Wpis z mikrobloga

Refundowane leki to jest jakaś porażka. Rozmowa z córką pacjentki.
-mama zawsze dostawała pradaxe za darmo a teraz 100%
-Tak, refundacja się nie należy bo nie spełnia kryteriów
-Ale mamą brała zawsze
-No tak ale to nie ma znaczenia. Refundacja jest tylko dla pacjentów po przebytej alloplastyce stawow,zakrzepicy i zatorowości płucnej, czy takie choroby były?
-Mam ma migotanie przedsionkow
-No tak ale migotanie przedsionkow nie jest tą chorobą
-Dobrze ale mama brała już ten lek.
-Zgadza się i powinna brać go dalej.
-Tak ale dlaczego bez zniżki?
-Juz tłumaczyłem i zrobię to jeszcze raz. [W tym momencie punkt po punkcie czytam kryteria refundacyjne i pytam po każdym z nich czy mama ma taką chore lub miała dokumentację z czymś takim.
-Dobrze ale mama potrzebuje ten lek. Ona była w szpitalu wiele razy. Ostatnio nawet z powodu bólu brzucha no i jeździmy z nią do lekarza w ostachowie pana doktora Jana Kowalskiego który robił jej mri i powiedział że w jelicie jest guzek hiperplastyczny potwierdzony przez Tadeusza Drozda z TVP w programie śmiechu warte. [Dalej litania chorób z której żadna nie jest tymi z kryterium refundacji.
-Rozumiem ale Ministerstwo jasno mówi kiedy lek można przepisać na refundacje.
-niech Pan przepisze ja proszę, mama jest chora, musi brać leki. Nikt się nie dowie.

Potem jeszcze męczyła a na końcu stała się agresywna że ona płaci podatki a lekarze tylko chca pieniadze i oszukują ludzi. Nie doszliśmy do porozumienia i się rozłączyła.

Za błędnie wystawioną refundacje jest karą 200zl+ kwota refundacji+odsetki. Nie będę nikomu sponsorował leczenia.

Typowa praca w przychodni z pacjentami. Jestem wykończony tym tygodniem. 46h godzin słuchania pretensji dlaczego nie ma ozempicu na zniżkę skoro "jestem gruba a koleżance pomoglo"

#lekarz #medycyna #lekarze #zdrowie #nfz #przychodnia
  • 81
@gracilis: dla pewności przeczytałem drugi raz. Jasne jest, że to była upierdliwa kobieta z umysłem zatrzymanym w poprzedniej epoce albo po prostu w swojej bańce. Spodziewałbym się, że tacy pacjenci przychodzą codziennie.

Mimo tego, od początku dialogu raziła mnie twoja nieumiejętność komunikacji i brak empatii i do tego się odnoszę.
Pochylenie się nad drugim człowiekiem nie oznacza że masz razem z nim płakać czy ku*wić na ministerstwo...
@gracilis: niech kolega się już nie wdaje w dyskusję, bo nie ma to sensu. Wykopki już się czepiają. Słusznie Ci napisali, że zabrakło "rozumiem pani sytuację, chciałbym by miała pani refundację, ale niestety już przepisy się zmieniły i już się pani refundacja nie należy."
@gracilis: Pradaxa, klasyka gatunku, lepiej jest tylko z Jardiance gdzie są #!$%@? pkt w tabelce do przyznania xDD oczywiście zawsze znajdzie się jakiś skamieniały lekarz który pisze to nieszczęsne Jardiance na R a potem świeć oczami i tłumacz pacjentowi że mu jednego pkt brakuje. Jednemu kiedyś powiedziałam że jak zacznie palić to mu dam ten pkt (bo wiedziałam w dokumentacji że wcześniej tego nie robił) i wystawię na R, przyszedł z
@gracilis:
Wystarczyło powiedzieć, że to nie Ty decydujesz o tym jaki lek jest refundowany i powiedzieć, że "za błędnie wystawioną refundacje jest karą 200zl+ kwota refundacji+odsetki.".

#!$%@?ąc oczywiście od tego, czy system opieki zdrowotnej faktycznie działa tak jak należy (i nie mam na myśli kadr, tylko właśnie dostępność leków oraz refundację).

Pamiętaj, że przeciętny pacjent, taki jak ja, idąc gdziekolwiek się zdiagnozować, nie wie jak działa ten system, bo tego w
@gracilis:
Powiem Ci coś jeszcze, panie kolego. Często ludzie na recepcji nawalają. Sytuacja z tego tygodnia. Wyszedłem od chirurga ze skierowaniem na USG, poszedłem do recepcji zapytać się o terminy. Na skierowaniu jak byk było napisane, że USG tkanek miękkich. Pani w recepcji znalazła mi najbliższy termin na 12 kwietnia, a ja powiedziałem, że zorientuję się czy są inne terminy w różnych placówkach i zwrócę się ponownie.
Obdzwoniłem kilka klinik wykonujących
  • 1
@everythingC z tego powodu że usg to nie jest badanie gdzie sobie jedziesz głowicą od lewa do prawa. Co z tego że technik zrobi jakieś ruchy i zapisze obraz jak radiolog nie będzie mógł tej zmiany sam zbadac, ponaciskac, sprawdzic pod roznym kątem. To jest bez sensu i pomysl na poziomie laika na który wpadło na to też MZ. Logika chłopskiego rozumu.
@gracilis:
Pracujemy rozwiązaniami a nie problemami. Myślę, że radiolog najlepiej będzie wiedział, czy taki obraz wraz z opisem wykonanym przez technika, nadawałby się do przeprowadzenia wstępnej diagnozy.
Trzeba myśleć przyszłościowo i zastanowić nad tym, czy nie istnieją lub nie powstają narzędzia z dziedziny SI, które wspomagały by technika lub radiologa w rozpoznawaniu zmian chorobowych, a nawet jeżeli nie, to zacząć gromadzenie danych w celu przetwarzania.
Pewnie zdajesz sobie sprawę ile kosztują
to była jej 30 letnia córka typie xd


@gracilis: naprawdę to jedyna rzecz jaka zwróciła Twoją uwagę w moim komentarzu? Nota bene, nie pisałeś wieku i odebrałem, że babka 50, a jej matka 70+

Jeśli mogę zasugerować to miej na uwadze, że warto rozwinąć swoją umiejętność komunikacji, zrozumienia, empatii, a przede wszystkim więcej pochylenia się nad drugim człowiekiem. Zrozumiałe, że taki pacjent jest upierdliwy, ale ty piszesz tak jakbyś dalej nic