Wpis z mikrobloga

@look997 osoby chore psychicznie nie potrafią się same zdiagnozować bo z ich perspektywy są normalne, potrzebne są obiektywne obserwacje osób trzecich i uświadamienia a najlepiej kontakt ze specjalistą, tak samo z uzależnieniami (osoba uzależniona nie czuje tego że to już ten moment, gdzie nie może bez czegoś żyć i myśli że może przestać kiedy chce) xd
  • Odpowiedz
@look997: leczyłem się na nerwicę lękową u psychologa i psychiatry. Miałem wtedy obawy, że to jakaś psychoza, bo objawy miałem ostre i ciężko mi było uwierzyć, iż to tylko nerwica. Psychiatra mi wtedy powiedziała, bym się nie obawiał, bo człowiek poważnie chory psychicznie by nie zauważył, że coś mu dolega realnie. Zazwyczaj, jakieś psychozy, czy schizofrenie zauważa otoczenie, a nie chory. Jeżeli chodzi o Boxdela, to mimo wszystko myślę, że po
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky: Dlatego najsamprzód trza się przebadać. :)
Nie chciałem niczego udowodnić, tylko że jak jest niepokojąca sytuacja, to to, że Boxdel tego nie czuje, nie znaczy że nie warto podjąć tematu.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Dlatego najsamprzód trza się przebadać. :)


@look997: no spoko, tylko dalej to nic nie zmienia, ta sytuacja nie jest specyficzna dla boxdela xD rownie dobrze każdy człowiek na swiecie mógłby sie tak zbadac, bo co "jesli" xD
  • Odpowiedz
Boxdel mówi że nie czuje się chory (psychicznie), a czy chory psychicznie, czuje się chory psychicznie?


@look997: zadales tylko pytanie retoryczne pod narracje, ktora tak mowi. Czyli zrobiles nawet gorzej. Bo nie dosc, ze slizgasz sie na tym to teraz wykorzystujesz to jako wymowke, ze tak nie napisales.

Wy prosci ludzi, nic nie rozumiecie z erystyki i logiki. Uzywacie jej intuycyjnie w najbardziej obrzydliwy sposob, a potem wyrzekacie sie tego co
  • Odpowiedz
@look997:

Która wersja wydarzeń jest dla ciebie lepsza?
- świadomie budujesz taką konstrukcję erystyczną (ale wtedy powinieneś się przyznać, a teraz unikasz tego)
- nieświadomie budujesz taką konstrukcję erystyczną (działasz bazując na bardzo prostej intuicji do budowania narracji i potem nie przyznajesz się, bo nawet nie rozumiesz co robisz)
- ty faktycznie nic nie rozumiesz, absolutnie nic

Dla mnie każde z tego powyżej jest obrzydliwe i nie ma znaczenia, w którym
  • Odpowiedz
  • 0
Dla rozumujących w specyficzny sposób:
Boxdel dziwnie się zachowuje, każdy to widzi, w tym jego przyjaciel Ulfik.
Jego odpowiedzią jest, że "ale on nie czuje się chory (psychicznie)".
Ja zwróciłem uwagę w swoim wpisie, że to jak on się czuje, nie jest żadną odpowiedzią, bo osoba chora często tego nie dostrzega. Więc jego odpowiedź była po prostu bez sensu.

Zachowanie Boxdela, a potem interwencja przyjaciela, może być podstawą, żeby jednak sprawdził
  • Odpowiedz