Wpis z mikrobloga

Od 2 miesięcy szukam działki w okolice #katowice , dokładniej #siemianowice i okolice. Przeglądam oferty jak się pojawiają i nie mogę wyjść z podziwu jak ludzi odkleiło.

W sensie, ja rozumiem, że ceny poszły do góry. Ale wołanie 300 zł za metr działki oddalonej 30 km od centrum Katowic we wsi Bobrowniki (liczba ludności 3300) to jest jakaś abstrakcja :D

Najlepsze są te oferty, których właściciel wystawia nową cenę średnio raz na tydzień. Z każdym tygodniem rabat 10 tysięcy.

Ludzie widzą inne ogloszenie które wisi tam już 2 miesiące i dają podobną, a czasem nawet wyższa cenę. Co może się nie udać. Potem wisi takie miesiące. Widać, że niektórzy chcą sprzedać, a niektórzy sprzedawać.

Mnie boli tyłek, że nie pomyślałem o tej ziemi wcześniej. Co prawda 28lvl i własne mieszkanie bez kredytu, ale mogłem brać kredyt na mieszkanie i kupować ziemię. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem więcej niż 2 minuty, a też nikt mnie nie nauczył myśleć dalej niż 3 lata do przodu.

#nieruchomosci #dzialka #inflacja #dom #slask #bedzin #olx
  • 13
  • Odpowiedz
@zaxang: ziemia miała swoją eksplozję w 2019-2021, kiedy ceny się podwoiły.

Potem już głównie stała, czasem nawet spadała.

Jak kupowałem działkę 4 lata temu, to dałem 270 z metra za wieś koło Warszawy 600m do KM.
Teraz byłoby to 400-500 za metr.
  • Odpowiedz
W sensie, ja rozumiem, że ceny poszły do góry. Ale wołanie 300 zł za metr działki oddalonej 30 km od centrum Katowic we wsi Bobrowniki (liczba ludności 3300) to jest jakaś abstrakcja :D


@zaxang: Bobrowniki i Rogoźnik to nie jest kwestia odklejenia tylko tego że już lata temu mówiło się że to była dobra lokalizacja dla wielu górników i ich rodzin co na emeryturze pobudowali się tam właśnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Janusz-Koriwniak w sensie trochę podkoloryzowałem bo sam kredyt brałem 3 lata temu. Koszt mieszkania 215k + remont wyszedł około 100k. Zostało mi 50k do spłaty, które mógłbym już spłacić. Chodziło mi o to, że nie brałem go na 30 lat.

@sylwke3100 ja rozumiem, że dobra lokalizacja. Jednak Wieliczka oddalona 10km od Krakowa ma lepsze ceny niż wieś typu Rogoźnik. To o czym my rozmawiamy jak nie o odklejeniu. Pomimo, że to całkiem
  • Odpowiedz
  • 1
@Spider1919 zdaje sobie sprawę, jakie są ceny. Po prostu śmieszy mnie to, że tak ludzie to wywindowali. Ja mam niecałe 100 arów od rodziców w kierunku Tarnowskich Gor więc nie narzekam i pewnie tam się wybuduje, bo płacić tyle za metr to trzeba mieć nierówno pod sufitem XD
  • Odpowiedz
@zaxang Zawsze będzie bolał po czasie tyłek. Pomyśl o przedsiębiorcach, którzy nie kupili mieszkań w latach 90. Prezeski w Administracjach mówiły, kupujcie bo tanio.
  • Odpowiedz
@zaxang na Śląsku cięzko o tanie działki bo co krok masz duże miasta więc nie ma jako takiej prawdziwej "wsi". Nie szukaj na olx ale pojeździć po okolicy która ci się podoba, popytaj w sklepikach, po ludziach. Mi udało się tak kupić działkę od starszego Pana w Katowicach, która nie była nigdzie wystawiona za 280 za metr
  • Odpowiedz
  • 1
@porkchop @sebusik @Spider1919 @sylwke3100 no i średnia cena na OLX mam wrażenie, że jest w okolicach 250 zł lub wyżej. Jednak warto czekać - w moim przypadku udało się kupić działkę w super okolicy, o fajnych wymiarach, blisko sklepy itd w cenie 170 zł metr w przetargu.
  • Odpowiedz