Wpis z mikrobloga

Siema, powie mi ktoś co to się stało?
Jeżdżę moim gruzem juz jakieś 8 lat a czegoś takiego nie widziałem. Ostatnio jadę, patrzę, a tu lusterka takie ciemne niebieskie. 2 dni wcześniej jechałem i nic takiego nie było. Chyba sąsiad mi czymś popryskał anty refleksyjnego czy coś (w dobrej woli albo jako psikus, przy okazji jak sobie robił).
Opowiedziałem o tym żonie a na drugi dzień jedziemy na zakupy i już normalnie. Sam zwątpiłem czy miałem jakieś przewidzenia czy halucynacje :D No ale po minucie jazdy znowu się zrobiły niebieskie. Po zakupach już tak nie było. Tak jakby to się aktywowało jak jest grzanie lusterek włączone.

#motoryzacja #bmw #e39
m4cias - Siema, powie mi ktoś co to się stało?
Jeżdżę moim gruzem juz jakieś 8 lat a ...

źródło: IMG20240511092707

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@m4cias: lusterko fotochromatyczne ? Dziwne że dopiero teraz zauważyłeś.
Może żona "straciła" lusterko w małym "incydencie", wymieniała na szybko w zaprzyjaźnionym warsztacie i cie wsadzili fotochroma "bo lepsze" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@m4cias: lusterko fotochromatyczne ? Dziwne że dopiero teraz zauważyłeś.

Może żona "straciła" lusterko w małym "incydencie", wymieniała na szybko w zaprzyjaźnionym warsztacie i cie wsadzili fotochroma "bo lepsze" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PietrekSpodKrakowa: na obu tak samo niebiesko, ogólnie tylko ja jeżdżę. Nawet nie wiem jak to się włączyło, nigdzie nie mogłem znaleźć żadnego przycisku który by mógł za to odpowiadać. Poszukam jakiś manual jak już
  • Odpowiedz
  • 0
@Hatsune_Kitku: Koneserzy z grubszym portfelem mogli też w BMW zamówić zewnętrzne.

Jeżeli to nie jest fotochrom (pasywny), a jakaś odmiana elektro-fotochroma to może ci instalacja nawalać jak się randomowo zciemnia


@PietrekSpodKrakowa: wygląda, że to będzie to. e39 individual więc całkiem możliwe, że Helmut sobie dołożył.
  • Odpowiedz
@m4cias: a czy tak samo reaguje wsteczne wewnętrzne lusterko? Na nim są dwa czujniki, jeden od strony szyby, drugi na lusterku. Może masz coś na nim powieszone?
  • Odpowiedz
  • 0
a czy tak samo reaguje wsteczne wewnętrzne lusterko? Na nim są dwa czujniki, jeden od strony szyby, drugi na lusterku. Może masz coś na nim powieszone?


@Walerin: Wewnętrzne normalnie, bez zmian i nic nie wisi.
  • Odpowiedz
  • 0
ja mam fotochromy w swoim e39 jakby co. To sie przy sloncu dzieje?


@programista15cm: było z rana, może od słońca bo było nisko, tak zgaduję sobie. Ale ogólnie to sobie poczytałem i wiem już mniej więcej jak to powinno działać więc sobie potestuję jeszcze.
  • Odpowiedz