Wpis z mikrobloga

Czy jeśli wzdłuż ulicy biegnie szeroka równa ścieżka rowerowa to rowerzyści mają obowiązek po niej jechać, czy mają do wyboru, albo ścieżką albo ulicą? Jest u mnie na osiedlu taka ścieżka, nowa, równa ale pedalarze oczywiście wolą jechać ulicą, obok, gdzie są garby zwalniające i trzeba walczyć o pas z samochodami xD

#rower #prawojazdy
  • 33
  • Odpowiedz
@Kononienko: Mają obowiązek jeśli jest po prawej stronie. Jeśli po lewej to tylko w przypadku kiedy jest zakaz jazdy rowerów.
Ogólnie rowerzysta musi jechać ścieżką, ciągiem rowerowo-pieszym gdy takowe występują. Te ciągi trochę chore, bo pieszy ma pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
Mają obowiązek jeśli jest po prawej stronie. Jeśli po lewej to tylko w przypadku kiedy jest zakaz jazdy rowerów.


@astrodamus: no tak też nie do końca. Jeśli jest po lewej i jest dwukierunkowa to też muszą po niej jechać.

Problem jest w tym, że w 99% nie ma oznaczeń jaki to jest rodzaj drogi rowerowej, a rowerzysta się przecież nie domyśli.
  • Odpowiedz
Jest u mnie na osiedlu taka ścieżka, nowa, równa ale pedalarze oczywiście wolą jechać ulicą, obok, gdzie są garby zwalniające i trzeba walczyć o pas z samochodami xD


@Kononienko: a jak jest poprowadzona? Bo może np. skręcać w prawo, a rowerzysta jedzie prosto no to jak miałby jechać po tej drodze rowerowej?
  • Odpowiedz
@Kononienko: pedalarze zawsze wybiorą ulicę, bo pni to robią by sobie powiększyć małego siusiaka przez wleczenie się przed samochodami i pokazywanie jacy to są "równi i ważni".
  • Odpowiedz
nie nie nie.... Dłuuuga prosta bez zakrętów. Nie szukaj usprawiedliwienia dla pedalarzy na siłę.


@Kononienko: nie szukam, po prostu nie jestem w stanie obiektywnie ocenić nie widząc miejsca.
  • Odpowiedz
@astrodamus: no, albo ogarnij taką sytuację. Wyjeżdżam tak jak żółta strzałka i co? Mam się teleportować na drogę rowerową po drugiej stronie? xD

I teraz w takiej sytuacji taki kiepski kierowca @tellet, który już tutaj zdążył swoje mądrości napisać pewnie by na mnie trąbił bo jak śmiem jechać po jego św. Jezdni jak mam drogę rowerową po drugiej stronie. xD
Krupier - @astrodamus: no, albo ogarnij taką sytuację. Wyjeżdżam tak jak żółta strzał...

źródło: FireShot Capture 1403 - Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
ałka i co? Mam się teleportować na drogę rowerową po drugiej stronie? xD


@Krupier: Nooo nie wiem? Jak jest chodnik w 2 kolorach to można się zorientować że jeden kolor dla pieszych, drugi dla rowerów? Tak samo mogę powiedzieć że ktoś wyjedzie z zaznaczonej przez Ciebie posesji samochodem i nie będzie przecież wiedział że na osiedlu obowiązuje reguła prawej ręki a jednak jak wymusi i będzie bum to czyja będzie wina?
  • Odpowiedz