Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, mam taki zapis w umowie

"Umowa zostaje zawarta na okres od....... do.

2. Umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 3 miesiące ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego."

No i teraz moje pytanie okres jest od pierwszego września, umowę podpisze teraz, to czy mogę w maju ta umowę wypowiedzieć? Czy będę musiał czekać do pierwszego września i wtedy?
#prawo #rodzicielstwo
  • 5
@fraciu okres trwania umowy, czy okres wypowiedzenia jest od września, bo to dość ważna kwestia. Jeśli okres trwania umowy, to możesz rzucić wypowiedzenie nawet na kolejny dzień, ale okres wypowiedzenia będzie naliczany od 1 dnia następnego miesiąca i skończy się ostatniego dnia 3 miesiące później. Jeśli rzucisz wypowiedzenie 31 dnia miesiąca to liczy się od następnego dnia
via Android
  • 0
@TypowyDaltonista to umowa do żłobka, mam teraz podpisać umowę 25.03.24 umowa będzie zawarta na okres nowego roku szkolnego, czyli od pierwsze września do sierpnia 2025.

Jednak dziecko może się dostać do miejskiego i wtedy pod koniec maja bym ją po prostu wypowiedział. I po 3 miesiącach tego wypowiedzenia elo? XD

Nie wiem czy dobrze tłumacze.