Wpis z mikrobloga

Spotkałem dzisiaj kumpla, który sprzedaje dom od roku. 130 metrów, 1,1 mln PLN co daje 8400 za metr plus spora działka 3000 metrów. Ogólnie ofertowo normalna cena jak na jego okolicę. Do tego dość wysoki standard, fotowoltaika, ogród itd. No to w ciągu roku zadzwoniły dwie osoby, jedna się umówiła na patrzonko, ale nie przyszła...

Od dawna obserwuję lokalny rynek nieruchomości i z tego co widzę, to znikają tylko oferty, które mają tak z połowę niższą cenę za metr.

Na zdjęciu podobny dom do tego, który on sprzedaje.

PS. Dom w mieście 70 tys mieszkańców lekko na uboczu, znakomicie skomunikowana okolica.

#oswiadczenie #polska #nieruchomosci #pieniadze #dom #mieszkanie
pogop - Spotkałem dzisiaj kumpla, który sprzedaje dom od roku. 130 metrów, 1,1 mln PL...

źródło: temp_file4895525948152156320

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@pogop: Bo tak jest. Sąsiadka mojej mamy sprzedała dwa lata temu dom na wsi z małą działką za 230k, obecnie w gorszym stanie tam wieszają za 400k a to prawdziwy #!$%@?ów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: To co na zdjęciu wygląda jak gówno więc się nie dziwię.

Z którego roku budynek? Jest pompa ciepła/podłogówka/rekuperacja?

No ale ogólnie domy z drugiej ręki to w Polsce totalny smród i rynek jest beznadziejny dla obu stron transakcji.
  • Odpowiedz
@pogop dom się sprzeda tylko jeśli będzie w dobrej lokalizacji i w jakimś stylu typu np. dworkowy. Ze sprzedawaniem współcześnie budowanego gdzie byle grażyny mieszają się do projektu i dodają jakieś kolumienki z dupy to powodzenia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@WielkiNos zdjęcie mam stąd, że wziąłem ich zdjęcie, wyszukałem obrazem i znalazłem bardzo wiele realizacji tego projektu w ofertach sprzedaży - kolumienki były wszędzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@mickpl nie wybierz jedno, tylko jak się rozejrzysz w ofertach to tak właśnie jest. Problem w tym, że oferty z takimi cenami się po prostu nie sprzedają.
  • Odpowiedz
@pogop: tylko jakie to miasto?
Za taką kasę to można zbudować sobie nowy dom. Działka olbrzymia, nikomu się nie chce przy tym robić. Małe miasto to często niższe zarobki.
  • Odpowiedz
@pogop: w Polsce rynek sprzedaży domów praktycznie nie istnieje, bo każdy właściciel swojego domku tylko czeka na frajera, który obrzuci go złotem.

Z resztą sam przeczytaj to co napisałeś;

Dom w mieście 70 tys mieszkańców

130 metrów, 1,1 mln PLN co daje 8400 za metr


Policz sobie ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt na 1,1 miliona, a następnie porównaj to z zarobkami w tym miejscu. Zarobki to pewnie minimalna + kilka
  • Odpowiedz
@pogop: wycena nieruchomosci nie jest latwa, bo tak na prawde nie wiesz do konca po ile co chodzi. cena za metr to slaby wyznacznik bo sa rozne standardy wykonczenia, sa rozne perki typu garaz, strych, piwnica, ogrod itd jedni nieswiadomie zawyzaja cene i wtedy to stoi, a inni zanizaja i wtedy im to szybko schodzi ;-) na tych drugich sie czeka
  • Odpowiedz
130 metrów, 1,1 mln PLN


@pogop: działka jest miłym dodatkiem, ale nie ma znaczenia, a 1,1 mln to może wołać za taki dom na śląsku albo w odległości 30 minut od głównych miast Polski, a nie koło wypiździejewa dolnego z 20min od rynku w wypiździejewie górnym
  • Odpowiedz
Podsumowując; w Polsce rynek sprzedaży domów nie istnieje.


@haha123: a ja swój dom kupiłem 2 letni używany i sobie chwalę, może nie był wykończony, ale za to drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz