...
 •  

  pokaż komentarz

  Wykopuję, bo kiedy to obejrzałem odzyskałem wiarę w to, że w Kościele Katolickim są jeszcze ludzie, którzy odwołują się do prawdziwych chrześcijańskich ideałów, a nie do agresywnych krucjat Terlikowskiego, Cejrowskiego i innych.

  •  

   pokaż komentarz

   tez wykopuje :) jest ciekawsze niz sie spodziewalem, widac tu wyraznie jaki cienki jest Cejrowski w dyskusji, kiedy to jemu zadaje sie konkretne pytania, ma problemy z rzeczowa odpowiedzią bo nie ma szansy na monolog w samozachwycie i rzucanie osądów

  •  

   pokaż komentarz

   A wiecie, że Chołownia jest dyrektorem programowym religia.tv ?
   Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.
   Lubię obu. Trochę widać różnicę charakterów.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurczę, przepraszam za błąd oczywiście Hołownia*. Przepraszam za zamieszanie.

   Dodam, że Hołownia i Cejrowski charakterami są przeciwnościami trochę. Każdy ma trochę racji.

   Moim zdaniem trzeba pokazać opór przeciw pedziofikacji społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   to samo by było gdyby NORMALNY człowiek o liberalnych poglądach usiadł naprzeciwko JKM.

  •  

   pokaż komentarz

   Że niby "prawdziwe chrześcijańskie ideały" mają być niezgodne z Pismem Świętym i nauką kościoła. Hołownia już dawno reprezentuje dziwną sektę nie Kościół Katolicki. Za pierwszej komuny byli tzw. księża patrioci
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCa_patrioci
   Hołownia, Życiński, Boniecki to kontynuacja tego trendu, przerabiania katolicyzmu do wymogów aktualnej poprawności politycznej.

   Przypominam że Jezus przegonił handlarzy ze świątyni biczem i zniszczył ich stoiska.

   "Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!" J 2,13-16

   o sodomitach:

   Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"

   Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

   Rz 1; 26-28;"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi."

   1 Kor 6;9:"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą"

  •  

   pokaż komentarz

   A wg pana Hołowni, Jezus powinien z nimi negocjować bo żyje z nimi w społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   A wiesz że był również redaktorem działu kultura w... gazecie wybiórczej?

   To w jakim środowisku obraca się ten pan jest bardzo podejrzane. Widocznie jemu nie przeszkadza współpraca z homofilami, antypolakami, ludźmi prześladującymi Katolików. To właśnie teraz najbardziej potrzeba nam nieugiętych i konserwatywnych Katolików. Kościół stoi na skrzyżowaniu, i jest już lekko przechylony w złą stronę po wprowadzeniu ekumenizmu i soborach wypaczających charakter naszego wyznania.

  •  

   pokaż komentarz

   mówienie, że Hołownia jest nierzeczowy mija sie z prawdą. Gdy cejrowski wyciągnął swoje "jedynie słuszne" wnioski ze słów Pisma Świetego, że złym ludziom na koniec po wszystkich próbach należy pokazać pięść, Hołownia przypomniał Wojtkowi, iż troche inaczej jest napisane w Piśmie Świetym. Trzeba pamiętać, że główne i najważniejsze przesłanie Jezusa to była MIŁÓŚĆ. I wszelkie szukanie cytatów z Pisma Świętego , aby usprawiedliwiać wszelką agresje wobec kogokolwiek, czy słowną , czy werbalną, jest złą drogą. Tylko miłość jedyną, słuszną drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   :tenji
   Właśnie-trafiłeś w sedno!
   Wszystko rozbija się o to, że ludzie myślący jak Hołownia (w tym programie) próbują pogodzić chrześcijaństwo z demokracją - ja mam swoje zdanie, ty masz swoje zdanie i dyskutujemy...

   Natomiast myślenie - "moja jest racja...i to święta racja, a jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż twojsza... bo moja racja jest NAJMOJSZA!" (z "Dzień Świra") jest zgodne z poglądami chrześcijańskimi (chrześcijanin ma poglądy zgodne z wolą Boga - inne są niewłaściwe 'grzeszne' i nie może ich przyjąć!) ale niezgodne z zasadami społeczeństwa demokratycznego...

   W tej sytuacji chrześcijanin ma do wyboru - całkowite państwowe zakazanie aborcji (także tabletki 'po'), więzienie/zabijanie za jej dokonanie lub pójście na kompromis z ludźmi, którzy uważają że np. tygodniowy płód ni jest człowiekiem takim jak urodzony/dorosły człowiek... kompromis w tym wypadku jest oczywiście grzechem dla katolika (zgodnie z jego poglądami...)

   jak widać sprawa jest troszkę skomplikowana...

  •  

   pokaż komentarz

   SOREN a czy Jezus nie wchodził między grzeszników? Czemu praca w wyborczej ma być zawsze podejrzana? Czemu oceniasz po pozorach, faktach , które mogą mieć znaczenie, ale nie muszą? Czemu tak łatwo Ci ocenianie przychodzi? Tak Cie nauczył Kościół Katolicki w oparciu o życie Jezusa? Chyba nie. Teraz potrzeba nam nie oszołomów krzyczących ,że trzeba katolicki dżihat zacząć, tylko mądrych ludzi, którzy rozumieją prawdziwy sens tej wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jest skomplikowana aż tak bardzo jak się wydaje. Problem tych panów, to dyskusja w ramach filozofii chrześcijańskiej, tak jakby żadna inna filozofia, czy choćby zestawy poglądów moralnych nie istniały. Otóż istnieją i dla kogoś, kto np. studiował filozofię ich potyczka nadaje się na niedzielne popołudnie zamiast Tańca z Gwiazdami. Ludzie wierzący, wyznający jakąś religię nie mają najmniejszego prawa do stanowienia zasad dla ogółu społeczeństw używając do tego celu własnych, koherentnych systemów etycznych jako zasady.Mieliby to prawo, gdyby Nasza Konstytucja zaczynała się od słów "Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich katolickich obywateli." W przeciwnym wypadku - wara gnoje od mojej wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @b-bambi: Teraz potrzeba nam nie oszołomów krzyczących ,że trzeba katolicki dżihat zacząć, tylko mądrych ludzi, którzy rozumieją prawdziwy sens tej wiary.

   A Holownia rozumie prawdziwy sens wiary? Wykombinowal cos lepszego niz kosciol katolicki, ktory przez 2000 lat dumal nad tym sensem? Papieze (np. Jan Pawel II) jasno wyznaczali, co dla katolika jest morderstwem nienarodzonych. Czy Pan Holownia wie od nich lepiej? Ma pelne prawo do wyrazania swoich pogladow w demokracji, ale nie moze sobie uzurpowac prawa do wystepowania jako "obronca wiary katolickiej". Kazdy z nas moze sie nazywac chrzescijaninem albo dobrym czlowiekiem. Jednak osoby dopuszczajace aborcje, sodomie i podobne rzeczy, raczej nie maja prawa nazywac siebie katolikami - predzej hipokrytami. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie demokracja , czyli "rządy ludu", gdzie władzę stanowi wola większości obywateli, a nie poprawność polityczna względem mniejszości, która umożliwia bardziej zorganizowanej mniejszości "forsować" własne poglądy. Nie wiem czy to jest tylko wada demokracji, czy może nie tak powinna ona wyglądać.

  •  

   pokaż komentarz

   @GlobalneOcieplenie

   Idąc twoim tokiem myślenia, jeżeli nie kamieniujesz kobiet, które straciły dziewictwo przed ślubem, to również jesteś członkiem dziwnej sekty.

   Z Księgi Powtórzonego Prawa:

   "Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.
   22 Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela.
   23 Jeśli dziewica została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie, aż umrą: młodą kobietę za to, że nie krzyczała będąc w mieście, a tego mężczyznę za to, że zadał gwałt żonie bliźniego. Usuniesz zło spośród siebie. "

  •  

   pokaż komentarz

   Jeszcze fragment do którego Hołownia błędnie się odwołuje :

   1 Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, 2 ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować*. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć*. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».
   ( J8 1-11)

   Więc nie ma tu żadnych negocjacji. Nie proponuje negocjacji. Gdyby przyprowadzili mu sodomitę albo aborcjonistę, też powiedziałby - Przebaczam ale nie grzesz więcej - czyli nie morduj dzieci i nie pedałuj. Przebaczenie tak ale nie negocjacje. Hołownia musi mieć inną Biblię. Może Wyborcza kiedyś dodawała Ewangelię Michnika ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebud: Chrześcijan obowiązuje ze Starego Testamentu ustanowione przez Boga prawo moralne, a nie szczegółowe przepisy, takie jak to aby wypróźniać się poza obozem, nie mieszać różnych tkanin, czy też ten, który zacytowałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Cejrowski to twardy chrześcijański tradycjonalista i konserwatysta, w odróżnieniu od Hołowni -miękkiego postępowca i modernisty. KK z wypowiedzi Cejrowskiego bardziej mi się podoba, bo widać co się dzieje na świecie, gdy tego brakuje. Twarde, bezkompromisowe zasady moralne to rzecz bardzo ważna.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem jak wy ale ja traktuję trochę Nowy Testament jak aktualizację do Starego testamentu. Z całym szacunkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli ktoś choć trochę szanuje swoją wiarę to po przeczytaniu kilku wydań Wyb*rczej podarłby ją i zmienił pracę. Może Tobie nie przeszkadza praca w otoczeniu gnid i prostytutek i sprzedawczyków, ale ja nie znam żadnego szanującego się Katolika który by na to przystał. Co innego iść i głosić wolę Pana nauczając innych, dając dobry przykład a co innego współpracować z antyklerykałami i antypolakami sygnalizując że przebywanie w tym otoczeniu jest ok... ten pan wie co robi, a robi mrówczą pracę przesuwając granicę. Lansuje się na umiarkowanego Katolika(jeśli coś takiego w ogóle istnieje) bo ma w tym swój cel.

   Konserwatyści nie są oszołomami to właśnie najnormalniejsi Katolicy. To ci którzy żyją zgodnie z nauką Jezusa i pismem nie poruszając się jak chorągiewka w zależności od sytuacji. Dżihad to jest ostateczność do której są doprowadzeni ludzie w USA, gdzie powiedzenie w tv że rodzina to związek mężczyzny i kobiety kończy się publicznym posądzeniem o oszołomstwo, gdzie ludzie muszą wysadzać kliniki, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy. Zobacz co się dzieje w Hiszpanii. Chcesz tego samego u nas? Czyli wiara w dogmaty to już jest głupota, a nie mądrość? Trzeba być miłosiernym, tak jak przykazał Pan, trzeba być też nieugiętym w swej wierze to też nam pokazał Jezus. Bez kompromisów i bez ustępstw. Kiedy przyjdą Turcy, a rozkład cywilizacji chrześcijańskiej zbierze żniwo, będzie już na to za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   :noway
   No właśnie - jak "prawdziwy katolik" typu Cejrowskiego może funkcjonować w społeczeństwie, skoro inne systemy wartości niż jego samego są niewłaściwe...

   No właśnie mam teraz problem - wie ktoś, jak filozofia chrześcijańska (ta firmowana przez Watykan) odnosi się do innych systemów wartości? Czy gdyby katolicy (ultrakonserwatywni, co ściśle trzymają się zasad swojej wiary) przejęli władzę w danym państwie, jak dużo wolności zostałoby dla wyznawców innych systemów wartości?
   Jakie są dopuszczalne poglądy w tym wypadku wg. filozofii katolickiej?

  •  

   pokaż komentarz

   "SOREN a czy Jezus nie wchodził między grzeszników?"

   Jezus wchodził między grzeszników ale by ich nawracać a nie reprezentować ich poglądy.
   Szedł do sadyceuszy i mówił co miał do powiedzenia, nie zaś zaczynał nagle mówić to za co sadyseusze mu zapłacą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakbyś się uczył to byś wiedział, że to Kościół w Polsce sprawił, że nie żyjemy tu jak w Korei Północnej, a mamy "demokrację'. I to dzięki temu możesz teraz psioczyć w internecie na Kościół i nie zostaniesz przez nikogo ukarany karą śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Globalne

   Nie będę wchodził w głębiej w nauki Biblii i Kościoła.

   Jedno zasadnicze pytanie- z jakiej racji reszta społeczeństwa (niewierzący, niepraktykujący, "liberalni-katolicy" etc.) ma stosować się do reguł, które Ty wyznajesz?

   @tenji

   Sam Kościół komuny nie obalił (choć nie można mu odmówić pewnego udziału). Większy wpływ miał pewien związek zawodowy. Czyli nie można w internecie krytykować związków zawodowych?

  •  

   pokaż komentarz

   Najpierw Cejrowski wytykał grzechy Hołowni, a potem on jemu. Nawet jeśli Cejrowski popełnia grzech pychy robi to nieświadomie.

   Każdy ma prawo do niechęci do pederastów tak samo do ludzi innej wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie byłbym taki pewny uśmiech W końcu Bóg preferuje inną formę rządów, jest w końcu Królem. A Kościół Katolicki również ma ten sam hierarchiczny system z 'monarchą' Kościoła na czele. Kościół pomógł nam utrzymać swoją tożsamość, właśnie dlatego że wpaja konserwatyzm i poszanowanie dal swoich przekonań. Kościół jest tolerancyjny, bo toleruje inne wyznania, ale nie znaczy to że stawia je na równi z wiarą w Jezusa...

   Jak nie lubię Żydów to jestem antysemitą? Nie jestem, nikt nie zabrania nie lubić jakiejś grupy ludzi. Nikt nie może z tego powodu kogoś piętnować. Nie lubię palących to też jestem nietolerancyjny?

  •  

   pokaż komentarz

   Fakt, Cejrowski dał tu dupy:)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie porównywałbym struktury kościoła do królestwa bożego. Po po pierwsze nie wiem jak tam jest a po drugie w Watykanie jest monarchia absolutna będąca jednocześnie monarchią elekcyjną. Boga raczej nikt nie wybierał. Dziwie się wam, że nie dopuszczacie innego katolicyzmu od prądu reprezentowanego przez Cejrowskiego. Przecież dla Cejrowskiego i dla Hołownii można znaleźć fragmenty Biblii, z którymi ich zachowanie jest sprzeczne. Raczej każdy katolik powinien w samotności przemyśleć, przy pomocy kościoła i Biblii, jakimi wartościami powinien się kierować aby być dobrym katolikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma rzeczy całkiem złych lub całkiem dobrych.

   Cejrowskiego lubię bo się nie pierniczy i mówi rzeczy które często powinny być powiedziane.
   Hołownię lubię bo to jedyna osoba w PL która przyznaje się do obcowania z kościołem i nie jest zaraz zombie nie szanującym innych ludzi.
   A ich wiarę bądź nie wiarę mam głęboko w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Cejrowski fajnie gada ale tylko pod publikę. Kto miał okazję poczytać sobie pismo święte to łatwo się połapie, że według spisanych tam zasad obaj panowie powinni iść conajmniej do czyśćca.
   Zabijanie (aborcja) to tylko mała cząstka o której każdy pamięta. A tu wystarczy sama koszulka z Matką Boską (1wsze przykazanie), nie mówiąc o tym, że napewno jest wykonana z różnego rodzaju włókien. Do tego koleś nie ma brody. A takie drobiazgo można mnożyć, np. sięgając do jadłospisu pana C.

   Także fajnie, że se pogadali kto jest prawdziwy katolik, a kto nie, a obydwaj są siebie warci.

  •  

   pokaż komentarz

   a mi się podoba to że Cejrowski jest taki skrajnie konserwatywny,
   przynajmniej w coś porządnie wierzy, a nie waha się pomiędzy jednym i drugim, ta cała szopka wokół pedałów to jakiś obłęd,
   darmowa reklama dla wielbicieli męskich dupek, nie wiem dlaczego miałbym ich uwielbiać, nie mam na to ochoty i nie mam zamiaru pochlebiać pajacom pokroju Jacykowa. wolę być nazywany faszystą przez rzesze ciotolubów niż sprzedać się dla masowej popkultury. Z resztą... homoseksualizm istniał chyba od zawsze, ale to dopiero teraz tworzy się jakieś problemy na temat gejostwa ,nie miałbym nic przeciwko nim gdyby nie to że teraz wynosi się ich ponad NORMALNYCH ludzi, każe się bić pokłony dewiacjom, czym się to skończy skoro już produkuje się prezerwatywy dla dzieci. Może jednak warto się sprzeciwić tej paranoi, rzekomej tolerancji, która przemyca do naszego życia totalne zepsucie i każe traktować odchylenia jako normę, a normę jako nieznaczną część całości. Jak tak dalej pójdzie to geje zaczną wytykać palcami chłopaka który prowadzi za rękę dziewczynę. Mówcie co chcecie, nie ustąpię im na krok, bo tolerować nie znaczy dać sobie wejść na głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @hawker
   matero + bombilla //Przepraszam za OT

  •  

   pokaż komentarz

   Nayerbi się i mistrz ciętej riposty - spryciarz.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   "Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; poszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika "Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je; po co jeszcze ziemię wyjaławia". Lecz on mu odpowiedział: "Panie jeszcze na ten rok pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć". Łk 13, 6-9

   Przypowieść ta była czytana podczas dzisiejszej Mszy Świętej. Słowa te w 100% popierają stanowisko pana Cejrowskiego. Każdy człowiek (a więc także homoseksualista) ma szansę poprawy; tę szansę daje nam sam Bóg. Jeżeli jednak wykorzystamy "nasz limit" (mimo prób uświadomienia nam naszych błędów - w przypowieści mowa o obłożeniu nawozem) to niczym drzewo niewydające owoców zostaniemy "wycięci" aby "nie wyjaławiać ziemi".

  •  

   pokaż komentarz

   Drażni mnie to, że te kilka procent społeczństwa(bo ponoc tyle ich jest) ateistów, którzy dumnie komentują filmy krytykujące Kościól w setkach komentarzy nagle zamieniło się w specjalistów Pisma Świętego i znawców Katechizmu.
   Drażni mnie również pan Hołownia, który traktuje Boga jako "miłego dziadka", a nie sędzię sprawiedliwego który unicestwił pedaIów w Sodomie i potępia zboczenia. Myśli, że to Bóg ma sie dostosować.
   Drażni mnie w końcu pan Cejrowski, który pierdoIi o broniach przed klinikami. Zgadzam sie z niektórymi jego poglądami, ale przyznam ze jego metody są raczej nie do spełnienia. Dużo bardziej bym się z nim zgadzał gdyby niekoniecznie zmienił poglądy, ale gdyby przynajmniej czasem ugryzł się w język.

  •  

   pokaż komentarz

   @tenji:

   Ale przecież tu nie chodzi o demokratyczne odbieranie religii, tylko o elementarny szacunek do myślących inaczej (nawet jeżeli błądzą)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciszor: Jak to mówią trzeba poznać wroga ;) Tak to jest, że większość ludzi zachowuje się jak owce i podąża za stadem niekoniecznie rozumiejąc co się dzieje. Bardziej świadomi starają się zgłębiać różne tematy i zajmować stanowiska (w sensie opinii, a nie stołków). Czasem się z danym zagadnieniem zgadzają, a czasem nie.
   Przeciętny oglądacz filmów nie wie co to DRM, natomiast doskonale mechanizmy DRM znają przeciwnicy tej "technologii". Tak samo ateiści znają lepiej Pismo Święte niż przeciętny "katolik".

 •  

  pokaż komentarz

  straciłem całą sympatię dla cejrowskiego. A szkoda.... Szymon górą !

  •  

   pokaż komentarz

   To jest starcie dwóch światów: czarno-białego(cejrowski) i wielokolorowego(hołownia). W każdej grupie możemy znaleźć przedstawicieli obu myśli, z naszego podwórka do czarno-białych bym zaliczył Waldka i wszelkich zaślepionych antyislamistów. Mają swoje prawdy jedynie słuszne, są zamknięci na dyskusję, formułują radykalne sądy oparte bardziej na argumencie anty, niż pro. FUUUUUUUUU
   Hołownia +1

  •  

   pokaż komentarz

   Denerwuje mnie jego arogancja wobec swych rozmówców. Nieco zbyt chamski i negatywny się wydaje. Czasami powie coś mądrego, ale to z pewnością nie jest większość jego wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie i jeszcze strasznie (żeby nie używać mocniejszych określeń) agresywny ten Hołownia jest.
   Btw. mógłby mi ktoś wypunktować co was w tym materiale u Cejrowskiego denerwuje? Ja tego nie widzę, a w żadnym komentarzu jeszcze nikt jeszcze nic konkretnego nie napisał :/

  •  

   pokaż komentarz

   a ja Cejrowskiego lubię i niczym mnie tutaj nie zaskoczył ;) Konsekwentnie trzyma się swoich przekonań (może niepopularnych dziś) i za to należy go szanować.

   No ale to też niepopularne tutaj stwierdzenie, że się Cejrowskiego nadal lubi więc zaraz czeka mnie lincz? :PP

  •  

   pokaż komentarz

   Szymon Górą! Boże człowieku ogarnij. To nie jest jakiś pojedynek, choć tak to wygląda. Cejrowski mądrze mówi, Hołownia też. Na początku weszli w konflikt i dla tego dyskusja miała taki przebieg.

  •  

   pokaż komentarz

   hej ludzie, daliście się złapać!
   hołownia popisywał się niebywałą elokwencją, roznosił argumenty cejrowskiego ale tylko powierzchownie,
   hołownia to showman on grał na emocjach, ludzie którzy odnieśli wrażenie, że to on wygrał zostali zmanipulowani, tak to jest gdy uruchamiają się emocje

   oceńcie konkretne tematy w spokuju, możecie opisać argumenty obu stron
   cejrowski naprawdę w każdym temacie wygrał, w każdej kwestii

   taka jest nauka kościoła a cejrowski się do niej stosuje, hołownia natomiast jest jakimś żyjącym komentarzem do nauk kościoła

   naprawdę życie nie jest zawsze i wszędzie wielokolorowe, z reguły jest czarno białe, publicznie powinniśmy mówić o generalnych sprawach, a nie wyjątkach, ultra kolorowych typu czy 7 latka która zaszła w ciąże bo zgwałciło ją zbioro 2 gejów i 4 arabów w tym połowa chorych na ciężkie nieuleczalne genetyczne choroby i w dodatku sprawdzono, że dziecko urodzi sie bez rąk i nóg i mózgu ma prawo usunać ciąże bo naprawdę nie o to chodzi, z reguły to wybor podyktowany ekonomią, wygodą, egoizmem bo czymże innym, i taki wybór należy w mediach oceniać, a sprawy wyjątkowe powinny iśc w wyjątkowym trybie bo nie dotyczą każdego, zawsze jest waga żyć, jeśli można ocalić oba życia to aborcja jest złem, jeśli nie można to niestety jest konieczna także w nauce kościoła, ale to ekstremum, takie decyzje podejmuje lekarz

   w każdym razie cejrowski wygrał w tej dyskusji po stokroć, hołownia się wystrzelał z argumentów, ale wszystkie były ślepakami, efektowne ale kompletnie nie celne!!

  •  

   pokaż komentarz

   Chamski to jest Hołownia - nie mając argumentów posłużył się tym, że Cejrowski jest amatorem i nie skończył żadnej szkoły. To byl cios ponizej pasa. Zdecydowanie Cejrowski wygrał!

  •  

   pokaż komentarz

   No i to jest prawdziwy ekspert z wykopu!

  •  

   pokaż komentarz

   straciłem całą sympatię dla cejrowskiego. A szkoda.... Szymon górą !

   @maciekk: Reprezentujesz, niestety częsty typ wykopowicza, który zmienia zdanie jak chorągiewka. Najpierw ślepo wykopuje się jedną rzecz, a później inną. Cejrowski nie pokazał tu nic zaskakującego, zawsze taki był, tak jak go lubiłem, tak nadal go lubię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Apr0ksymator: Zauważ kiedy Hołownia wyciągnął ten fakt - kiedy Cejrowski zamiast obalać argumenty przeciwnika zaczął podważać jego autorytet, Hołownia odparł atak tym samym.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam dokładnie odwrotnie - bo o ile z Cejrowskim w wielu sprawach mam odmienne zdanie to ujmuje mnie prostotą argumentu pana redaktorka słabo znam ale poglądy wydaje się opierać na badaniu opinii publicznej .
   Pan redaktorek zaczyna rozmowę od pytania o wykształcenie Cejrowskiego !
   A co to k........ ma do meritum sporu!
   Na dobrą sprawę nie ma żadnej dyskusji bo prowadzący postawią sobie za cel ośmieszyć Cejrowskiego i słabo mu idzie.
   Słabe i głupie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy odbierają ten wywiad jako pojedynek. 1:0 dla Hołowni, itp. Cejrowski przecież sztywno trzyma się swoich zasad, nieraz pokazał, że jest bezkompromisowy. I tutaj to także widać. Oczekiwaliście miłego dialogu i szukania płaszczyzny porozumienia, kompromisu? Cejrowski nie uznaje kompromisu w sprawach wiary, koniec i kropka. Pokazał to w wywiadzie dobitnie. Ani nie wygrał, ani nie przegrał - wyłożył swoją filozofię.

  •  

   pokaż komentarz

   Przegrał, bo nie potrafi prowadzić dyskusji. On chce, żeby go wysłuchiwać. Inaczej musiałby odpowiadać na niewygodne doprecyzowujące pytania. Ucieka od nich, jak od ognia. A przede wszystkim, jak dla mnie: jego argumenty nie trzymają się kupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Cejrowski nie uznaje dyskusji w temacie aborcji, pedziów. Piszesz jakbyś dowiedział się o nim dzisiaj. Sam wyraźnie powiedział dlaczego unika np. spotkań z pedziami. Tym bardziej nie będzie na te tematy dyskutował, bo dla niego sprawa jest prosta: to jest grzech. Jasno określa swój pogląd i trzyma się go bardzo mocno. Jednym razem chwalicie go za bezkompromisowość i jasne stawianie sprawy, a teraz się dziwicie, że nie chce prowadzić dialogu? No zdecydujcie się końcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @chemmobile
   Dokładnie. Cejrowski konsekwentnie mówi, że wg katolików pederastwo i aborcja to grzechy. A pan Hołownia chce negocjować. To ja się pytam w co on wierzy jak chce coś negocjować, jak wiara może podlegać negocjacji, chyba pomyliła mu się wiara z allegro.
   http://www.youtube.com/watch?v=Z8xEmr1UNw0#t=06m09s

  •  

   pokaż komentarz

   na swiecie zyją nie tylko katolicy, to do Cejrowskiego nie dociera

  •  

   pokaż komentarz

   @tenji
   to co prezentuje Cejrowski na pewno nie jest Chrześcijaństwem...
   W pewnym odcinku programu prowadzonego przez Bruno (nie pamiętam jak się nazywał - co komik przeprowadzał wywiady i wkręcał rozmówców) odwiedził imprezę rockową dla radykalnych chrześcijan w USA.
   Kiedy na koniec powiedział, ze to wywiad dla gejowskiego programu w TV (albo coś w tym stylu) nikt mu nie napluł w twarz - natomiast kilku rozmówców powiedziało, że Jezus kocha wszystkich ludzi i będą się modlić za gejów za ich nawrócenie...
   TO są chrześcijanie...
   http://www.youtube.com/watch?v=9kHk4RFAROg

  •  

   pokaż komentarz

   Przegrał, wygrał? Cóż, nie oglądałem do końca, jak i zamiaru takowego nie mam. Hołowni nie kojarzę, ale pogrążył się on i wskazał na przypuszczane medialne zainteresowanie rozmową z Cejrowskim. Czym się pogrążył, na tyle, bym przestał oglądać? Próbą zdeprecjonowania słów Cejrowskiego dotyczących dość istotnej kwestii manipulowania jego wypowiedzią - nazywając ją kazuistyką, nie dość, iż zupełnie niesłusznie (co może wskazywać na braki intelektualne Hołowni, lub zamysł manipulowania całym 'wywiadem') - następuje jeszcze chamska odzywka 'wie Pan, to jest trudne słowo ale to później'. O nadmiernym akcentowaniu ostatniej sylaby, będącym gwałtem na języku, nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @betyng
   Jakoś w czasie podróżowania na całym świecie nie miał problemów z innymi wierzeniami ludzi. Tylko, że tam go nie atakują jak tutaj to robią pedzie. Cejrowski wyraża swoje zdanie (jak i w to co wierzy) konsekwentnie i to niektórym się nie podoba.
   @tmb28
   A skąd wiesz, że pan Cejrowski się nie modli za homosiów. Sam przyznał, że tłumaczył im, że to jest grzech. Ale to nie przyniosło skutku.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardziej chodziło mi o wypowiedź Cejrowskiego o pięści - zresztą dobrze podsumowaną przez prowadzącego...

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że Cejrowski ma racje. Nie można dopuszczać do ogólnej akceptacji i życia obok grzeszników/sodomitów/pederastów/morderców itp

  •  

   pokaż komentarz

   A ja się zgadzam z Hołownią co do sprawy aborcji. Podejście dyskusji ze wszystkimi naokoło, zamiast pomagać kobietom jest niedopuszczalne. Dziwię się, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł nagłośnienia na o wieeele szerszą skalę jakiejś pomocy dla takich przyszłych matek. Tu trzeba działać, a nie gadać z tymi lekarzami. To nie ma sensu.
   Co do mechanizmu działania, tzn. przyjdzie lewica i przegłosuje ustawę i uzna Cejrowskiego za świra... Pomyślcie chwilę. To jest wyjątkowo prawdopodobne.
   Tu trzeba działać sposobem, a nie krzykiem. A Cejrowski oprócz "ma tak nie być" niczym więcej nie zabłysnął.
   "Walka" jest dla mnie nierozstrzygnięta. Oboje mieli swoje racje.

  •  

   pokaż komentarz

   @tenji
   zgoda ze robi to konsekwentnie, inaczej by sie totalnie skompromitował
   co do podróży to bal sie odzywac zeby dzida nie dostac

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o debaty w których to Cejrowskiemu zadaje się pytania to z reguły wypada słabiej. On lubi być w 'natarciu'. W tym wypadku traktuje Hołownie jakby byli po różnych stronach barykady, a w rzeczywistości są po tej samej tylko chcą osiągnąć cel na różny sposób.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś wie jak wygląda ta trumna dla agnostyków? ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Cejrowski to pajac.
  a szkoda bo kiedyś mi imponował, wydawał się bardzo oryginalną, elokwentną i ciekawą osobą, z którą chciało by się porozmawiać. Jednak po wizycie u Wojewódzkiego jakiś czas temu straciłem do niego cały szacunek i uważam za prostaka który tylko obnosi się ze swoją zaj#!istością..
  To co teraz zobaczyłem jeszcze bardziej mnie do niego zniechęciło.

  •  

   pokaż komentarz

   on jest elokwentny tylko w rozmowie sam ze sobą

  •  

   pokaż komentarz

   dokładnie, a ja podziwiam tego Hołownie- stoicki spokój, widać że nie daje się zwieść, myśli na bieżąco i gasi Cejrowskiego konkretnie tak że ten musi głupio się tłumaczyć a i tak ma te swoje zdanie żałosne

   a tak lubie jego wyprawy podróżnicze ;/

  •  

   pokaż komentarz

   Pajac dlatego, że postępuje po katolicku będąc katolikiem? Jak dla mnie ktoś konsekwentny ma więcej szacunku, niż takie popierdółki co twierdzą że są wierzący, a po kryjomu robią/mówią co chcą. Cejrowski postępował tak jak wyczytał w Biblii, więc co macie pretensje do niego, miejcie pretensję do Pisma.

  •  

   pokaż komentarz

   hołownia nie był stoicki, grunt mu się spod nóg usuwał... jego argumenty były niecelne, częśc użyta tylko dlatego, ze musiał coś powiedzieć, żeby nie wyszło, że przegrał

   cejrowski merytorycznie wygrał tą debątę, owszem jest pewny siebie, ale tylko dlatego, ze wypowiada sie w tematach o których naprawdę coś wie

  •  

   pokaż komentarz

   Juzbrig
   Abstrah$!ąc od strony merytorycznej ich rozmowy, Cejrowski prezentuje bardzo niski poziom rozmowy, czepia się słówek. Czasami owszem, pojedyncze słowo ma dużą wagę i wpływa na całą wypowiedź, lecz w innych sytuacjach jest to zachowanie żałosne.
   Przypomina mi to rozmowy z podstawówki.
   Ech, też kiedyś lubiłem Cejrowskiego i jego programy podróżnicze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Juzbrig
   nie, dlatego że nie ma szacunku dla rozmówcy i próbuje kreować swój jakże 'oryginalny' wizerunek narzucając innym swoje zdanie

  •  

   pokaż komentarz

   raz sobie zażartował z tym "zastanawia"... a poza tym był 100% merytoryczny i precyzyjny
   dlatego dopytywał, co można zrozumieć jako czepianie się słówek,
   ale on tego nie robił by się wymigać ale aby precyzyjnie odpowiedzieć

   te insynuacje hołowni były dośc denerwujące, to jego zastanawiam się czy nie jest pan burakiem grzeszącym pychą to naprawdę trudno uznać pytaniem...
   i w tym momencie cejrowski dobrze mu odpowiedział

  •  

   pokaż komentarz

   @ekspertzwykopu
   Cejrowski robi z igły widły. Jak już wspomniałem, rozumiem, że czasami jedno słowo może drastycznie zmienić sens wypowiedzi, jak np. przy kwestii 'pedziów', ale wystarczyłoby, że Cejrowski zacząłby swoją wypowiedź od jednego zdania, że nigdy tak nie powiedział bezpośrednio do gejów, lecz na jakimś wykładzie do studentów. Dalej mógłby już spokojnie kontynuować swoją wypowiedź odpowiadając na zadanie pytanie.
   Natomiast Pan Cejrowski woli przez 5 minut roztrząsać kwestię tego, czy kiedykolwiek powiedział tak bezpośrednio do gejów. Dla mnie to jest naprawdę zachowanie na poziomie podstawówki.

  •  

   pokaż komentarz

   no owszem cejrowski ma taki styl, czasem denerwujący, czasem coś powie niepotrzebnie
   no ale nikt ideałem nie jest

   nie zmienia to jednak faktu, że merytorycznie dyskusje wygrał cejrowski, hołownia leży i kwiczy

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna