•  

  pokaż komentarz

  To może ja odpowiem: KAŻDY może wykupić sobie promowanie swojej oferty/aukcji na allegro; jeśli tylko zapłaci odpowiednią kwotę - to po pierwsze.

  Po drugie - z tego, co mi wiadomo Vans i inne tego typu firmy szyją w chinach, kambodżach i innych tego typu miejscówkach. To nie suponuje, że produkt jest podróbą (może po prostu hurtowo kupują stamtąd); sklepowe marże na odzież produkowaną w chinach są gigantyczne w europie (u nas dolicz do tego vat) - stąd cena butów w sklepie jest horrendalnie wysoka. A jeśli bez obejrzenia produktu jesteś w stanie z całą pewnością stwierdzić, że jest to podróba to zgłaszaj to do uokiku, a nie próbujesz kręcić jakąś gównoburzę na wykopie. Nie podoba się cena, że ktoś na polskim allegro sprowadza coś z chin? Nie kupuj albo zwróć się do odpowiednich podmiotów. Podpowiem, że wykop nie jest takim miejscem - bo bez żadnych przesłanek (buty z chin, w ogóle nie wskazałeś czym one różnią się od oryginału i na czym polega to, iż to są podróbki) rzucając takie oskarżenia, możesz komuś koncertowo spieprzyć sprzedaż i życie (o ile z tego się utrzymuje i o ile to są podróbki sprzedawane przez niego nieświadomie).

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: Po pierwsze wykupić promocję może każdy, ale czy to się przekłada na promocję na FB?

   Po drugie. To że szyją w chinach, to nie znaczy że dostęp do produktu jest tam równy dla wszystkich. Są dystrybutorzy, i od nich kupują normalni polscy sprzedawcy. Zakup direct od chińczyka oznacza zero pewności czy towar jest oryginalny.

   Po trzecie - SPRZEDAŻ w formie w jakiej realizuje to ten sprzedawca jest
   a) niezgodna z polskim prawem konsumenckim
   b) NIEZGODNA Z REGULAMINEM ALLEGRO!

   Po czwarte
   Na stronie sprzedaży jest napisane

   Fabrycznie nowe buty wysylane w pudełku.
   Brak w opisie akucji nazwy producenta czy nawet produktu.

   Szkoda słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: promo na fejsie to remarketing, tego co ostatnio oglądałeś na allegro, przynajmniej u mnie tak wyświetla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero Co jest niezgodnego z regulaminem w tym przypadku? Podaj punkt regulaminu.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: dołączam się do prośby @semperfidelis a ponadto: co znaczy polskie prawo konsumenckie? Z tego co pamiętam, na studiach nie funkcjonowała żadna gałąź prawa w zaproponowanym przez Ciebie brzmieniu. Istnieje ustawa o prawach konsumenta i kilka rozsianych po innych aktach prawnych przepisach dotyczących konsumentów; jednak nie przypominam sobie, by którykolwiek zakazywał sprzedaży na rynku polskim produktów fizycznie znajdujących się w innym państwie. A w tym przypadku mają zastosowanie przepisy prawa cywilnego mówiące o, najprościej rzecz ujmując, o swobodzie umów. Daj już więc spokój z tą wyliczanką, te buty nawet nie mają napisu vans (jak kolega wyżej wspomniał). Chyba nie słyszałeś o tym, że wiodące marki sprzedają wzory swoich produktów mniejszym firmom, za gruby hajs? Jedyne, czego te firmy nie mogą robić to podpisywać towarów marką firmy-matki. Polecam się douczyć nieco.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man Domyślam się, że chodziło mu o punkt, który istniał jakiś 3 lata temu, a mówił, że sprzedawca musi posiadać sprzedawany towar fizycznie. Jednak allegro też idzie z duchem czasu i punkt ten zniknął, jak wyżej napisałem, koło 3 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis:
   Regulamin?
   Choćby podstawowa sprawa.
   - Usługa pośrednictwa handlowego powinna być w innej kategorii niż obuwie!!!
   A taką usługę oferuje ten sprzedawca.

   A jeśli chodzi o prawo?
   prawo konsumenckie
   - sprzedawcą w myśl polskiego i unijnego prawa jest ten gość co ma konto na allegro. On wprowadza towar na rynek i on jest za niego odpowiedzialny.

   - cena oferowana konsumentowi MUSI być końcową ceną brutto.
   Czyli nie może oczekiwać że zapłacisz np. vat albo cło za produkt.

   Bo o ile dropshipping jest jak najbardziej legalny, to trzeba go legalnie przeprowadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   - Usługa pośrednictwa handlowego powinna być w innej kategorii niż obuwie!!!

   @graf_zero: On nie sprzedaje usługi, tylko obuwie. Usługi mają na Allegro charakter ogłoszeniowy. Sam w ten sposób prowadzę od kilku lat sprzedaż i Allegro mi żadnego problemu nie robi. Raz zapytali o umowę na dropshipping z dostawcą, ale czegoś takiego nie mam - dali spokój.

   Co do reszty masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: Ale w regulaminie sprzedawca sam pisze że oferuje usługę. :)

   To że allegro nie robi problemu, to nie znaczy że jest to zgodne z regulaminem :D Pieniądz górą.

   A co do twojej sprzedaży.
   Dajesz klientom paragon za produkt? Obsługujesz ich pod względem reklamacji? Podajesz ostateczną kwotę brutto?

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero Ja sprzedaję produkty pochodzące z kraju UE, więc z VAT nie ma problemu. Kupujący dostają fakturę I mają gwarancję u mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @semperfidelis: czyli wykonujesz normalny dropshipping, bo jestes sprzedawca i sie tego nie wypierasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Promocje "FB" są profilowane pod użytkownika, więc jeżeli coś takiego Tobie się wyświetliło, możesz śmiało się podzielić informacjami po jakich stronkach sobie chodzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: We wszystkim masz rację aleeeeeeee...mówicie o prawach konsumenta i regulaminie a zapominacie o tym czy na butach jest logo producenta czy tam dystrybutora i czy dany wzór trampek nie jest zastrzeżony. Chodzi o to że tak jak piszesz większość robione jest w Chinach. Sami chińczycy wychodzą z ofertą do innych firm. Ale NIE MOGĄ używać znaku producenta lub jego zastrzeżonego wzoru bez zgody. Podsumowując. Często podróbki wyjeżdżają z tej samej fabryki. Jeśli sprzedający wie że to podróbki a jednak wprowadza klienta w błąd tj karalne i nic do tego nie mają regulaminy allegro. Allegro promuje każdego kto zapłacił ale jest też coś takiego jak ochrona znaku towarowego. Czyli jeśli podróbka zgłaszajcie do allegro. Z pewnością usunie ale przecież nie będzie sprawdzać każdego promowanego produktu. To sprzedawca bierze na siebie odpowiedzialność że nie handluje podróbkami

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Jeszcze Cię minusują :D. Widzę, że bajeczki Januszy o chińczykach zostających po godzinach i wysyłających oryginalne obuwie za grosze ciągle aktualne :P.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krasiu: Właśnie też mnie te minusy autentycznie zaskoczyły.

   Podałem konkretne zarzuty i je argumentowałem. A tu lawina minusików

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man

   Po drugie - z tego, co mi wiadomo Vans i inne tego typu firmy szyją w chinach, kambodżach i innych tego typu miejscówkach. To nie suponuje, że produkt jest podróbą (może po prostu hurtowo kupują stamtąd); sklepowe marże na odzież produkowaną w chinach są gigantyczne w europie (u nas dolicz do tego vat) - stąd cena butów w sklepie jest horrendalnie wysoka

   Iks de, co za powtarzane bzdury z karynkowo-aliekspresowych grupek.
   To, ze buty sa szyte w tym samym kraju, to nie znaczy, ze podrobka nie rozni sie od oryginalu. Zawsze beda sie roznic, bo raz:
   -proces produkcji oryginalu nadzoruje firma, ktorej zalezy na jakosci produktu, chinoli produkujacej podrobki nie zalezy na jakosci, bo oni nie traca na zeszmaceniu marki.
   -fabryki produkujace oryginalne rzeczy postepuja wedlug procesow zaprojektowanych we firmach, ktora zlecila fabryce wyprodukowanie rzeczy, chinole produkujace podrobki moga co jedynie to odtworzyc te procesy za pomoca wstecznej inzynierii z roznym skutkiem, a dodajac to, ze maja wyj!#@ne na jakosc produktu, to nie beda oni wiernie odtwarzac te procesy produkcyjne.
   -do podrobek zawsze beda uzywane materialy gorszej jakosci, bo patrz oba podpunkty, oraz to, ze nie obowiazuje ich CE, itp.
   Reszty nawet nie komentuje, bo calkowicie nie znasz sie na jakimkolwiek biznesie, bo calkowicie ignorujesz to, ze w sprzedaz oryginalnego produktu angazuje sie bardzo wiele osob, ktore musza z czegos zyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krasiu: bo jest aktualne. Wiem to z praktyki. Chinczyki kupuja material. Powiedzmy ze im cos zostalo. Dorobia wiecej towaru i nadwyzke sprzedadza jako noname. Co sie ma marnowac.
   Znam tez polska firme ktora robi produkty 'podobne' do pewnej znanej marki w tych samych fabrykach co ta marka. Jakosc jest dokladnie ta sama. Jedynie projekt troche zmieniony zeby prawnie bylo ok. U chinczykow liczy sie cena. Chcesz tanio, to zrobia gowno, chesz drozej - zrobia super jakosc.

  •  

   pokaż komentarz

   cena oferowana konsumentowi MUSI być końcową ceną brutto.

   @graf_zero: a nie jest? Na jakiej podstawie twierdzisz, że podana jest cena netto?

   @semperfidelis: @the_hanged_man: jeśli chodzi o regulamin allegro to artykuł 3. jasno pokazuje, że w ramach ofert możemy wystawiać towary, a nie usługi pośrednictwa w sprzedaży towarów( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   a nie jest? Na jakiej podstawie twierdzisz, że podana jest cena netto?

   @prawd: Sprzedawca w regulaminie pisze że mogą być dodatkowe opłaty celne. Jakby się uprzeć to vat też mogą doliczyć. To że dla butów tego nie robią to nie znaczy że nie mogliby.
   Więc regulamin jest bezprawny.

  •  

   pokaż komentarz

   dodatkowe opłaty celne

   @graf_zero: ja tam się doczytałem możliwości kontroli celnej, a nie dodatkowych opłat celnych

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: I co, podejrzewasz że w razie naliczenia opłat sprzedawca weźmie je na siebie? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @hitlord:
   dokładnie, kupiłem buty firmy ecco- cena była ok ok 30-40% niższa niż w sklepie- podobna do dyskontowych, aukcja więc nie wzbudziła mojego niepokoju, zadzwoniłem nawet i się upewniłem że to produkt oryginalny ;)
   But na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od innych, ale że mam "francuską stopę;P
   zaraz zaczęły mnie obcierać, uciskać itp.
   Zabrałem więc buty do sklepu marki i dałem do obejrzenia sprzedawcy, upewnił mnie w obawach- choć też się dziwił jaka dobra sztuka,
   napisałem do działu utrzymania jakości i otrzymałem wytyczne jak odróżnić podróbki, lista na kilkadziesiąt pozycji, normalnie nie wiedziałem że może być tyle detali np:
   -nieco inaczej wybite logo
   -materiał wew. o innym poślizgu
   -podeszwa klejona z wyczuwalną kratką pod piętą
   -podeszwa barwiona powierzchownie
   -wlewy formy w innym miejscu
   -skóra wierzchnia przy zginaniu ma inny "promień gięcia"
   -inny kraj produkcji
   -inny kolor nici
   -mikro otwory wycinane wybijakiem itp...

   Dodam że podróbka nawet wyglądała lepiej niż oryginał, tyle że nodze nie dawała żadnego komfortu.
   Tak że nie zawsze płaci się za wygląd a za użyte technologie i materiały przy produkcji i efekt końcowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: no jeśli już trzymamy się tego "regulaminu" to jest tam napisane, że w tym przypadku "pomożemy załatwić wszelkie formalności bez dodatkowych opłat"( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście gdyby odpowiedzią było "no panie jest problem bo ma pan jeszcze opłatę celną" to byłoby to niezgodne z polskim prawem, ale to tylko bezpodstawne gdybanie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @prawd: Bez dodatkowych opłat NA JEGO konto. W sesie usługa pośrednictwa celnego jest za darmo :D

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: nie ma sensu bawić się w gierki słowne. Niezależnie od tego, co "regulaminodawca" miał na myśli, to nie wyspecyfikował możliwości pojawienia się opłat, oraz i tak obowiązuje polskie prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: Co to za żałosna obrona Allegro?! Ten serwis powinien być zrównany z ziemią. Znaleźć na nim oryginalne buty to jak znaleźć jednorożca. A oni to mają w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Vans i inne tego typu firmy szyją w chinach, kambodżach i innych tego typu miejscówkach. To nie suponuje, że produkt jest podróbą (może po prostu hurtowo kupują stamtąd)

   @the_hanged_man: Akurat jestem z tzw. branży, więc wyjaśnię: to, że firma zleca produkcję w Chinach/Indiach/Bangladeszu etc nie oznacza, że ich produkty są do nabycia ot tak na wolnym rynku. Czym marka ma większy problem z podróbkami tym bardziej o to dba, żeby nic nie wypływało w drugim obiegu. Poza tym zlecenie od globalnej marki to dobry biznes więc producenci sami będą dbali o standardy i zezwalali na audyty.
   W skrócie: ten towar z wysyłką z Azji to podróbki. Choć w przypadku rzeczy tak prostej jak tenisówki wcale nie musi oznaczać gorszej jakości od oryginału, tu już jest loteria.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: Wprowadzenie kupującego błąd jest niezgodne z prawem. Zobacz sobie tytuł aukcji i dział:
   https://archiwum.allegro.pl/oferta/vans-old-skool-rozm-36-41-i5568825331.html

   Dział "Vans" (producent), tytuł aukcji "Vans Old Skool" a sprzedaje buty no-name. Still legal?

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: i do tego buty wansy - przypomniałem se

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @the_hanged_man: tylko Żr dropshipping w takiej formie jest nielegalny, klient musi mieć jasno opisane w ofercie z kim zawiera umowę transakcyjna, a nie ze gdzieś w regulaminie napisano ze sprzedawca nie jest importerem, sprzedawca w takim musi napisać od kogo konkretnie się kupuje dany towar. Jednocześnie sprzedawca jest zobowiązany do wystawienia dowodu księgowego, paragonu lub faktury za usługę pośrednictwa w sprzedaży, czego zapewne nie będzie w stanie zapewnić.

 •  

  pokaż komentarz

  Nigdy nie kupujcie butów na Allegro, polecam Amazon.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to nie są buty Vans :] , gdzie masz napisane że to Vans'y ? To buty firmy Fivestars które wyglądają jak Vansy. Tyle w temacie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego nie kupuje sneakersy na Allegro wolę przepłacić i kupić w jakimś multi brandzie