Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.

Pytanie do osób wierzących - jak wy to postrzegacie?

#religia #wiara #pytanie
  • 127
jest takie coś, co się nazywa wolna wola i nawet osoby złe mogą z tego korzystać.


@PokemonowyRambo: Wolna wola i bóg nie istnieją, ale pomijając ten fakt.

Bóg jest wszechwiedzący, więc wiedział, że wolna wola doprowadzi do złych rzeczy, więc mógł zamiast programować ludzi na wolną wolę, mógł zaprogramować ich bez wolnej woli tak, żeby zawsze robili dobro. Mógł, ale tak nie zrobił, bo sam jest zły.
Ostatnio w Internecie czytałem o przypadku kolesia, który zamordował ponad 600 osób. Nie rozumiem, dlaczego Bóg np. nie zabił go piorunem po pierwszych trzech zabójstwach i pozwolił mu zabijać, aż do nabicia takiej liczby? Ofiary to były głównie dzieci... Ja wiem, że to przecież nie Bóg zabijał tylko ten człowiek, ale no mógł przecież zainterweniować i go zabić, jednocześnie nie wpływając zbytnio na naszą wolną wolę.


Pytanie do osób wierzących - jak
@WiemyCoWiemyKogo: Bo może nie rozumiesz, świat doczesny jest po śmireci wg. katolików, tutaj jesteśmy "na chwile" i to co robimy tutaj, będzie odgrywało rolę gdzie trafimy - piekło, niebo, czyściec. Także ten który mordował trafi do piekła i będzie miał karę ... ho ho ho taką że ho ho ho. i na tym polega ta wiara. Myslec o tym zeby nie być #!$%@? wobec innych na Ziemi, bo potem może nas
śmierć takiego dziecka mogła sprawić, że jego rodzice przeszli ogromny kryzys emocjonalny podczas którego ich małżeństwo się wzmocniło i kolejne dzieci zamiast rozbitej rodziny miały kochającą się rodzinę.


@J0g1: Jako głęboko wierzący chrześcijanin powiem ci tylko, że straszne głupoty piszesz i próbujesz sobie wyjaśnić działanie Boga na skróty i ok wyjaśnione, pora na CSa. Widzisz jaka jest reakcja ludzi: "w takim razie Bóg chrześcijan musi być okrutnym sadystą skoro brutalnie morduje
@_gabriel: Bóg chrześcijański jest o tyle wybrakowany, że nie mówi on o reinkarnacji. A przynajmniej nie mówi o tym wprost tak jak w innych religiach. To znaczy jest koncept nieba i piekła i moim zdaniem to jest takie mapowanie reainkarnacji oraz karmiczności no ale...
W hinduizmie można by powiedzieć, że dzieci które zginęły niewinnie wypaliły swoją karmę przez niewinną śmierć i ogromne cierpienie i ich dusza gotowa jest pójść dalej w
@MistrzKowalski:

bo żadnego boga nie ma, wszystkie wiary zostały wymyślone i utrwalone w celu manipulowania ludzkim motłochem przez paru cwaniaków.


A inni mówią, że powstały, żeby radzić sobie z ciężkim życiem. To która teoria jest w końcu prawdziwa ta, czy twoja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)