Wpis z mikrobloga

@cm123:

Wieśniak, a rolnik to zdecydowanie co innego.

Rolnik jest rolnikiem i producentem pożywienia, mieszka na wsi.

Wieśniak, to ktoś kto mieszka na wsi ale stara się być bardziej miejski od miastowego, tudzież osoba kiczowata, bardzo jaskrawa dla otoczenia, która irytuje swoim zachowaniem.

Jednak sama lepiej wiesz kto Cię karmi ( ͡ ͜ʖ ͡)
Kiedy się skończą te żenujące przepychanki dwór/pole? W mojej miejscowości od zawsze się wychodziło na pole, ale co to za różnica jedno słowo, a wywołuje taką gównoburze, poza tym co jak co ale posługiwanie się w mowie regionalizmami kiedy jesteśmy zasypywani poprawnym słownictwem "warszawskim" jest zjawiskiem pozytywnym.
@Notomozemalaanegdotka: To tłumaczenie to takie robienie #!$%@? z logiki, że tylko umysł w rozpaczy mógłby je przyjąć xD

­>sugerowanie, że szlachcic to nic tylko z domu na pole wyłaził.

­>sugerowanie, że chłopi to nic tylko na dwór do pana łazili.

­>sugerowanie, że do mowy potocznej weszłoby wyrażenie mówiące o sytuacji wyjątkowej, a nie codziennej jak wychodzenie wieśniaka na pole i jego pana na dwór.

wstyd by mi było centusie nawet plusować
@Notomozemalaanegdotka: trzeba być #!$%@? cebulakiem żeby przywiązywać jakiekolwiek znaczenie do tego jak ktoś formułuje chęć wyjścia z domu

ja #!$%@? dlaczego? dlaczego co drugi dzień widzę albo ból dupy krakusów że pole jest lepsze albo ból dupy niekrakusów że jest gorsze? DO #!$%@? NĘDZY CO JEST Z WAMI NIE TAK LUDZIE JAK UPOŚLEDZONYM TRZEBA BYĆ ZEBY SIĘ DOWARTOŚCIOWYWAĆ UŻYWANIEM TAKICH A NIE INNYCH KONSTRUKCJI JĘZYKOWYCH
@cm123:

Tak na szybko, jak sama możesz zauważyć na sowim screenie, jest tam słowo klucz DAWNIEJ. Dawniej na sznurki przy odzieży mówiono #!$%@?, teraz też tak mówisz i w takim kontekście używasz tego słowa?

Jest już 2-0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrafo: Ludzie muszą sie dowartościowywać w żałosne sposoby. W jaki sposób to, że w czyims regionie mówi sie tak a nie inaczej miałoby oznaczać, że jest on lepszy? Przykre.
@Quester: wcale nie oznaczać, że jest lepszy tylko, że się w pewien sposób wyróżnia na tle innych. W Niemczech różnice między dialektami dolnoniemieckim a bawarskim jest taka jak pewnie między polskim a czeskim