Wpis z mikrobloga

Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. Czuje się jak kompletny idiota gdy mówie pacjentowi to co on może wygooglowac w 10 sekund i wiem, że to wygooglował. Jeszcze gorzej się czuje, gdy musze mu wypisać recepte na lek, który on sam wie że musi brać bo również wyczytał to w googlu i bardzo często poprawnie wytypował dla siebie lek. Wszystko jest w internecie. Pacjenci mnie nie szanują, i słusznie. Nie przekazuje im niczego odkrywczego. Nie dowiadują się ode mnie niczego nowego, czego nie mogą sami sprawdzić na szybko w internecie. Jestem tylko jak jakiś upierdliwy urzędnik od którego trzeba wyżebrać pozwolenie na lek, bo takie mamy prawo. Źle się z tym czuje, taki bezużyteczny. Żałuje, że brakło mi zdrowia żeby pójść na zabiegówke, bo tylko oni są w stanie zaoferować pacjentom coś czego faktycznie pacjenci nie są w stanie zrobić sami. Czuje się strasznie głupio i niezręcznie wykonując ten zawód. Zmarnowałem sobie życie. Mogłem robić tyle innych rzeczy, a teraz już za późno i szkoda tych wszystkich najlepszych lat.

#medycyna #przegryw #zalesie #depresja
Lekarz_7k - Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. C...

źródło: IMG_8777

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k xD może 5% ludzi byłoby w stanie trafnie wygooglowac swoją chorobę i dobrać odpowiednie leczenie, reszta to bezmózgie ameby.
Zresztą jak chcesz wyzwań to zatrudnij się na oddziale i lecz prawdziwie chorych ludzi.
  • Odpowiedz
polecam zmianę pracy - interna/med. rodzinna to piękna dziedzina w której można się spełniać i zdobywać szacunek pacjentów ;) dobry internista to skarb dla pacjenta, szczególnie wielochorobowego. nawet w POZ przy dzisiejszym koszyku świadczeń pacjenta można prowadzić lepiej niż większość wąskich pecjalistów w AOS.

no i z dala od sieciówek
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: To zamiast siedzieć w POZ to idź na Oddział Wewnętrzny ¯\(ツ)/¯ Tam już pacjent sobie nie wygogluje jak się leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) A i lekarzy na tym oddziale nigdy za dużo.
  • Odpowiedz
Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. Czuje się jak kompletny idiota gdy mówie pacjentowi to co on może wygooglowac w 10 sekund i wiem, że to wygooglował. Jeszcze gorzej się czuje, gdy musze mu wypisać recepte na lek, który on sam wie że musi brać bo również wyczytał to w googlu i bardzo często poprawnie wytypował dla siebie lek. Wszystko jest w internecie.


@Lekarz_7k: robię dokładnie tak
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: #!$%@?, na przestrzeni 5 lat poznałem z 300 lekarzy, internista który przyjmuje na POZ np i jest chętny do wypisywania recept i ma normalne podejście do pacjenta to uwierz mi jesteś w dużej mniejszości. Ja to chwalę.

zresztą zawsze możesz zrobić specjalizacje dodatkową typu radiolog itp
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: ja mam bardzo złe zdanie o internistach. Cierpie na rzadką chorobę od około roku, która pojawiła się po przechorowaniu COVID i jak przyszedłem i sam się "zdiagnozowałem" internista mnie wyśmiewał ( i obrażał, przy okazji podniecając się że on ma dyplom) kierował na niepotrzebne i uciążliwe badania by za wszelką cenę obalić moją teorię. Nie miał podstawowoej wiedzy o tej chorobie. Poszedłem do specjalisty, sam zabuliłem za drogie badania i
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Co Ty gadasz. Dobrego internistę ciężko dziś znaleźć, a jak się znajdzie, to banan na twarzy u pacjenta. Ja miałem kilka miesięcy temu objawy jak przy zapaleniu mięśnia sercowego i lekarz rodzinny zrobił mi tylko EKG i odesłał do domu "żebym się obserwował". Nawet nie odesłał do innych specjalistów. Dopiero kardiolog na prywatnej wizycie się zainteresował i zlecił szereg badań (na szczęście nic nie wyszło, ale kardiolog sam był zdziwiony,
  • Odpowiedz
Źle się z tym czuje, taki bezużyteczny.


@Lekarz_7k: Nie jesteś! Jak pacjent sobie sam potrafił wygooglować, co mu dolega i czego potrzebuje, to zajebista sprawa, ale nie zawsze takie wygooglowanie czegoś okaże się prawidłowe. To tak jak ze zbieraniem grzybów jest sporo grzybów, które można jednoznacznie poznać po charakterystycznych cechach, ale jest i sporo grzybów, które nie są już takie jednoznaczne i można łatwo pomylić odmianę trującą z jadalną. I właśnie
tiritto - >Źle się z tym czuje, taki bezużyteczny.

@Lekarz_7k: Nie jesteś! Jak pacje...

źródło: gf-Hgxt-sh2u-7iRw_kurka-i-lisowka-pomaranczowa-664x442-nocrop

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: współczuję pracy z ludźmi. Czy jak podejmowałes ta pracę to wiedziałeś że lubisz ludzi albo ze chociaż Cię nie #!$%@?ą?To nie zaczepka z mojej strony. Poważnie pytam bo mnie ludzie #!$%@?ą xd
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: w naszej przychodni jest tak, że na nagłą wizytę tego samego dnia trzeba się zapisać wcześnie rano. Jest w tej przychodni między innymi lekarz X. Kiedy babka z rejestracji z rana mówi ludziom w kolejce, że dzisiaj nie przyjmuje X, połowa rezygnuje i wychodzi. Bądź taki jak X.
  • Odpowiedz