Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@oficjalniemartwa ja już stara jestem:P ciężko nazwać to fazę. Pracę licencjacką z grafiki napisałam na podstawie paleontologii (da się xD).
Pozdrawiam cieplutko również.
@AKFobia w większości, to po prostu kawałek jakiegoś osadu morskiego (oczywiście wapień). W większości raczej przybrzeżnego. W takich ciężko znaleźć rybie kręgi, bo to skała paleozoiczna - sylur bo dewon. Oczywiście tam rybki były, ale resztki jakie można znaleźć tych rybek mają jakies 1-3 mm. Czasami mozna trafić na
via Android
  • 1
@malinq wiem wiem :P przyjeżdżając do Wroclawia wstapilam do muzeum geologicznego i ma wystawce był BIF - wstęgowana ruda żelaza. Tam, gdzie nitki są srebrne, srodowisko bylo beztlenowe, a tam, gdzie czerwone - cyjanobakterie tworzące dzisiejsze np. sinice na morzu, czy ogolnie jednokomórkowce odpowiedzialne za fotosyntezę na produkowały tyle tlenu, że utleniły żelazo i powstała rdza :P
Tak stara że skamieniała xD fajne.
@master4342 u mnie faza na kamyczki była od dawna.
via Android
  • 0
@Fastidios pysiaczku, gnejs jest zupelnie inny w dotyku, stopien krystalizacji i struktura ziaren minerałów też sa zupelnie inne. To skała metamorficzna, zawierająca w sobie skały innego pochodzenia, najczęściej magmowego. Masz tutaj przeważnie kwarc i skalenie, widoczne (choć nie za bardzo xD) gołym okiem. Nie jest to jednorodna struktura jak przy skamieniałościach, w ktorych materia organiczna zamieniona została w (tak jak w moim kawałku) krzemionkę. Skamieniałości zawierające duża zawartosc krzemionki można łatwo odróżnić