Wpis z mikrobloga

Adhd'owcy zazwyczaj inaczej też piszą przez to że inaczej patrzą na stronę. Normalny człowiek ma ciąg liter adhd'owiec pisze w ten sposób


hej

co tam

dzisiaj byłam w parku i karmiłam ptaki

i tak każde zdanie co linijkę x50 bo adhd przez tzw hyper focus lubią radomowym spamem #!$%@?ć


@SarahC: ej #!$%@?, może jednak jestem literalnie adhd bo tak pisze na discordzie a potem jest syf
  • Odpowiedz
  • 10
tl:dr historia mojego #!$%@?

w sumie nie wiem, po co to piszę, może któryś z Was ma podobnie, albo mi ulży jak to z siebie wyrzucę

@Theo_Y: @Shigan @dondussy @zomg @WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka @WykopMozeMiSkoczycNaSnakaZwierzaka

@iczi @Retiarius_oma @MshL @maneckiewicz @melepete @iczi @Kokottos @Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen

Ja to mam teraz tak, że nigdy nie umiem się wybrać na czas nigdzie, na przykład papiery do urzędu wiozłem na 15 minit przed deadlinem i prawie się spóźniłem. Jak mam
  • Odpowiedz
, to od razu na szybko bym całość robił, już już o


@k__d: ja tak se swoje muzyczne zagrajki robie, nie musze mówić że cierpi na tym jakość
  • Odpowiedz
Jakieś mam plany. Ale zamiast robić, to cykam na telefonie na wykopie. Ostatnio się gorzej czuję i już parę razy myślałem o tym żeby iść na terapię, do psychologa i chyba rzeczywiście w końcu pójdę, bo jestem trochę #!$%@?, a to wiem na pewno xd


@k__d: lepiej chyba psychiatra albo ktokolwiek kto zdiagnozuje, bo na terapie to se można chodzić i kase zostawiać bez celu i efektu(oczywiscie zalezy gdzie, ale ja
  • Odpowiedz
@k__d: brzmi jak u mnie, poza spóźnieniem sie (którego nienawidzę przez rodziców). Leć do psychologa albo psychiatry (zależy czy chcesz próbować lekami od razu cxy terapia)
  • Odpowiedz
Na przykład nie umiem się zrelaksować jeśli jestem z ludźmi - jem czipsy, piję, ruszam się, kręcę, zmieniam pozycje, zaglądam to tu, to tam, nie umiem usiedzieć na miejscu.


@k__d: nie jestem nadpobudliwy ruchowo, ale z tym brakiem relaksu trafiłeś w punkt. Często mam tak, że jestem umówiony z kimś na wieczór i nie zdążyłem przed spotkaniem zrobić czegoś co w moim głupim mniemaniu jest ważne. I potem na tym spotkaniu
  • Odpowiedz
@Lukash222: amfetamina pomaga. Działa praktycznie odwrotnie niż na dynamicznych sebkow. Jesteś spokojniejszy, bardziej skoncentrowany, jesteś w stanie ogarnąć rzeczy, które odkladales. U "normalnych" działa to tak, że są agresywniejszy, bardziej pobudzeni ruchowo i nie tylko i jak do tego zlsa #!$%@? to szukają problemów.
  • Odpowiedz
@zenitram: Bo zasadniczo tak jest, to wszystko opiera się o efekt Barnuma-Forera i wbrew pozorom to bardzo naturalne zjawisko, jeżeli pierwsze słyszysz o tym efekcie to poczytaj bo odnosi się właśnie przede wszystkim do tego czemu wierzymy w horoskopy ;)

Problem jest w tym, że pozornie wszystkie objawy adhd występują u osób bez zaburzeń w niskim stopniu nasilenia tzn. każdy od czasu do czasu się opiernicza, każdy raz na jakiś czas
  • Odpowiedz
@k__d: @k__d: Wybierz się do specjalisty ziomek, dobrze że o tym piszesz. Uważaj tylko żeby cię nie zdiagnozowali z czymś innym. Ja od lat chodzę na terapię i miałam już #!$%@? wszystko w ich opinii (depresja, anxiety, może border ale jednak nie, choroby autoimmunologiczne itd). Zorientowałam się, że mam dopiero jak poznałam mojego narzeczonego, który akurat się diagnozował. Zrobiłam sobie test 'dla beki' i okazało się że rzeczywiście beka w
  • Odpowiedz
@Pheasant_Soup Dzięki. To jeden z najbardziej merytorycznych komentarzy jakie otrzymałem na tym portalu, a jestem tu już trochę lat. Naprawdę doceniam (ʘʘ) Co do tego efektu to chyba musiałem gdzieś o tym czytać bo coś kojarzę :)
  • Odpowiedz
Uważaj tylko żeby cię nie zdiagnozowali z czymś innym. Ja od lat chodzę na terapię i miałam już #!$%@? wszystko w ich opinii (depresja, anxiety, może border ale jednak nie, choroby autoimmunologiczne itd). Zorientowałam się, że mam dopiero jak poznałam mojego narzeczonego, który akurat się diagnozował. Zrobiłam sobie test 'dla beki' i okazało się że rzeczywiście beka w #!$%@?.


@zomg: Bardzo mi przykro, że się aż tak musiałaś męczyć ze specjalistami.
  • Odpowiedz
@Chodtok:
1. jak masz napisać jakiś dokument- zacznij od najbardziej #!$%@? podstawowej ale kompletnej wersji - a potem wykorzystując swoją autyzm dodawaj 1 po 1 nowe ale niezbędne rzeczy - aż uznasz że więcej nie trzeba bo została osiągnięta kompletność
2. jak masz przerobić jakiś materiał - to opisuj jak dana rzecz działa w najprostszy sposób swoimi słowami - tak jakbyś miał dać to "komuś" kto będzie się sam z tego
  • Odpowiedz
@iczi zacząłem ci odpisywac, ale no xD wyszło jak wyszło. Właśnie sobie przypomniałem, że tu jest jakaś nitka. Ja kocham sapa (logistyka) tak samo jak lubię zmieniać robotę co jakiś czas ( ͡º ͜ʖ͡º) aktualnie jestem w trakcie zmiany bo obecna to taka #!$%@?, że szok ale no kumam o co chodzi. Ja też się odnajduje w SWOIM chaosie, słowo klucz "swoim" ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz