Wpis z mikrobloga

Czy jest już jakaś zerówka, która smakuje jak normalne piwo a nie woda / sok owocowy / napój zbożowy? Wiele lat temu robiłem podejście i szybko się zraziłem próbując jakieś żywce free, lechy i inne książęce białe. Smakowych to nawet z procentami nie znoszę, bo nie lubię słodyczy.
#piwowarstwo #piwo #alkoholizm
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@58megaton no właśnie te wiele lat temu próbując to co pisałem + jakieś heinekeny to stwierdziłem że lepiej nie pić w ogóle, niż się oszukiwać. Herbata mi bardziej smakowała.
  • Odpowiedz
  • 0
@cytr0netx99 jestem z tych dziwnych, którym od dziecka nie smakuje mięso (jak i słodycze). kotlety sojowe lubię, ale nie traktuje i nie oszukuje się że to ma być zamiennik bo nie smakowałby mi. Lubie danie wege, ale nie te co na siłę próbują być mięsnymi.
  • Odpowiedz
  • 1
@kseroboy miłosław IPA, Żywiec Biały jest całkiem niezły choć nieco pusty, Krombacher Weizen, z kraftów polecam Nepomucen Ole i Nepomucen For.Rest - chociaż te dwa już są "smakowe".
  • Odpowiedz
@kseroboy: Tak, Nepomucen robi dobre zerówki, fajny jest też Her0% z Birbantu, no i Trzech Kumpli - oni mają nawet stouta zerówkowego.
A ze smakowych zerówek jak lubisz souerki to Funky Fluid - dziś piłem zerówkowe Gelato szarlotkowe - mega (kwaśne, nie słodkie choć akurat to gelato szło trochę w słodką stronę, ale znajdziesz wytrawniejsze i kwaśniejsze z tej serii)
  • Odpowiedz
Krombacher Weizen


@b_pl: Jest dostępny w Polsce? Mnie on nie smakuje, w ogóle nie przypomina piwa pszenicznego. Jest jeszcze (przynajmniej w Niemczech) Krombacher 0,0% i alkoholfrei (<0,5%). Ten 0,0 niedobry, a ten drugi mi smakuje. Ogólnie w Holandii mieszkam i tutaj próbowałem różne piwa bezalkoholowe w takich przystępnych cenach (do 1,50 euro za 0,3 l) i bardzo smakują mi akurat 2 (a właściwie 3) piwa belgijskie, wiem, że ich alkoholowe odpowiedniki
  • Odpowiedz
Według mnie nie, głupia sprawa ale te 4 czy 5% alkoholu działa jak przyprawa, piwa bezalkoholowe są dla mnie mdłe, jak mam nie pić to już wolę jakiś sok czy colę niż takie piwo.


@straszny_cham: Nie, to się alkoholizm nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To się nazywa twoje #!$%@? mózgowe, #!$%@? upośledzone wykopki we wszystkim widzą alkoholizm


@straszny_cham: Następny. Nie, a dowodem na twój alkoholizm jest chociażby sposób w jaki właśnie reagujesz agresją.
  • Odpowiedz