Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przecież tu nie chodzi o ceny na rynku nieruchomości tylko o polski kult posiadania. Każdy chce mieszkanie własnościowe, tylko po co? bo inni też mają, bo będę miał więcej niż inni? Nie stać mnie, nie potrzebuje ale muszę koniecznie mieć mieszkanie w wojewódzkim obojętnie jaki metraż i cena, byle posiadać, byle na pokaz. Ale to z wszystkim tak jest niestety.. nie stać mnie ale musi być iPhone, ciuchy Calvin Klein, auto z salonu na kredyt, wesele na kredyt. Typowe postkomunistyczne myślenie, gdzie nie było nic to teraz trzeba mieć wszystko, jak najwięcej, jak najdrożej byle mieć. Tylko skąd to się wzięło skoro takie czasy były ponad 30 lat temu..

#nieruchomosci #kredythipoteczny #polska #mieszkanie #wynajem #kredyt #dom #kredyt2procent #ekonomia #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #wies



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przecież tu nie chodzi o ceny na rynku nieruc...

źródło: z25407032IEG,Wroclaw---Plac-zabaw-dla-dzieci-przy-ul--Pakoslaws

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@mirko_anonim dokładnie, te wszystkie fundusze i rentierzy po prostu muszą mieć po kilkadziesiąt mieszkań przez polski kult posiadania. Ale rzal, pewnie auta też posiadają gupki hehe
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: możesz sobie wynająć - nie ma problemu. Wielu chętnie Ci wynajmie. Iphony i Calvina też sobie możesz wynająć ;) a w Szwecji, która uchodzi za socjalne Państwo jest największe rozwarstwienie społeczne w kwestii zamożności. 10% obywateli posiada blisko 80% majątku Szwecji.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bo kupując mieszkanie na własność masz pewność, że nikt cię nie wygoni i możesz robić co chcesz, żyć i rozwijać pasję. Jak wynajmujesz to za każdym razem musisz zabrać tony gratów lub ich w ogóle nie posiadać.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kupując co miesiąc najdroższego dzisiaj ajfona 15 pro max 1tb - 9599zł - potrzebowałbyś 10 lat by wydać tyle co kosztuje średniej wielkości dom w powiatowym, gdzieś na uboczu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: trochę się sfajdałeś, a niepotrzebnie. Po prostu nie rozumiesz, albo masz taki krąg znajomych, którzy żyją na pokaz. Oprócz oczywistej stabilizacji życiowej to ogólnie na tym polega kumulacja kapitału przez pokolenia, przekazywanie aktywów i pasywów dzieciom. Jest to społecznie korzystne. Najprostszą zaś rzeczą są nieruchomości, rodzinne biznesy itd.
Przemyśl sobie w wolnej chwili. Życzę konstruktywnych wniosków.
  • Odpowiedz
ogólnie na tym polega kumulacja kapitału przez pokolenia, przekazywanie aktywów i pasywów dzieciom.


@JCash: w polsce nie ma żadnej kumulacji kapitału, bo w 1989 był wielki reset, a i do 2089 trafi się jakiś kolejny w postaci wojenki lub czegoś podobnego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: taa, jak miałem 20 lat to też myślałem „żodnego kredytu, jak mieszkanie to tylko za odłożone!”. Przez 4 lata wynajmowana kawalerka, 70k poszło w piździec a i tak na koniec nie masz ani kasy ani mieszkania. Z własnego mieszkania nikt cię nie wypierdzieli, mogę sobie nadpłacać kredyt tak jak mi wygodnie i nie obawiać się że ktoś mi wypowie umowę bo akurat potrzebuje mieszkania dla córki co właśnie zaczyna studia
  • Odpowiedz
Każdy chce mieszkanie własnościowe, tylko po co

@mirko_anonim: alternatywa to droższy wynajem.

Typowe postkomunistyczne myślenie, gdzie nie było nic to teraz trzeba mieć wszystko, jak najwięcej, jak najdrożej byle mieć

@mirko_anonim: odwrotnie, postkomunistyczna szkoła to życie poniżej stanu, inwestowanie wszystkich nadwyżek i chomikowanie zapasów na czarną godzinę :-)
  • Odpowiedz
@Qullion: świetnie jest się rozwijać mając na głowie kredyt

Chodzi o to żeby założyć jak najszybciej na ryj jak największy ciężar, jebnac dzieciaka, ślub, wesele, fure w leasing X2 i chate

A potem #!$%@? reszte życia to spłacać i chwilę przed śmiercią skończyć - to jest wyliczone jak gwarancja w żarówce

30 lat i myślenie się zmieni, tymczasem milego rozwijania się ;*
  • Odpowiedz
@masterdick: bo na wynajmie nie będziesz płacić za mieszkanie do końca życia. A jeszcze jak się okaże że emerytura to 20% twojej pensji, to w ogóle cię na ten najem nie będzie stać. Wtedy to już zostaną super alternatywy...
  • Odpowiedz
bo kupując mieszkanie na własność masz pewność, że nikt cię nie wygoni i możesz robić co chcesz, żyć i rozwijać pasję. Jak wynajmujesz to za każdym razem musisz zabrać tony gratów lub ich w ogóle nie posiadać


@Qullion: jak masz umowę na czas nieokreślony bez możliwości wypowiadania to okres wypowiedzenia przez wynajmującego to dwa lata przecież
  • Odpowiedz
@programista15cm: nie widziałem i nie słyszałem o takiej umowie, dawno temu sam wynajmowałem i umowa było co roku podpisywana. Żaden znajomy nie miał nigdy jakiejś umowy na czas nieokreślony.
  • Odpowiedz
@Qullion: no to masz taką na rok i zakladam ze janusz tam nie wpisal możliwości wypowiadania. Teraz wystarczy tylko zasiedzieć jaz zbyć go kilka razy i ona sama przejdzie w czas nieokreślony. A że nie było możliwości wypowiadania to jej dalej nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym możesz chcieć od razu na czas nieokreślony, kwestia negocjacji
  • Odpowiedz