Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Podsumowanie 6 miesięcy szukania pracy jako programista:

Liczba aplikacji:
- ogółem: 174
- zakończonych po wysłaniu CV: 160
- zakończonych po rozmowie z rekrutywką (nie byłem zainteresowany): 3
- zakończonych po etapie zadania rekrutacyjnego: 3
- zakończonych po rozmowie technicznej: 7
- zakończonych złożeniem oferty: 1

Mój background: student jednego z najlepszych kierunków informatycznych w Polsce, 3 miesiące doświadczenia (staż w dużym korpo). Wysyłałem CV tylko tam, gdzie spełniałem większość wymagań i wymagane doświadczenie było <= 1 rok. Aplikowałem na frontend i backend (głównie Python), na stażystę i juniora. Finalnie udało mi się znaleźć pracę jako junior (backend) w jednej z moich ulubionych technologii, w najbardziej odpowiadającym mi trybie pracy i z całkiem dobrym wynagrodzeniem, także jednocześnie #zalesie i #chwalesie.

Z moich obserwacji wynika, że najwięcej ofert było chyba we wrześniu, a od nowego roku jest tragedia i chyba nigdy wcześniej nie było tak mało.

#programowanie #programista15k #it #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
120k eur brutto na etacie to maly hajs gdzie rynek daje 85-90k a freelance/b2b wyglada zupełnie inaczej niż w PL


@szmichal: tak bo policz godzinowo

Faang: 120k euro brutto za pracę 10-11h dziennie (10h średnio) to już masz ponad 200h w miesiącu - wychodzi 50 euro za godzinę

Zwykła firma: 85k euro gdzie jak dobrze trafisz to nieraz pracujesz tylko 5h dziennie a pozostałe 3h jesteś aktywny na ring centralu czy