Wpis z mikrobloga

#wudwaka
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :(

Widocznie nikogo nie miał, a samotność zabija. 35 lat to niewiele więcej ode mnie. Widać po aktywności, że miał już takie myśli kilka lat temu, a poddał się teraz. Aktywność w sieci, czy też na samym wykopie, to było jego życie towarzyskie. Tysiące aktywności. Ech.

Kurczę, #samotnosc - jak nie macie z kim pogadać to piszcie do mnie, lepiej tak niż pogrążać się w nicości. Spędzam tyle czasu sam, że chwilę zawsze popiszę, a w Wawie wyjdę na spacer. Trzymajcie się tam po drugiej stronie ekranu. Nawet jak życie jest pasmem rozczarowań to warto zaciskać zęby dla tych krótkich chwil szczęścia, choćby od czasu do czasu...
BardzoSuabeRymy - #wudwaka 
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :( 

Widocznie nikog...

źródło: 3b1e5e23a5b2982c4fa1c63f2c23c47946620bf0095da12783afcfcc0c0865e2

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: bardzo mnie denerwuje, że o wychodzeniu do ludzi piszesz z perspektywy mieszkania w Warszawie, a zrozum, że sporo wykopków mieszka na prowincji i naprawdę tam nie da się "wyjść do ludzi" można sobie ewentualnie "wyjść do ludzi" pod sklep z menelami, żeby sobie piwko wypić. W takim miejscu wszystkie aktywności możesz wykonywać tylko i wyłącznie sam.
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy wiem, że to nie zawsze jest prawda i wogole ale posiadanie rodziny mimo swoich plusów dodatnich i ujemnych to remedium na to by sąsiedzi nie musieli komunikować otoczeniu o pogrzebie. Oczywiście sprawę samotności też rozwiązuje, aż nadto.
  • Odpowiedz
@Darek89 @zielonykszak: Miras jeśli teraz masz takie odczucia to już teraz spróbuj coś z tym zrobić. Nie znam Twojej sytuacji więc nie będę dawał złotych rad, ale powiem ze swojego doświadczenia gdzie w wieku 30 lat straciłem niemal całą siatkę społeczną wychodząc z sekty - trzeba schować dumę do kieszeni i po prostu szukać znajomości gdzie się da. Zapraszać sąsiadów do siebie. Jeździć na integracje w pracy. Znaleźć jakąś grupę osób
  • Odpowiedz
@Lemmonix: Długo już patrzę na te wypowiedzi samotnych ludzi na wykopie.No i te przekonanie o trudności wyjścia z tego mimo chęci zmiany. Jeśli jest popyt na tego rodzaju potrzeby, dlaczego nie powstała jakaś apka społecznościowa, która pozwala na pomoc takim ludziom. Tinder dla szukających znajomości czysto koleżeńskie. Dziwne.
  • Odpowiedz
Widocznie nikogo nie miał, a samotność zabija. 35 lat to niewiele więcej ode mnie. Widać po aktywności, że miał już takie myśli kilka lat temu, a poddał się teraz. Aktywność w sieci, czy też na samym wykopie, to było jego życie towarzyskie. Tysiące aktywności. Ech.


@Bardzo_Suabe_Rymy: Takich chłopów jak on jest masa, co nawet widać po statystykach. Kobiety mają sieć wsparcia a faceci nie. Dlatego takich anonimowych samobójców jest dużo.

I
  • Odpowiedz
dlaczego nie powstała jakaś apka społecznościowa, która pozwala na pomoc takim ludziom. Tinder dla szukających znajomości czysto koleżeńskie. Dziwne.


@stepenwolf: Przecież kobiety wykorzystują tindera do znajdowania kolegów. Ja w swoim życiu poznałem jednego, może dwóch facetów którzy autentycznie chcieli się przyjaźnić a reszta żyła raczej w swoim świecie skupionym w okół dziewczyny i pracy. Faceci nie chcą się spotykać generalnie i spędzać ze sobą czasu dla samego spędzania. Mówię o osobach
  • Odpowiedz