Wpis z mikrobloga

@PaulStone @Cyfranek podłączam się do pytania. O ile do tej pory, mając któregoś z rzędu Kindla, nie miałbym większego dylematu wybierając pomiędzy nim a Pocketbook, tak teraz się zastawiam. Czy pozostać przy PW5, ew. Rozważyć zakup Ery, czy od razu iść w Era Color? Czytałem Twoje recenzje Ery i PW5 i jedynie bezpośrednia obsługa Legimi jest dla mnie jedynym powodem dla którego brałbym pod uwagę Pocketbook. No, ale teraz pytanie czy nie
  • Odpowiedz
  • 1
@PaulStone: Tak, trzeba częściej ładować. Między innymi dlatego, że mają szybsze procesory (więcej pikseli do obsłużenia) i często trzeba korzystać z wbudowanego oświetlenia (kompensowanie niższego kontrastu). Ale w PocketBookach, któe testowałem, to nie jest jakaś drastyczna zmiana.
  • Odpowiedz
  • 1
@dr_Acula: PocketBook Era na pewno lepiej współpracuje z Legimi i Empik Go niż Kindle. Działa jednak trochę wolniej niż np. Paperwhite 5 (ten ma bardzo szybki ekran). Gdybyś się decydował na Erę Color, to trzeba też rozważyć następujące za i przeciw (na razie teoretycznie bazując na wcześniejszych modelach, bo Ery Color jeszcze nie ma na rynku):
- na minus mniejszy kontrast ekranu (ciemniejsze tło) a więc częściej trzeba włączać oświetlenie;
-
  • Odpowiedz
@Cyfranek bardzo Ci dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Wstrzymam się więc do maja z decyzją, aż będziesz po testach i recenzji. Wtedy podejmę decyzję. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@dr_Acula: używam Kindle Oasis 3 od prawie pięciu lat, wcześniej PW3, w styczniu kupilem Pocketbooka właśnie dla legimi. No i musisz zdecydować czy wolisz podłączać i mieć limit 10 na miesiąc, czy się szarpać. W sensie, ogólnie jestem zadowolony - Inkpad 4 - duży, dobry ekran, itd ale prędkość działania to jakaś katorga w porównaniu do kundli. Nie jest to kwestia ekranu, ale oprogramowania. Zanim zaskoczy to mija o wiele więcej
  • Odpowiedz
Generalnie jak się już odpali książkę to działa spoko, przynajmniej dopóki się nie kliknie w przypis. Co ciekawe, podobny problem nie pojawia się w przypadku łączy ze spisu treści. Korzystam i tak duzo, ale generalnie Kindle to zupełnie inna jakość.
  • Odpowiedz