2 trening: wyciskanie dodatnia 6x10
3 trening: rozpietki (co tydzien zmiana poziome/dodatnie) 6x10
  • Odpowiedz
@Bartekgkw: Sztanga szybko dotknie mostka, co za tym idzie dużo pracy przejmie tutaj triceps, bo w sumie będziesz pracował bardziej w końcowej fazie ruchu. Bardziej naturalnym ruchem odpowiedzialnym za dolne rejony klatki będą dipy i na to bym stawiał u początkującego. Skos ujemny nie jest tak #!$%@? żeby nie miał kompletnie zastosowania bo podejrzewam że w powerliftingu jest stosowany, ale jak chodzi o hipertrofie to są po prostu lepsze opcje.
  • Odpowiedz
@Lewusx: No dipy to na pewno TOP, ale jak ktoś tam wyżej #!$%@?, że skos dolny to jedno z najgorszych ćwiczeń na klatkę to przesada w #!$%@? XD

3 na 4 osoby i tak robią taki mostek, że robią skos ujemny na płaskiej, tyle ze trajhardują ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Bartekgkw: Ja też zaliczam je do najgorszych ćwiczeń pod względem hipertroficznym.

Co do mostkowania na poziomej zgadzam się, sam jak jeszcze robiłem poziomą to mostkowałem dość mocno i w takiej pozycji czułem klatkę zdecydowanie najlepiej, ale nie był to zakres tak krótki, jaki miałbym na skosie ujemnym.

Jak jest osoba która za wszelką cenę chce sobie te wyciskanie robić bo ma sprawdzone i "czuje" to śmiało, ale tak jak chce robić,
  • Odpowiedz