Wpis z mikrobloga

Wpis https://wykop.pl/wpis/75544527/firma-lian-li-i-podejscie-do-klienta-0-0-gdyby-kto skłonił mnie do napisania, jak do bardzo podobnej sytuacji podszedł serwis Be Quiet.

Mam obudowę Pure Base 500. Z uwagi na dość wydajne podzespoły, przy mocnym obciążeniu komputer robi się nieprzyjemnie ciepły. Jakiś czas temu wpadłem więc na pomysł, by (jak błędnie myślałem) niewielkim kosztem wymienić zabudowany front na ten meshowy od wersji 500DX i zyskać nieco na przewiewie. Sprawdziłem kompatybilność po numerze seryjnym i wysłałem maila do serwisu z zapytaniem za ile sprzedaliby mi sam panel i filtr przeciwkurzowy.

Odpowiedź Be Quiet przyszła po dwóch tygodniach. Zaproponowali mi wysyłkę frontu i filtru za 52,50 Euro razem z przesyłką, co w tamtym czasie stanowiło jakieś 50% kosztu zakupu w zwykłym sklepie całej obudowy, z bocznym panelem szklanym, kompletem wentylatorów Pure Wings, kontrolerem LEDów (wymieniając sam front w starej obudowie miałbym niedziałające paski LEDowe na przodzie) i resztą blaszanej konstrukcji (obudowa była wtedy nieco droższa niż teraz ale i kurs Euro był wyższy).

Wymianę frontu odpuściłem, zostałem z piekarnikiem. Myślałem nawet o wymianie obudowy na Fractala Torrent, ale skończyło się na undervoltingu karty graficznej. Po wpisie użytkownika @dzejkuo zacząłem skłaniać się ku Lian Li. Niesmak do Be Quiet pozostał, a wcześniej miałem o nich dobre zdanie (bez gadania wymienili mi piszczący zasilacz Straight Power, do tego mam ich chłodzenie i kilka dodatkowych wentylatorów Silent Wings).

#pcmasterrace
  • 7
  • 1
@vegeciak o ile sam nie mam dobrego zdania o serwisie bq po tym jak musiałem czekać 3 tygodnie aż mi wymienią walnięty paromiesięczny zasilacz 1000W gold na inny, 850w, "bo akurat nie mieli tak słabego 1kW", to tu jednak nie rozumiem.

Chyba nie liczyłeś na to, że ci wyślą za darmo?

Zawsze bardziej się opłaca brać nowe komponenty w promocji, zamiast same części do naprawy.
Chyba nie liczyłeś na to, że ci wyślą za darmo?


@majk3l: Absolutnie, dlatego wysyłając maila od razu zapytałem, za ile sprzedadzą mi front z filtrem. Po prostu nie sądziłem, że za dwa raczej tanie elementy (3 wentylatory i blaszana konstrukcja na pewno są droższe w produkcji) zażyczą sobie niewiele ponad połowę kosztu całej obudowy w sklepie.

Mieli takie prawo, dlatego na nikogo się nie obrażałem, ich maila z wyceną po prostu
Nie wiem gdzie jest problem. U mnie po kliknięciu na linka przenosi do wpisu Dżejka (i z zalogowanego konta na PC, i z niezalogowanego na smartfonie). Wpis jest sprzed kilku dni w tagu pcmasterrace (przeglądając tag trafiłem na niego wczoraj).


@vegeciak Hmm otworzyłem Twój wpis w przeglądarce i faktycznie link przenosi do innego wpisu, ale jak kliknę w aplikacji to mi się główna w przeglądarce otwiera.

@wykop kolejny problem techniczny z aplikacją
@Goglez: Zapomniałem wcześniej napisać, że ja na smartfonie przeglądam Wykop korzystając z przeglądarki.

Link do tematu założonego kilka dni temu przez Dżejka po prostu skopiowałem z paska adresu przeglądarki i wkleiłem do swojego posta. Jak się kliknie na te trzy kropki w prawym dolnym rogu posta to kopiuje link/adres o dokładnie tej samej treści (też ucięty na frazie "gdyby-kto").
@krzywy_kanister: Naczelny troll tego tagu wytyka innym trolling, śmiechu warte xD
@vegeciak: Tutaj taka anegdotka z mojego doświadczenia z obsługą klienta Fractal Design. W zeszłym roku kupiłem kabelek USB-C do mojej budy Pop Air na Amazonie, nie działał. Napisałem do supportu o tym to mi wysłali zamiennik za free a tamten odesłałem do Bezosa ze zwrotem. Minęły tygodnie a zamiennik nie przyszedł, to napisałem do nich jeszcze raz i wysłali