Wpis z mikrobloga

Mało kto jeszcze wie, że dosłownie pod koniec tamtego roku z mocnym przytupem na Polski rynek motoryzacyjny wjechała Chińska marka MG.

To co oferuje w tej cenie to istny kosmos. Najdroższy aktualnie dostępny na polskim rynku model HS kosztuje od 103 do 125 tysięcy złotych.

Ten SUV jest większy od Toyoty RAV4. Z automatyczną skrzynią biegów, szklanym dachem, systemem kamer 360 stopni, skórzaną tapicerką foteli i 7-letnią gwarancją. W testach zderzeniowych dostał najwyższą notę 5 gwiazdek.

Posiada nawet system autonomicznej jazdy na poziomie L2.

Mocno stronniczy Auto Świat tak podsumował auto:

" Cena MG HS może zmylić. Możesz pomyśleć, że kryje się za nią tani samochód. Nie ufaj pozorom. Podczas całego testu nawet przez chwilę nie miałem wrażenia, że jeżdżę samochodem, w którym na czymś zaoszczędzono. To po prostu na wskroś nowoczesny kompaktowy SUV — i przy okazji jeden z najwygodniejszych w tym segmencie.

Na dodatek MG kusi opiekuńczością. MG HS ma aż siedem lat podstawowej gwarancji (z limitem 150 tys. km) i darmowy assistance przez pierwszy rok. A jeśli samochód serwisuje się wyłącznie w ASO, to assistance masz gratis także od 2. do 7. roku eksploatacji tego SUV-a. "

Recenzje na YouTube też nie szczędzą w komplementach zaznaczając wielokrotnie, że fotele czy środek wygląda rodem z klasy premium.

Teraz najlepsze. W Polskich salonach (wiem od znajomego z Renault) zapanował istny postrach i spadek obrotów.

Nic dziwnego bo w komentarzu możecie zobaczyć co oferuje konkurencja w tej cenie.

#motoryzacja #ciekawostki
Caracas - Mało kto jeszcze wie, że dosłownie pod koniec tamtego roku z mocnym przytup...

źródło: temp_file3223533117772062428

Pobierz
  • 187
@HxRT0301: Problemem wszystkich tych marek była typowa brytyjska bylejakość, ani trochę mnie nie dziwi, że ludzie tego nie kupowali , jak weszły te modele oparte o Hondy, to jedyne co w nich się nie psuło to było to co opracowała Honda xD Brytyjczycy sami sobie są winni, że nie ogarnęli w porę swoich fabryk, no bo kurde wystarczyło żeby pojawił się standard kontroli jakości z innych krajów, i wszystkie te marki
@seniorwykopek: a tam #!$%@? panie. MG i BYDy są lepsze od niemieckich aut, nawet elektryczne- zresztą w SUVach te same płyty podłogowe i baterie, ale za to są 2-3 razy tańsze. Przez to niemieckie koncerny lobbują akcyzy w KE na chińskie auta. xD
@Caracas Ładne auta i jak na dzisiejsze czasy niedrogie, ale prawdziwy kosmos to by był gdyby te auta kosztowały tyle ile powinny gdyby nie "pandemiowojna", czyli taki HS za 80k a nie 110k (tak, wiem, pobożne życzenie). No i nie rozumiem czemu ciśniesz po Dacii, taki nowy Dusterek jest zajebistą furą. @dzem_z_rzodkiewki Poziom auta sprzed 15 lat? No i zajebiście, bo przynajmniej się nowoczesna technologia nie popsuje od krzywego spojrzenia na nią.
@Caracas: wygląda naprawdę fajnie. I jeszcze ta cena za model ZS - 96300 zł za automat...
Ciekawe czy pójdą za niedługo w hybrydy - jeśli tak, to przy takich cenach i takim wyposażeniu w przyszłości być może zainteresuję się tym autem. W benzynę iść nie będę, bo jednak 6.6-7.2 l/100km to jest jednak dużo za dużo jak dla mnie, tym bardziej że ja 80% czasu jeżdżę po mieście.
@Caracas: byłem ciekaw jak to MG wypada w rzeczywistości i pofatygowałem się obejrzeć wszystkie modele. No i co, dupa.

Może i taniej, niż reszta stawki, ale dupy nie urywa. Rozumiem, że jak ktoś ma kasy na styk, to bedzie wolał kupić takie MG zamiast opatrzonej Dacii. Natomiast nie rozumiem euforii dotyczącej tych samochodów.

Cudów nie ma, gdzieś musieli ciąć koszty.
@Caracas jeździłem FX.
Pali bardzo dużo.
Jak podłączyłem Android auto, to losowo się zawieszało sterowanie klimą :)
Skrzynia bardzo leniwa. Wciskasz pedał czekasz 2 sekundy i dopiero zrzuca bieg.
Przyspieszenie takie sobie.
Bagażnik mega mały - 3 walizki podróżne to za dużo dla niego.
Próg do załadunku dość wysoko.
Ogólnie autko do miasta albo dla 2 osób. Z rodziną się nie zapakujesz na dalszy wyjazd.
Morfi_pl - @Caracas jeździłem FX.
Pali bardzo dużo.
Jak podłączyłem Android auto, to ...

źródło: temp_file1035780088249433832

Pobierz
Nawet Balkan chwalił te auta a on jest raczej wybredny. Stawiam dolary przeciw orzechom, że Chińczycy pozamiatają europejski rynek samochodowy.