Wpis z mikrobloga

tylko UE i pomysły lewactwa by cofnac nas z poziomem życia, wiedzy, edukacji i zamożności o 200 lat


@OdcienZieleni: tak i to przez lewacką UE drewno jest głównym surowcem konstrukcyjbym w USA.
Sam też pracowałem we Włoszech na hali produkcyjnej gdzie dach leżał na drewnianych belkach. Bo betonowa belka musiałby być podparta, a stał byłyby problemem przy pożarze.
Po prostu drewno to zwyczajny materiał budowlany, który jak każdy inny ma swoje
  • Odpowiedz
@OdcienZieleni: Budynki są budowane szkieletowe, popularne także w Skandynawii. Nie widzisz zewnątrz że są z drewna. Domy drewniane to nie tylko te z bali. Generalnie takie domy jest niby łatwiej i taniej ogrzać, nie wiem jak to się ma domów pasywnych albo jakiś innych z super cegieł czy pustaków, co dobrze izolują. Ale tak większość domów w USA jest zbudowana właśnie jako szkieletowe czyli drewniane.
  • Odpowiedz
@OdcienZieleni: No i szybciej buduje, bo stawia się z gotowych przywiezionych elementów. Domy z bali są droższe niż ceglane z tego co mi wiadomo. A i domy szkieletowe mają wadę, że są jakby puste w środku jeśli chodzi o ściany, więc bez dobrego wyciszenia to hałas się niesie. To są te tak zwane kartonowe domy, wiem że na pewno w Skandynawii są popularne, w Stanach, to pewnie też w Kanadzie, chyba
lentilek - @OdcienZieleni: No i szybciej buduje, bo stawia się z gotowych przywiezion...

źródło: 44496%20Mj%C3%B8sta%CC%8Arnet%20screen

Pobierz
  • Odpowiedz