Wpis z mikrobloga

Czy zgadzacie się ze Śpiewakiem, że nieruchomości nie powinny być flipowane, ani kupowane inwestycyjnie tylko powinno się je kupować do własnego użytku? Nie mam nic wspólnego z lewactwem, ale tutaj chłop mnie przekonał, że te rentiery żerują na swoich niewolnikach i taki system to jest feudalizm, a nie kapitalizm.
#nieruchomosci #warszawa
  • 121
  • Odpowiedz
jakby byla wojna i byloby tylko 10 racji zywnosciowych na 10 ludzi (czyli jak kazdy dostanie po 1 racji to przezyje). To wolno najbogatszemu kupić 5 racji zeby je potem sprzedać po cenie x3?


@aczutuse: tak się działo podczas każdej wojny
  • Odpowiedz
ja zamiast zakazów zderegulowałbym rynek - tak żeby budownictwo było tanie i dostępne plus ułatwił budowanie na nieużytkach itd.

Ceny nieruchomości poszłyby w dół momentalnie, po kilku latach zawód flipera by nie istniał.


@zapalara: i kto zapłaci za doprowadzenie mediów i dróg do tych nieużytków?
  • Odpowiedz
Nie martwi cię to, że bez regulacji miałbyś bloki obłożone palną elewacją gdzie ludzie mogą się zgrillować jak kurczaki jak w Grenfell w Londynie? (w Valencii niedawny przypadek)


@Czoso: Ci, co się w takim budynku zjarają, już więcej takiego produktu od tego dewelopera nie kupią. Tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anien: i jakie koszty ponosi samorząd, gdy właściciel opłaca media? Myślisz, że one stoją bez ogrzewania. żeby niszczały? Ceny nie będą szły w nieskończoność do góry, takie mieszkania bez lokatora to strata kasy w dłuższej perspektywie w większości przypadków.

Pasożyt xD pasożytami są nieuczciwi najemcy, patola w socjalkach i cały ten #!$%@? system i rząd a nie chłop co se "jedno za dużo" mieszkanie kupił.

I tak, o jesu komunis, bo
  • Odpowiedz
@michcio:

Ci, co się w takim budynku zjarają, już więcej takiego produktu od tego dewelopera nie kupią. Tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To, że napisał to użytkownik o nicku "zapalara" może być kluczową wskazówką w tym wątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KEjAf działka nie jedt owocem pracy? W sensie że samo jej istnienie, a to, że ktoś ją kupił, nie ma znaczenia? Wam serio się odkleja mocno
  • Odpowiedz
@Anien a czym wg. Ciebie jest obecny podatek od twojej nieruchomości? Płacisz go za to żeby płacić, czy właśnie z powodu konieczności utrzymywania infrastruktury?
Bawi i przeraża mnie na przemian jak gołodupcy tuptają za podatkami. Jak jeden z drugim w końcu obniży poprzeczkę i kupi coś pod miastem to dostanie swoim wytuptanym podatkiem w tępy sagan. Myślenie w horyzoncie od śniadania do obiadu...
  • Odpowiedz
totalna patologia byloby ZMUSZANIE kogos do sprzedazy czegokolwiek


@OskarDeveloperski: a gdzie ja coś takiego napisałem? może nauka czytania ze zrozumieniem

@aczutuse: @affairz @Anien a może wystarczyłoby zmienić przepisy w kwestii wynajmu żeby lepiej chronić wynajmujących przed niepłacącymi pasożytami? Bo to jest głównym powodem pustostanów.


@wylacze_na_amen: nie sądzę, to bogaty typ, co kupił za gotówkę i se trzyma puste, raczej nie planuje ani nie planował wynajmować, skoro nawet nie wykończył
  • Odpowiedz
@Czoso: znaczącą większość. Szczególnie normy ocieplenia, wykończenia, właśnie elewacji, fundamentów, podpisów architektów, budowania na terenach trudnych, zalewowych, generalnie wszystko. Oczywiście mówię tu o budownictwie niskim, na własny użytek lub niskiej zabudowie wielorodzinnej. Generalnie powinieneś móc mieszkać ze swoją rodziną nawet w namiocie z przybudówką i dostać adres i skrzynke pocztową.

Do dużego budownictwa: uwolnienie działek, ogródków działkowych, zniesienie wszelkich dopłat (BK2% itp) pompujących ceny. Żeby walczyć ze zmowami rynku developerów warto
  • Odpowiedz