Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zmianą czytnika ebooków. Od 2011 mam Amazon Kindle Classic 4 i w sumie nadal działa, ale coraz bardziej przeszkadza mi brak podświetlania i słaba rozdzielczość. 99% czasu używania to czytanie zwykłej beletrystyki wgrywanej do czytnika po kablu. Jako, że Kindle nie czyta formatu epub, to czasami muszę zamienić go w Calibre na mobi, nie jest to jakaś trudna rzecz ale jakby nowy czytnik był bardziej bezproblemowy to byłoby fajnie.

No i tak się zastanawiam nad Amazon Paperwhite, Pocketbook Era lub czymś innym, ale tak na prawdę to nie wiem co jest dobre a co nie. Fajnie jakby czytnik miał fizyczne przyciski, dobry i równomiernie podświetlony ekran i był wytrzymały i długowieczny żeby z 10 lat przetrwał.

Jakieś opinie lub alternatywy? Pieniądz do wydania to około 1k

#czytnik #ebook #epub #mobi #kindle #pocketbook #onyx #kobo
bambo_rambo - Zastanawiam się nad zmianą czytnika ebooków. Od 2011 mam Amazon Kindle ...

źródło: b1d5dfc34e3ebe0ee69703fba1a5

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Kindle nie czyta formatu epub, to czasami muszę zamienić go w Calibre na mobi, nie jest to jakaś trudna rzecz ale jakby nowy czytnik był bardziej bezproblemowy to byłoby fajnie.


@bambo_rambo: też mnie to wkurzało. Osobieście przeszedłem na kobo bo nie potrzebuję bajerów jak legimi czy wysyłanie książek na czytnik mailem. Natomiast jedną bajerancką rzecz fajną która ma kobo jak korzystasz np w firefoxie z pocket to kobo potrafi sobie synchronizować
  • Odpowiedz
@bambo_rambo: mam identyczny. Książki można wrzucać na e-maila od Amazona który automatycznie konwertuje po czym wystarczy w kundlu włączyć wifi żeby sobie ściągnął książki z chmury.
Żadnych kabli i ręcznych konwersji
Ale racja trochę już stary jest. W moim musiałem wymienić baterię
  • Odpowiedz
@bambo_rambo: mam jakiegoś paperwhite. kupiony ok 2016+-1.
caly czas działa bez problemu. jest podświetlenie. można czytać w pełnym słońcu. przydatne funkcją jest przesyłanie plików przez amazonowego maila. Fizyczny przycisk jest tylko jeden - wyłącznik.

Największym minusem dla mnie są debilne aktualizacje, które nie są mi do niczego potrzebne, a nieraz zmieniają ui i marnują czas zbędnym resetowaniem czytnika podczas instalacji (trwa to nieraz i parę minut)

Kupiłem to w rzeszy za
  • Odpowiedz
@bambo_rambo: Jak wyżej, EPUB-y możesz wysyłać przez Send to Kindle, więc to nie powinno spędzać Ci snu z powiek :) Nowsze czytniki mają większą rozdzielczość, ale uwaga, gorszy kontrast. Literki nie są tak czarne jak w Twoim.
Co do następców, to w recenzji znajdziesz więcej:
- Kindle Paperwhite 5 (bez fizycznych przycisków): http://cyfranek.booklikes.com/post/4764619/recenzja-kindle-paperwhite-5-2021-czyli-najszybszy-ekran-na-rynku
- PocketBook Era (wolniejszy, fizyczne klawisze, lepsze wsparcie dla EPUB-ów, lepsza obsługa wypożyczalni np. Legimi): http://cyfranek.booklikes.com/post/5149398/recenzja-pocketbook-era-z-siedmiocalowym-ekranem-e-ink-carta-1200
  • Odpowiedz