Wpis z mikrobloga

@Marmite: A co tu jest do diagnozy, ludzie wysyłają te obrazki bo nie mogą normalnie się skupić. Np na stronie książki którą muszą przeczytać nie są w stanie utrzymać wzroku dłużej niż 15-30 sekund np lektura czy instrukcja w pracy ale nie przeszkadza im np granie w gry po 48h rzędem. To się nazywa adhd i w wielu przypadkach trzeba sobie spowolnić mózg lekami.

Adhd'owcy zazwyczaj inaczej też piszą przez to
  • Odpowiedz
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: Istnieje pewne ryzyko, że jak już kupie wszystko to potem będzie leżało do czasu, jak nie przytłoczą mmnie wyrzutów sumienia i wstyd, że wydałem pieniądze i obiecałem że zrobie, i już wszystkim naopowiadałem jak zrobie bo taki miałem genialny pomysł i wtedy pewnie się za to wezme. Ale z drugiej strony.......... może się okazać, że zaraz będę miał coś ważniejszego do roboty niż konstrukcja mebli ogrodowych, i wtedy mój mózg
  • Odpowiedz
@Chodtok: chyba coś jest na rzeczy. Mam w pokoju stolik, na którym urósł kopiec dokumentów i innych pierdół do zrobienia i powtarzam sobie co tydzień, że na weekend coś z tego ogarnę. I trwa to już kilka miesięcy xD
  • Odpowiedz
@Chodtok: te memy to perfekcyjne podsumowanie mojego życia, ale testy online nie potwierdzają tego więc chyba po prostu jestem leniwy
  • Odpowiedz
@Retiarius_oma: beznadziejność i bezużyteczność to mogą być stany depresyjne, ale ogólnie ADHD często jest powiązane z innymi zaburzeniami, bądź wręcz nieleczenie ADHD może skutkować rozwojem stanów lękowych czy depresyjnych - u mnie to poszło w tę stronę niestety :(
  • Odpowiedz