Wpis z mikrobloga

  • 15
@Jariii: xD To chyba ciebie piecze skoro powtarzasz narracje Niemców. Rozwój Polski nie jest pisowski ani platformerski a ponadpartyjny. W kluczowych dla kraju sprawach powinien być konsensus ponadpartyjny. Zresztą nawet na Lewicy widzialem komentarze podobne do mojego, tylko #koalicjadeweloperska ma z tym problem
  • Odpowiedz
Na babciowe jest, na bombelki jest 800+, dla deweloperów kasa jest


@Xtreme2007: znalazło się też trochę dla dilerów samochodowych, bo zamiast nowego podatku od samochodów spalinowych, będą większe dopłaty.
  • Odpowiedz
@mango2018: odblokowali pieniądze z KPO, cześć tych pieniędzy pójdzie na dopłaty do EV. Do tego wynegocjowali że nie trzeba będzie wprowadzać podatku od samochodów spalinowych... I dalej źle?
  • Odpowiedz
@over9000: Tak. źle.
Pieniądze z KPO to duża szansa i powinny być wydawane naprawdę z głową, w projekty, które w przyszłości będą przynosić zyski lub służyć społeczeństwu, jak elektrownie, modernizacje linii energetycznych, kolejowych, budowę dróg czy mostów czy fabryk substancji czynnych do leków.
Dopłaty do elektryków w mojej opinii to zwyczajne marnotrawstwo, a nawet jeżeli nie, to zdecydowanie nie są to priorytety.
  • Odpowiedz
@mango2018: ok, do ideału jest daleko, ale podejrzewam że pole manewru było mocno ograniczone. Sytuacja gdzie kasa idzie na dopłaty i unikamy kolejnych podatków jest jak dla mnie dużo lepsza niż to co szykowała nam poprzednia ekipa, więc nie bardzo ogarniam czepianie się akurat tego tematu
  • Odpowiedz
@over9000: PiS to katastrofa, która mam nadzieję nigdy nie wróci.
Natomiast zauważam niebezpieczny trend nowej ekipy do szastania pieniędzmi, naszymi, wypracowanymi ciężko pieniędzmi.
-aplikacja od Szymona
-dopłaty do nieruchomości, dopłaty do elektryków, dopłaty dla babć, dopłaty tu i tam.
Dlatego zwracam uwagę na takie rzeczy, bo gdzieś czuję, że idzie to w niedobrą stronę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xtreme2007 Już pomijając to że na bombelki i dla deweloperów też by nie było ale PiS skutecznie ośmieszył przez ostatnie 8 lat Platformiane "nie stać nas" jako odpowiedź na praktycznie wszystko.
  • Odpowiedz