Wpis z mikrobloga

Pewno #nikogo ale kilka osób może tu kojarzy że wyszedłem z #it a glownie z #testowanieoprogramowania gdzie zarabiałem naprawdę ładną kasę przez lata i zacząłem bawić się na powaznie w #bojowkapiekarska

IT jest ok ale mnie po 18 latach już nawet nie tyle że męczyło co nie dawalo radości i bywały dni że wolałem iść na rower niż pracować (a zarabiałem 660 euro dziennie więc sporo, ale nawet to mnie nie motywowało)

No i tak sobie piekę #chleb 3 dni w tygodniu. Zarabiam mniej niż wcześniej ale powiem wam że żyje się zajebiście
Mam swoj food truck czyli „chlebowoz” mam stałych klientów, mam radość z zycia

Pewno dla części to glupi ruch biorąc pod uwagę ile osób chce wejść do it chociazby za minimalna pensje a ja zrezygnowałem z 13-15tys euro miesięcznie, ale ze tak powiem #!$%@? to
Praca fizyczna daje mi o wiele większą satysfakcję i świadomość że utrzymuje rodzinę tylko tym co sam własnymi rękami wytworze jest naprawdę spora

Tak więc mirki wyszło małe #chwalesie ale trudno
Żeby nie bylo jest też male #zalesie bo oczywiście śpię mniej albo czasami i wcale jak zamówień jest dużo. Więc nie tylko plusy zmiany są. Ale generalnie jest dobrze.

Taki tylko chcialem napisać dla tych co siedzą w informatyce a chcieliby coś innego robić bo sam znam kilkantakich osób - jest szansa że po zmianie też będzie dobrze a może i nawet lepiej. Nie ma się co bac
  • 87
@Jelony no dość sporo. Miałem poduszkę więc ryzyko mniejsze niż bez


@wykopowy_brukselek a potrafisz okreslic rzad kwoty? pytam bo widze u siebie podobna perspektywe za X lat, ale boje sie ze bede musial dokladac bo biznesu zamiast z niego zyc xD
@wykopowy_brukselek: Powiedzmy kase ktora wydales przez pierwszy rok od opuszczenia IT na ta 'zmiane branzy'. Chyba ze jeszcze ci nie minal rok, bo nie wiem ile juz to robisz, to wtedy od opuszczenia IT do teraz
@Jelony dużo. Łącznie myślę z 80k albo i więcej euro. Remont garażu na piekarnie. Sprzęt- na to dużo bardzo. I w zeszłym roku auto - food truck - samo to 42k euro.
Dlatego pisze że ja miałem łatwiej bo miałem kasę którą mogłem na to wydać. A w pieczeniu musisz robić dużo żeby zarobić. Z 20 chlebów dziennie nie wyzyje
@Janusz-Koriwniak Polska ostatnie lata byla świetna dla it. Nienwiem jak teraz. Taka Belgia to tylko praca na b2b i to jako spółka bo inaczej podatki są koszmarne. A na uop tu zarabia się grosze serio. Ja tylko pracowałem w Polsce ale dawno temu jak rozpoczal się szał - w 2006 roku jako junior dostałem 7k w Krakowie (wtedy to były prawie 3 średnie krajowe). Złoty czas wtedy byl