Wpis z mikrobloga

W Polsce bogacze i przedsiębiorcy są najbardziej chronioną społecznie i politycznie kastą. Za każdym razem gdy przedmiotem debaty jest np. skrócenie czasu pracy np. do 4 dni w tygodniu albo 7 godzin dziennie, podatek dochodowy progresywny, kataster, zwiększenie wydatków socjalnych etc etc. spotyka się z komentarzami typu "wstętne lewaki znowu próbują #!$%@?ć biednym przedsiębiorcom" albo "załóż firmę to zobaczysz jak to jest wtedy przesrane". Fakty są takie, że kasjerka na etacie płaci większy ZUS niż osoba zarabiająca 20 tysięcy na B2B, pracujemy niemalże najdłużej w całej UE (długość =/= wydajność) a jednocześnie koszty pracy mamy jedne z najniższych. Zagraniczne korporacje wykonują outsourcing do naszego kraju, ponieważ mamy niskie koszty pracy, niskie uzwiązkowienie, prawo znacząco ograniczające kompetencje związków zawodowych i strajków, więc można zatrudniać studentów na śmieciówce za minimalną. Mimo tego, klasa średnia i niższa dalej zacięcie broni bogaczy choćby w internecie - polecam poczytać czasami komentarze na fb, ale nie zwracam za onkologa. To jest przykład propagandy kapitału i tego, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.
#antykapitalizm #prawackalogika #bekazprawakow #razem
  • 78
  • Odpowiedz
@qusqui21: jeśli ma być progresywny, to państwo powinno mi oferować więcej, skoro więcej płacę tylko dlatego, że potrafię coś więcej czy robię w lepiej płatnej branży, jakby to była moja wina, że nie siedzę z robolem przy łopacie czy pikam na kasie.
  • Odpowiedz
@dafto:

8h tryb pracy wprowadzil ten wstrętny kapitalista Ford


Ford nie był ani pomysłodawcą ani inicjatorem 8 godzinnego dnia pracy. Poza tym był nazistą, pierwszym dużym darcczyńcą Hitlera(100k USD pierwszy przelew a potem jeszcze wysyłał mu hajs co urodziny, jest jedyną osobą wymieniona z nazwisk w Mein Kampf i całkiem prawdopodobne, że bez niego Hitler nigdy nie doszedł by do władzy także niezły przykład sobie wybrałeś żeby mnie wyśmiać i napisać
ShadyTalezz - @dafto: 
8h tryb pracy wprowadzil ten wstrętny kapitalista Ford

Ford n...
  • Odpowiedz
@Rainmaker97 chłopie, to teraz sprawdź ile obecnie pracujący będą dostawać na swojej emeryturze, a Ty chcesz jeszcze zmniejszać ilość godzin.

Druga rzecz, minimalna już tak wywindowana, że firmy zachodnie się zaczynają zwijać, bo musisz zrozumieć, że Polska gówno ma, sami gówno produkujemy i jedyną naszą mocną stroną jest/byla tania siła robocza.

Przykład:

https://businessinsider.com.pl/praca/prawda-o-zwolnieniach-w-polsce-przesledzilismy-statystyki-z-ostatniej-dekady-wykresy/g9r5r8s

https://www.money.pl/gospodarka/90-firm-zglosilo-zamiar-zwolnienia-pracownikow-co-sie-dzieje-7017802983287616a.html
  • Odpowiedz
@marcaj:

skrócenie czasu pracy z jednoczesnym obniżeniem pensji, ciekawe ilu ludzi na to by poszło xD


skrócenie czasu pracy nie jest automatycznym obniżeniem pensji, historycznie nigdy nie było a od kiedy wprowadziliśmy 8 godzinny czas pracy produktywność wzrosła ponad 300%, teoretycznie do wprowadzenia 4 godzinnego dnia pracy wystarczyłby 25% wzrost, po prostu nadwyżki wynikające ze wzrostu produktywności idą do właścicieli kapitału a nie pracujących

Z podatkiem dochodowym to poleciałeś, chcesz karać
ShadyTalezz - @marcaj: 
skrócenie czasu pracy z jednoczesnym obniżeniem pensji, cieka...

źródło: F_CBPHWW8AA9eQY

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale to wtedy rozumiem, że jak masz oddawać procentowo więcej, to masz też pierwszeństwo przed biedotą, co?


@tellet:

it is not very unreasonable that the rich should contribute to the public expense, not only in proportion to their revenue, but something more than in that proportion


A. Smith

Podatek jest od tego jak duże korzyści masz z funkcjonowania w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
Podatek jest od tego jak duże korzyści masz z funkcjonowania w społeczeństwie.


@ShadyTalezz: to w takim razie menele, których zbierają karetki i którzy za damski #!$%@? mają zapewnione odtrucia plus nawodnienie i ustabilizowanie, powinni płacić ze 30 razy więcej.
Bo tylko "to bjedne ludzie som i uni nie muszom".
I zaraz pewno usłyszę coolstory, że "ale to tylko te bogole miljunery powinny płacić". No pewnie, tylko jakoś zawsze progi są ustawione
  • Odpowiedz
@tellet:

to w takim razie menele, których zbierają karetki i którzy za damski #!$%@? mają zapewnione odtrucia plus nawodnienie i ustabilizowanie, powinni płacić ze 30 razy więcej.


z czego? O to chodzi, żeby zbudować społeczeństwo, w którym osób uzależnionych będzie jak najmniej a tym uzależnionym się pomaga bo jak im nie pomożesz to i tak koszty społeczne wzrosną bo wzrośnie przestępczość na przykład.

I zaraz pewno usłyszę coolstory, że "ale to
  • Odpowiedz
kasjerka na etacie płaci większy ZUS niż osoba zarabiająca 20 tysięcy na B2B

@Rainmaker97: I dlatego taka kasjerka może sobie iść na chorobowe płatne 80% oraz ma wielotygodniowy okres wypowiedzenia, każdy kto płacze że prywaciarze mają niższe podatki/składki zawsze pomija zalety etatu.
  • Odpowiedz
@analboss Ale ty wiesz że jak rozdają socjal to trzeba z niego korzystać, aby zminimalizować negatywne wpływy socjalu na swój kapitał?

Czy jest to zbyt trudne dla Ciebie do pojęcia?

Jak rozdają tarcze to mam z nich nie korzystać, aby mnie konkurencja przegoniła?

Jak rozdają tarcze to mam z nich nie korzystać, aby mnie inflacja zjadła?

W dupie mam te tarcze, ale jak tworzą takie głupie programy to to trzeba z tego
  • Odpowiedz
@Naczelny_Cenzopapista Ale czemu ci co płaczą nie założony firmy jeśli to takie cudowne?

Noż #!$%@? xD, aby biznes zacząć nie trzeba jakichś horrendalnych kwot.

Mój ojciec zaczynał z pożyczonymi kilkoma tysiącami od rodziców.

Ja zaczynałem z 30k, które sam zarobiłem.

Trzeba mieć jaja po prostu by zaryzykować i nieprzewalac wszystkich pieniędzy przed 10 xD
Łatwo zwalać na przedsiębiorców, zamiast zakasać rękawki i brać się do roboty.

@Rainmaker97 Jestem ciekawy w jakim wieku
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz 8 godzinny system prach niby pozostal, ale i tak trzeba #!$%@? wiecej niz 8h w polsce dziennie zeby lepiej zyc jak nie jestes prawnikiem, it, lekarzem czy tam szefem firmy
  • Odpowiedz
Nie denerwujcie się panowie! @Rainmaker97 pisze takie głupoty tylko dlatego bo sam jest leniwym nieudacznikiem który ma ból dupska, że ktoś ma lepiej :))) na tym polega komunizm - wszyscy równo = wszyscy gowno.

Tylko najwyżej ustawieni partyjniacy mieli lepsze życie i OPowi wydaje się, że akurat on należałby do tych lepszych ale grubo się myli bo trafić do tego wąskiego grona mogli tylko ci bardziej ogarnięci i przedsiębiorczy ;)

Nikt nie
  • Odpowiedz