Wpis z mikrobloga

Obecnie mieszkam w KRK i ostatnim czasem zauważyłem że KRK wprost zaroił się od ludzi pochodzenia Hinduskiego sądząc po kolorze skóry, codziennie dziesiątki mijam ich na ulicy w sklepie w tramwaju, oczywiście nic do nich nie mam przyjeżdżają po lepsze życie i to całymi rodzinami, mam tylko nadzieje że jest to przemyślana imigracja i nie ściągniemy znów masy ludzi z jednego kraju tylko z wielu różnych aby mieli motywacje do integracji z Polakami, nie tak jak Ukraincy.
Myślę że gatke o tym jak Ukraincy są nam niezbędni i nie będzie miał ich kto zastąpić można już oficjalnie zakończyć i powiedzieć że moga wyp... do swojej ukrainy.
#ukraina #imigranci
  • 53
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Napisałeś 4 razy xD w jednej wypowiedzi i mnie nazywasz dzieciakiem? Moje rozwiązanie jest dużo lepsze niż twoje, bo ściągnięcie obcych ludzi do Polski nie rozwiązuje kryzysu demograficznego tylko go pogłębia.
  • Odpowiedz
  • 0
@joazaxa jak sobie wyobrażasz to by koszty pracy jeszcze skoczyły? Już teraz koszt jedzenia/taksy/sprzątania jest wyiekszt w pl niz w Anglii. Weekend w Londynie - 3,5k za 2 osoby, weekend w Warszawie czy Krakowie to 5k. Tak zwyczajnie sobie żyjąc jedząc i pijąc na co się ma ochotę i wynajmując hotel o tej samej klasie.
Wzrost kosztów pracy na najniższych stanowiskach powinien właśnie być zatrzymany przez imigrację zarobkową - tylko że wskazaniem
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Żadnych hidusów nie potrzebujemy, jedynie janusze którzy nie chcą inwestować w swoje firmy ich potrzebują. Kogoś kto nie mówi po polsku i nie zna swoich praw łatwiej oszukać i zwolnić. Kolejnymi którzy potrzebują imigrantów są właściciele agencji pracy tymczasowej - współcześni handlarze niewolników.

W kwestii rozwoju automatyzacji przemysłu Polska jest daleko za światowymi potęgami, ponadto nasz kraj nie wypada najlepiej w porównaniu do innych państw Unii Europejskiej - uważa profesor
  • Odpowiedz
jak sobie wyobrażasz to by koszty pracy jeszcze skoczyły?


@MrMate: A co w tym złego?

Weekend w Londynie - 3,5k za 2 osoby, weekend w Warszawie czy Krakowie to 5k.


Myślę, że się mylisz. Dwie doby w Mariotcie to raptem 200e czyli raptem 860zł. Nie wiem gdzie byś się musiał stołować by wydać w dwa dni ponad 2600 zł.

Wzrost kosztów pracy na najniższych stanowiskach powinien właśnie być zatrzymany przez imigrację
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: To teraz sobie sprawdź ile w Polsce jest ludzi nieaktywnych zawodowo, ale w wieku produkcyjnym, albo ile mamy tzw. NEETów. No ale jak będziesz sprowadzać masy imigrantów i pakować ich po 5 na pokój w hostelach robotniczych tylko po to by Janusze i korporacje dalej mogły utrzymywać swój model rozwojowy oparty na niskich kosztach pracy czyli na zatrudnianiu na umowy-zlecenia, na 1/4 etatu i tym podobnym łamaniu prawa pracy to
  • Odpowiedz
no teraz tak jest, ale może nie zauważyłeś - mamy wojnę za granicą. Wielu z reszta tych uchodźców już powracało i będzie wracać. Dziwisz się że ludzie, którzy przyjechali tutaj całymi grupami w zamyśle na chwilę trzymają się razem?


@wstanczyk: szczerze powiedziawszy to to zaczęło się wcześniej, gdzieś tak od pandemii
  • Odpowiedz
To teraz sobie sprawdź ile w Polsce jest ludzi nieaktywnych zawodowo, ale w wieku produkcyjnym, albo ile mamy tzw. NEETów.


@neurotiCat: nie, to ty sprawdź. Sprawdź również, jakie jest zapotrzebowanie na pracowników w przemyśle i rolnictwie. I tak, na pewno ci nieaktywni zawodowo albo neeci się zaktywizują. Wystarczy przecież zamachać tylko magiczną różdżką.

Ja wolę żyć w kraju biedniejszym, wolniej rozwijającym się, ale bezpiecznym


@neurotiCat: nieważne, co ty wolisz i
  • Odpowiedz
Moje rozwiązanie jest dużo lepsze niż twoje, bo ściągnięcie obcych ludzi do Polski nie rozwiązuje kryzysu demograficznego tylko go pogłębia.


@joazaxa: twoje rozwiązanie to mrzonka, złudzenie. Pozorne rozwiązanie. Kryzysu demograficznego nie da się rozwiązać, nikt nie ma pomysłu jak to zrobić, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie w bogatych społeczeństwach. Tak więc twoja teoria o rozwiązywaniu kryzysów demograficznego i już na samym początku upada. A gospodarka i rolnictwo
  • Odpowiedz
Kryzysu demograficznego nie da się rozwiązać, nikt nie ma pomysłu jak to zrobić, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie w bogatych społeczeństwach.


@Przypadkowy: Po pierwsze - w Izraelu, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, wyspie Guam nie ma kryzysu demograficznego, a to bogate kraje. Po drugie - żeby rozwiązać kryzys demograficzny należy przede wszystkim próbować go rozwiązać. Zastanowić się nad przyczynami kryzysu, zaproponować rozwiązania, wdrożyć je i na bieżąco oceniać ich
  • Odpowiedz
: lepszy hindus niż Nigeryjczyk czy Pakistańczyk


@Kskskkdkdkk: dokładnie, przynajmniej statystyki gwałtów nie będą rosły, najbardziej optymalni to by byli wietnamczycy, troche ich w wawie mieszka już drugie pokolenie i trzeba przyznać że geny wietnamsko-polskie dobrze się układają
  • Odpowiedz