Wpis z mikrobloga

Jaka bańka. Gdybyśmy mieli bańkę to 70% osób kupowałoby inwestycyjnie, mieszkania rosły by po 30% w pół roku, wszyscy uważali, że to genialna inwestycja, nikt nie wierzył, że mogą być spadki, rósłby udział pustostanów, a w tym wszystkim ludzie chwaliliby się, że np. "zdążyli kupić". Na szczycie bańki często też dołączają rządy z jakimiś dopłatami, bo mieszkania są już tak drogie, że nie da się ich kupić w warunkach czysto rynkowych.

#nieruchomosci #kredyt2procent #mieszkanienastart #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 42
ostatnie szacunki UWr są na 900k.


@julian351: nawet licząc 900k mieszkańców to już teraz wypada 2,47 osoby na mieszkanie, więc teoretycznie już teraz dla każdego jest miejsce, chociaż realnie wychodzi 2,78 osoby/mieszkanie, bo 40 tysięcy stoi pustych.
@mickpl: '94 to chyba ostatni rocznik przed katastrofą liczby urodzeń, za 2-3 lata Ci ludzie zaspokoją swoje potrzeby mieszkaniowe. Mnie ciekawi co będzie dalej bo to może być faktyczny game changer na tym rynku.
@wykopanywykopek: no ja w Poznaniu też ich dużo widzę ale wydaję mi się że to wynika z pewnych historii wizowych. Poza tym Ci bangalijczycy z mojego osiedla mieszkają w 7-9 chłopa na 3 pokojach xd raczej model - przyjechać, zarobić, wrócić
@lami:
Piękna manipulacja dla ludzi, którzy nie umieją czytać wykresów. Ten wykres nie może służyć do porównywania cen między państwami. On pokazuje jedynie jak zmieniają się ceny wewnątrz danego kraju w stosunku do roku 2015.

I jeśli chodzi o 70% mieszkań na inwestycje - NBP kłamie ale randomowy profil na twitterze nie ()
Wszyscy się śmieją z micka a wyobraźcie sobie jak #!$%@? mu ego kiedy w końcu po 30 latach gadania o pękającej bańce ta w końcu pęknie. Już widzę to "a nie mówiłem?"