Wpis z mikrobloga

Meta powinna ponownie wystrzelić w górę, Nvidia też. Przynajmniej w ciągu 6 tygodni, tak do ogłoszenia wyników finansowych tych spółek, aczkolwiek możliwe jest, że to nastąpi wcześniej. Posiadam wciąż Nvidię, ale Metę sprzedałem jakiś czas temu żeby zakupić dwie duże amerykańskie spółki wydobywające m.in. złoto i był to dobry ruch. Póki co jesteśmy w fazie korekcyjnej, ale główny trend jest wciąż wzrostowy. Co do spółek wydobywających złoto, to dobre są m.in. Freeport-McMoran, Barrick Gold, Newmont Corp, Southern Copper Corporation. Jest to jednak sektor specjalistyczny i nie należy trzymać takich akcji przez wiele lat.
#wallstreet #nyse #nasdaq #gielda #nvda #nvidia #meta #zloto
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@programistalvlhard: korekta, a faza korekcyjna to co innego. Poza tym nie wiem jak procenty liczyłeś, bo wszystko zależy jak to liczysz. Np. na Nvidii od najwyższej ceny jaka ostatnio była, do najniższej, która była wczoraj, spadek wynosi prawie 15%. Faza korekcyjna nie polega tylko na tym, że mierzysz sobie procentowo o ile coś spadło. Procenty są tutaj drugorzędne. Mamy po prostu ruch w bok od ok. miesiąca. Kolejną sprawą jest to,
  • Odpowiedz
  • 0
@programistalvlhard: wahania przy indeksach mogą być mniejsze. Czasem to subiektywna sprawa co można uznać za fazę korekcyjną a co nie. Ja uważam, że mamy taką fazę przy rynku byka w sytuacji gdy trend z tygodnia na tydzień nie posuwa się w górę, przestaje występować higher highs i higher lows. Jednak można się co do tego pomylić i może się okazać, że coś co wyglądało na fazę korekcyjną jest tylko niewielką reakcją
  • Odpowiedz
  • 0
@winsxspl: Odniosłem się też trochę do tego w poście, który dzisiaj opublikowałem, czyli zmieniłem zdanie. Jeśli się mylę, to nie trwam w błędzie. Uważam, że trend wzrostowy jest przynajmniej zagrożony. Aczkolwiek ciężko mówić o Mecie, że wystrzeliła w dół, bo akurat całkiem dobrze się trzyma w stosunku do niektórych spółek (np. Nvidia mocniej i gwałtowniej dziś spadała). Kiedy pisałem ten post 8 dni temu, to wspomniałem o tym, że sprzedałem Metę.
  • Odpowiedz