Wpis z mikrobloga

Przyszła do nas do pracy laska lat 20 i:
- podłączyła myszkę do monitora, monitor do prądu, laptopa nie włączyła wcale i dziwi się czemu to nie działa
- nie ogarniala że trzeba wpisać mejle odbiorców żeby wysłać wiadomość
- nie ogarnia jak działa chmura i jakim cudem pliki tam są i można je wyszukać
- podpowiedziałam jej żeby zrobiła sobie podfoldery na poczcie, np faktury, umowy. Potem mi pokazała że zrobiła sobie podfoldery 1,2,3,4... Ale w sumie to ona nie wie po co i jak to działa
- nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała
- nie wiedziała że są 'szczeki teściowej' do rozszywania dokumentów, a robiła to zębami XD
- nie umie nadać paczki kurierem, wpisanie adresu jest zbyt trudne
- nie ogarnia żadnego podstawowego programu biurowego

Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD
#pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  • 258
  • Odpowiedz
@qksgh gdzie tyle płacą za taki zakres obowiązków? XD aż mi szkoda ludzi, którzy jebia w fabrykach na 3 zmiany za 3 tysiące w tym momenci3
  • Odpowiedz
Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: jak debiutował iphone to ona miała ~5 lat, dzisiaj ludzie młodzi głównie korzystają z smartfonów, mało kto używa pc bo do czego - od grania jest konsola, od internetu jest telefon
  • Odpowiedz
  • 1
@kamiloslav: bo to jest akurat jedyna rzecz którą zetki od strzała wiedzą XD

przychodzi na rozmowe o 5k brutto i pierwsze pytanie czy firma może zatrudnić na UOZ
  • Odpowiedz
Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: nie w komputer tylko w smartfona albo tablet. Moje pokolenie za gówniaka musiało crackować gry pobrane z torrenta. Dzisiaj gówniaki klikają dalej dalej i mają grę xD
  • Odpowiedz
Ja też urodziłam się z cipą, a jakoś kariery nie robię, pierwszą moją poważniejszą pracę zdobyłam dzięki konkretnym umiejętnościom, a kolejne dzięki doświadczeniu, nie widzę u mnie żadnego "easy mode".


@choochoomotherfucker: aha, no fajnie fajnie, ale wiesz, że nie każdy post na wykopie jest o tobie?
  • Odpowiedz