Wpis z mikrobloga

Mamy w teamie stosunkową nową osobę i niektórzy mają wątpliwości co do jego produktywności (praca zdalna). Do tego człowiek zagadka - wyłączona kamerka na każdym spotkaniu odkąd dołączył więc większość nie wie jak wygląda (polityka firmy wymaga włączonej na tych teamowych - nie o tym tu dyskusja zanim się striggerujecie), z całych sił unika dyskusji, jak już wywołany 'do tablicy' to mówi szybko co musi byle odbębnić i znowu się 'mutować', często niespodziewanie znika z komunikatora na długi czas.

Niestety, dla niego, raz na jakiś czas musi udostępnić ekran i pokazać produkt. Zawsze robi to szybcikiem - udostępnia, pokazuje przez 5 sekund, wyłącza udostępnianie nie czekając na pytania, itp. Jak ktoś jakieś ma, udostępni na kolejne 5 sekund i pokaże co musi.

Dzisiaj się dowiedzieliśmy skąd wynika większość powyższych - przez jego nieuwagę udostępnił zły ekran gdzie była włączona gierka na Steamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Środa godzina 12, firmowy sprzęt, a co tam ;)

Ciekawe jak to tego management podejdzie

#it #pracbaza #pracait #programista15k #praca #bekazpodludzi
  • 124
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: nie, nie do końca zrozumiałeś. tak, można się socjalizować, spotykać po pracy, ba, jeździć razem na wakacje. ale zdrowe podejście do pracy to: moim zakresem obowiązków jest mój zakres obowiązków. robić za kogoś to można jak ma realne problemy, a nie jak tydzień chce sobie bujać jajca.
  • Odpowiedz
Co masz typie do chodzenia na basen czy na siłownie w godzinach pracy?


@luckylukk: :D
Generalnie nic, naprawdę lubię basen i siłownię, a jeszcze chętniej wszedłbym sobie na Rysy albo pozjeżdżał na nartach, a wszystko to w godzinach pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poważnie mam takie rzeczy tłumaczyć?
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: pamiętam jak robiłem u prywaciarza i w nagrodę za to, że coś zrobiłem dobrze i szybko - dostawałem dodatkowe zadanie, zamiast skończyć raz na jakiś czas szybciej robotę. Od pewnego momentu przestało się być takim produktywnym i szybkim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie twoje pieniadze wiec w czym problem, skad taka mentalnosc u nas ze jak ktos mniej robi od nas to jest zly? w kazdej firmie widzialem ze ci ktorzy robia mniej sa po prostu sprytniejsi
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Jeżeli robota jest zrobiona, albo można ją zrobić w późniejszych godzinach to jak najbardziej można chodzić na siłownie. Do tych co na godzinny lunch wychodzą też masz problem? Czuję że jesteś najgorszym typa współpracownika, co zamiast napisać co chce w 3 zdaniach to woli "robić call'a"
  • Odpowiedz
@luckylukk: z czym właściwie dyskutujesz? Jeśli nie masz czegoś takiego jak "core hours" albo bardzo elastyczny czas pracy, informujesz TL, że 2 godziny Cię nie będzie - spoko. Jeśli zachowujesz się jak przypadek we wpisie - nie spoko.
Jeśli idziesz na lunch na dwie godziny i nie informujesz o tym - nie spoko.

jesteś najgorszym typa współpracownika


@luckylukk: :D ja tam bym powiedział, że gorszy jest współpracownik, który jest toksycznym
  • Odpowiedz
Chyba najgorsze świństwo to walenie na kilka etatów naraz bo dość, że jak pracodawca/klient się dowie to wpadnie w furię to jeszcze zabierasz komuś robotę


@janciopan: ale czemu? Na b2b trzeba yebac na kilka etatów żeby ci się urząd skarbowy nie dobrał do dupy że udajesz uop
  • Odpowiedz
Od pewnego momentu przestało się być takim produktywnym i szybkim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@quercy: oczywiście że znam taką osobę. To ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest jednak różnica między zrobieniem taska, nie informowanie o tym i np. drzemka czy obijanie się, ale nie tak że w callach nie uczestniczysz albo odpiszesz po dwóch godzinach na pytanie. Obijać się trzeba umieć
  • Odpowiedz
@MikeLitoris: to jest Twoje zdanie i możesz mieć do niego prawo - moim zdaniem specjalnych predyspozycji to nie potrzeba do pracy korporacyjnej polegającej na bajaniu, świeceniu oczami, przygotowywaniu prezentacji powerpoint, tworzeniu excella.

a do napisania oprogramowania które jest sensowne, rozwijalne i robi robotę biznesowo jakieś predyspozycje trzeba mieć

takim tokiem myślenia jakie Ty masz to do ŻADNEGO zawodu pomijając fizyka teoretycznego i konstruktora napędów rakietowych nie potrzeba żadnych specjalnych skillsów :P
  • Odpowiedz
@Dietetyq: żeby tworzyć i rozwijać oprogramowanie wystarczy mieć na odpowiednim poziomie zdolność logicznego myślenia, nie jest to jakaś specjalna predyspozycja, większość ludzi jest w stanie to wyćwiczyć. Oczywiście zanim znów zaczniesz uprawiać heurystyke od razu wyjaśniam że wiem na czym polega problematyka tej branży, nie musisz mi tłumaczyć.
I nie, idac moim tokiem myślenia nadal jest masa zawodów, do których nie majac predyspozycji będzie ciężko w ogóle zaistnieć, wystarczy się nad
  • Odpowiedz