Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Oferta typu "Powiedz mi że wygląda na to, że mamy szczyt bańki bez mówienia mi tego wprost" XD

https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-gorny-mokotow-72-m2-ID4plfN

Myślę że Pan Waldemar sprzedający coś co wygląda jak opuszczona przez lokatorów melina za takie kwoty BO MU KTOŚ PEDZIOŁ ŻE NIERUHY WARTE TERAS SOM NIESKOŃCZONOŚĆ stanowi kolejny znak ekstremalnego przegrzania zmierzającego w stronę przepaści xD
Khaine - #nieruchomosci 

Oferta typu "Powiedz mi że wygląda na to, że mamy szczyt ba...

źródło: okazja

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@thurisaz1982: @piotrek39: Jak ja słyszę te mądrości za tyle to ja kupię dom w Hiszpanii to mnie krew zalewa XD No pewnie kupisz, ale kupisz na zadupiu na którym nic nie ma i nawet roboty nie będziesz miał, chyba że nie wiem jesteś lekarzem xD Zacznijcie w końcu porównywać domy, mieszkania w podobnych lokalizacjach jeśli chodzi o zagęszczenie/ zarobki. Typu Warszawa to Madryt, Barcelona. A nie Warszawa vs odpowiednik Kołobrzegu
  • Odpowiedz
@czemu_tak_jest: Doprecyzuj. Chodzi ci o kupno nieruchomości czy wynajem? Przy kupnie trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami rzędu 11-13% warosci w zależności od regionu. Jeśli chodzi o wynajem to podatek 19% przy 8,5% e Pl. Tylko, że sezon na Hiszpanie trwa praktycznie cały rok i przy wynajmie krótkoterminowym się to kalkuluje.
  • Odpowiedz
@thu1risaz1982: Pisałem że obszczana ruina jest przeszacowana, ale nadal porównujesz inne miasta Sevilla to bardziej liga miasta typu Łódź swoją drogą ładne mieszkanie szkoda że u nas nie ma takiego budownictwa jeśli chodzi o przestrzeń na zewnątrz i zieleń
  • Odpowiedz
@Khaine: kuriozum. Pan Waldemar to sprzeda tylko jeśli znajdzie innego Pana Waldemara, który się z nim zamieni na dwie działki po milion pod Radomiem.

2gie piętroz nowoczenąwindą


Wystawia mieszkanie za 1,6 mln i nawet ogłoszenia nie potrafi napisać/przeczytać przed wysłaniem. Obstawiam liczbę zębów Pana Waldemara mieszczącą się w jednocyfrowym przedziale.
  • Odpowiedz
Tak się składa, że wiem gdzie to jest po widoku z okna. Hehe klatka jest najlepsza oraz administracja. Właścicielka która kopnela w kalendarz tez była dobra wariatka. Jak będzie zainteresowanie to może coś napiszę.
  • Odpowiedz
Chodzi ci o kupno nieruchomości czy wynajem? Przy kupnie trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami rzędu 11-13% warosci w zależności od regionu.


@thurisaz1982: juz dokladnie wszystkiego nie pamietam, ale sa "koszty" przeniesienia majatku do Hiszpanii, podatki z zagranicznego majatku sa regionalne i placone rocznie, np. posiadajac mieszkanie w UK musialem placic podatek od mieszkania w Hiszpanii
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: normalnie, stare kamienice i bloki.W Warszawie masz czasem sytuacje ze w danej kamienicy czy bloku masz 2-3 mieszkania wlasnosciowe a reszta to mieszkania komunalne czy tam socjalne.
potem takie mieszkanie po babci czy wujku alkoholiku ktos wystawia na sprzedaz w odklejonej cenie. a sasiedzi to w najlepszym wypadku bezrobotne madki 500+ ktore co jakis czas wzywaja policje do przemocowego konkubenta :).
  • Odpowiedz
@czemu_tak_jest: Mam rozumieć , że zmieniłeś rezydencje podatkową z angielskiej na hiszpańską? Wtedy płaciłeś kataster w Hiszpanii i council tax w UK. Jeszcze do tego naliczali ci podatek do mieszkania w UK? Trochę dziwnie bo jesteś lub nie jesteś rezydentem więc i jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania ale kto trafi za tymi komunistami.
  • Odpowiedz