•  

  pokaż komentarz

  k%$?a a obiecywali bankructwo jak pisiory wygrają.

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Tylko PO tak obiecywało.

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Ej mati, to my jednak lubimy te ratingi, czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: @antykler: to teraz sobie tylko wyobraźcie, gdyby Petru był ministrem gospodarki( ͡° ʖ̯ ͡°) prawdopodobnie byśmy mieli największy raiting na świecie, przecież rysiu zna się na dilach, np: frankach.

  •  

   pokaż komentarz

   problemy z budżetem a nie z gospodarką.
   polska gospodarka jest zdrowa. przeżyła wiele i łatwo nie padnie.
   Budżet państwa to inna bajka. na razie się klei bo w eu niebywała koniunktura, więc i u nas super. do tego obligacje schodzą na pniu, bo pożyczane przez eurobankierów pieniądze na 0% łatwo zainwestować w polskie obligacje na 6%
   karuzela się kręci i jeszcze parę lat pokręci.
   zrób symulację jak by wyglądał budżet państwa przy 1% wzroście pkb i przy zmniejszonym budzecie dla pl z ue
   mi wychodzi deficyt 6% a kwotowo z obecnych 50-55mld robi się ~80-90mld manka
   10 krajów ue ma nadwyżkę budżetową(2016r. teraz jeszcze więcej) (5krajów eu wschodniej na plusie lub bez deficytu 2016) , a 7krajów z naszego regionu eu wschodniej ma większy wzrost gospodarczy od polski

   Obcięte inwestycje, zero nowych planów inwestycyjnych państwa, wzrost gospodarczy oparty na konsumpcji, zasilanej po części programami socjalnymi na kredyt.

   tak rządzić to i ja umiem. nic nie wydawać, nic nie inwestować, brać kredyt na populistyczne programy i ciesząc się z koniunktury na świecie przypisywać sobie - i chwalić sie; paczcie jak dobrze rządze

   @VrubeL:

  •  

   pokaż komentarz

   k%##a a obiecywali bankructwo jak pisiory wygrają.

   @VrubeL: Panie VrubeL, normalnie zawod roku, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: No tak, PiS w dwa lata zamienił ruinę w słowiańskiego tygrysa gospodarczego xD Brawo dla nich. Szkoda tylko, że równie dobre wyniki gospodarcze były za Peło, a Moody's i inne agencje ratingowe są lewackie i żydowskie gdy obniżały za PiS ratingi xD Najważniejsze nie przeszkadzać przedsiębiorcom, wtedy będzie dobrze. Swoją drogą nie pamiętam, żeby PO zapowiadało bankructwo IV RP, natomiast każda opcja polityczna (oprócz Razem i SLD) zapowiadało, że koszty programu 500+ na KAŻDE dziecko będzie niemożliwe budżetowo i tak się stało - kasa jest na drugie i na pierwsze od progu, a żeby dopełnić lukę usunięto inne programy (in vitro, mdm, wydatki na infrastrukturę). W zamian za drogi ktoś dostaje socjal a dodatkowo zatrudniło się urzędników z przyjaznych rodzin politycznych bo ktoś musi obsłużyć rozdawanie 500+

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @VrubeL: Statystyki gospodarcze są na niekorzyść pisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abaddon_Profanator: To zależy od agencji. Niektóre zajmują się tylko finansami a inne tylko politykowaniem. Nie wiem jak jest w przypadku Moody's bo nie siedzę w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jacek007g: Nie kłam. Zgadnij która partia rządziła w latach 2005-07 i od 2015 ?

   źródło: bezrobocie.png

  •  

   pokaż komentarz

   @SaperPolska: Mógłbyś napisać które dokładnie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: Struktura PKB, przyrost PKB, zadłużenie państwa przy najlepszej koniunkturze od dekady.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaperPolska: Zgodzę się co do tego aby zwiększyć inwestycje, bo to generuje trwalszy wzrost niż sama konsumpcja ale tu mają pole do popisu przedsiębiorcy którzy przy wspaniałej koniunkturze, dobrym kursie USD, EUR/PLN mogą z zyskiem eksportować swoje produkty nie generują inwestycji, dlaczego ?

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: Spadek inwestycji jest związany z niepewną sytuacją polityczną i nieobliczalnością władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SaperPolska: nie jesteśmy republiką bananową żeby to miało aż takie znaczenie

  •  

   pokaż komentarz

   na razie się klei bo w eu niebywała koniunktura, więc i u nas super. do tego obligacje schodzą na pniu, bo pożyczane przez eurobankierów pieniądze na 0% łatwo zainwestować w polskie obligacje na 6%

   @syn_admina: i znowu te bajeczki o "niebywałej koniunkturze" nieznanej w świecie przedpisowskim. to samo p@@@%%!iliście w latach 2005-07. czy ktoś to jeszcze kupuje?

   bo budżet faktycznie "na razie się klei" i to klei się tak jak się nie kleił od ponad 20 lat. po 7 miesiącach roku mamy w budżecie nadwyżkę. biorąc pod uwagę że w komentowanym wykopalisku agencja Moody's obniżyła prognozę deficytu na rok 2018 z 2,9 na 2,7 trzeba mieć tupet żeby opowiadac brednie o 6% deficycie.
   no ale kłamcom tupetu nigdy nie brakowało.

  •  

   pokaż komentarz

   @werdum18: jak to jest z tym "500+ to program dla nierobow i patusow", jesli bezrobocie jest rekordowo niskie? Wychodzi na to ze po prostu pracujacy rodzice sa o te kilkaset zlotych mniej okradani

 •  

  pokaż komentarz

  Znalezisko wrzucone 15 minut temu.
  Ideologiczne zakopy za informację nieprawdziwą za 3.....2.....1.....

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tylko pragnę oznajmić, że reformy gospodarcze działają z opóźnieniem. Poza tym w obecnej koniunkturze gospodarczej, nawet taki bankrut jak Grecja rośnie. PiS swoimi zapędami zaprzepaścił szansę na wzrost nawet dwucyfrowy, bo mniej inwestorów jest w stanie zainwestować w państwie z dyktaturą socjalistyczno-narodową. Daimler już swoją planowaną w Polsce dzięki PO inwestycję, postanowił przenieść do Czech.

  •  

   pokaż komentarz

   Daimler już swoją planowaną w Polsce dzięki PO inwestycję, postanowił przenieść do Czech.

   @qazqwerty1995: Przecież Diamler własnie buduje fabrykę silników w Jaworznie xD

   http://tvn24bis.pl/moto,99/daimler-rozpoczyna-budowe-fabryki-mercedes-benz-w-jaworze,750086.html

  •  

   pokaż komentarz

   PiS swoimi zapędami zaprzepaścił szansę na wzrost nawet dwucyfrowy

   @qazqwerty1995: lepiej, panie rezyseze, nawet 3 cyfrowy.
   ten pis tak zawsze, co dojdzie do władzy to wszystko zaprzepaszcza i teraz i w 2005-07.
   niech zaprzepaszcza dalej bo jak widać lepsze pisowskie "zaprzepaszczanie" niż sukcesy PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: Takie są fakty. Chyba nie interesujesz się ekonomią, skoro tego nie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Takie są fakty. Chyba nie interesujesz się ekonomią, skoro tego nie wiesz.

   @qazqwerty1995: Sugerowanie że tych faktów nie wziął pod uwagę Moody's (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Takie są fakty. Chyba nie interesujesz się ekonomią, skoro tego nie wiesz.

   @qazqwerty1995: skoro ty się tak interesujesz to może mi powiesz KIEDY w ciągu ostatnich 27 lat III rp mieliśmy dwucyfrowy wzrost gospodarczy?
   no bo w ciągu tych 27 lat (licząc III rp gospodarczo od pierwszego "planu balcerowicza") pis rządził jedynie 4 lata (05-07 i teraz 15-17) czyli te wszystkie autorytety opowiadające idiotyzmy o tym czego to pis nie "zaprzepaścił" miały 23 lata żeby się wykazać.
   no chyba nie chcesz powiedzieć że przez te 23 lata "kryzys, kryzysem poganiał" i biedni antypisowscy "wybitni specjaliści" się wykazać nie mogli a pis, ledwo do władzy dojdzie to zaraz ma "światową koniunkturę", którą oczywiście "zaprzepaszcza".
   ja wiem że taka jest wasza narracja ale pytam za kogo ty uważasz obywateli tego kraju, jeżlie sądzisz, że ci uwierzą w te debilizmy?
   za pierwszym razem, OK, można się zgodzić że się pisowi "trafiło", miał po prostu szczęście i koniunkturę (choć to oczywiście nieprawda). no powiedzmy że raz mu się trafić mogło.
   ale czy naprawdę ci się wydaje że za każdym razem jak pis dojdzie do władzy i będzie naprawiał to co antypisowscy "geniusze" wcześniej spieprzyli to ludzie łykną idiotyczną propagandę o "światowej koniunkturze" która się trafia tylko pisowi?
   że pis co dojdzie do władzy to ma "światową koniunkturę" a ci co takie pierdy opowiadają przez 23 lata "światowej koniunktury" nie mieli tylko ciągle "kryzysy"? weź się trochę zastanów najpierw.

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: On to pisze tylko po to żeby cię wkurzyć, troli się nie karmi. Dodaj go na czarną listę i zapomnij o nim.

  •  

   pokaż komentarz

   On to pisze tylko po to żeby cię wkurzyć, troli się nie karmi. Dodaj go na czarną listę i zapomnij o nim.

   @chciwykrasnolud: ja się nie denerwuje, nie o to chodzi. a takich łajdackich, kłamliwych komentarzy nie wolno zostawiać bez odpowiedzi bo ktoś jeszcze przeczyta i uwierzy.
   pis jest oczywiście daleki od ideału ale to jest polityka dziejąca się w realinym świecie a nie w świecie idealnym i ideału nie znajdziemy nigdy. natomiast wyniki gospodarcze mówią same za siebie.
   bo zobacz że nie chodzi tylko o wzrost gospodarczy, bywał wyższy. ale chodzi jednocześnie o to że obywatele dostali potężny zastrzyk kasy i to przy jednoczesnym obniżeniu deficytu. prognoza deficytu na 2018 została obniżona z 2,9 na 2,7 proc PKB.
   jak to w ogóle porównać z sytuacją za PO gdy deficyt przekraczał 3% mimo tego że rząd kombinowal jedynie jak by tu na obywatelach "przyoszczędzić" i każdy grosz wyrwany ludziom pod dowolny pretekstem był dla nich ważny.
   i jednocześnie deficyt rósł bo te pieniądze bynajmniej nie trafiały do budżetu tylko do rozmaitych kulczyków i innych uprzywilejowanych.
   myśmy byli dla nich tylko baranami do kolejnego ostrzyżenia a nie obywatelami, obywatelami byli tylko ci "krewni i znajomi" przy żłobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @qazqwerty1995: typowy neuropek jest typowy

   źródło: indeks.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   PiS swoimi zapędami zaprzepaścił szansę na wzrost nawet dwucyfrowy,

   @qazqwerty1995: Bez kozery powiem pińcet! Powtarzam, dajcie nam władzę a jeszcze raz "przyśpieszymy i wykorzystamy rozwój gospodarczy!"

  •  

   pokaż komentarz

   Daimler już swoją planowaną w Polsce dzięki PO inwestycję

   @qazqwerty1995: A tu masz racje. Widac kto stal murem za niemieckim interesem narodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zapomnij o PO, to se ne vrati.

  •  

   pokaż komentarz

   @qazqwerty1995: przekaż te mądrości rostowskiemu, petru, balcerowiczowi. To oni wieszczyli katastrofę chwile po wyborach. Dzisiaj pieprzenie w stylu dwucyfrowych wskaźników. Na 500+ też kasa miała się szybko skonczyć, a teraz platforma podnosi wrzaski że i na pierwsze dziecko powinni dać, a najlepiej zabrać wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @2xpapanalepiku: Świetnie to podsumowałeś. Oszustów z PO tak zaskoczyło to, ze ktoś może bezczelnie realizować swój program a nie lizać po dupie niemiecką panią, że do teraz nie mogą się wziąć w garść. Piszę to jako oszukany przez rudego oszusta i przez co 2x mój głos wyłudzili złodzieje. Rudy oszust obiecywał 3x15, likwidację senatu i jeszcze kilka ważnych jak uważałem punktów programu pod którym się podpisywał fałszywym atramentem a z tego programu na jaki głosowałem ani jednego punktu nie zrealizował a zamiast tego chcieli nam na koniec strefy NO-GO i zamachy na ulicach wprowadzać na polecenie swojej niemieckiej pani.

  •  

   pokaż komentarz

   @2xpapanalepiku przeciez kasa na pincetplus jest z kredytow,morawiecki to publicznie potwierdzil...

  •  

   pokaż komentarz

   @qazqwerty1995: hej matka przeczytala twoj wpis, i kazala sie mi zapytac czy haloperidol juz dzisiaj brales?

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: w takim razie gratuluje mu trafnej inwestycji, bedzie miał kto pracować na twoją emeryturę

  •  

   pokaż komentarz

   @2xpapanalepiku nie bedzie. Wzrost jest nieduzy w granicach stanow urodzen z lat 2012-2014 gdy nie bylo pincetplus. Musielibysmy miec eksplozje urodzen by miec wartosc "odtworzeniowa" teraz po prostu troche wolniej bedzie nas ubywac,Polakow( ͡° ʖ̯ ͡°), w dodatku te kredyty nie sa tanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @mg75: bo to trzeba sparafrazowac przypowiesc Bronka Komorowskiego o pechu w polityce.
   Jezeli za czasow PiS (2005-2007 i teraz) jest koniunktura w gospodarce, a za czasow PO tej koniunkury nie bylo, to moze by tak pozwolic rzadzic Pisowi do konca swiata? Po co mi swiatowe krachy i recesje? Chce zeby w moim ukochanym kraju bylo dobrze. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: gdyby PIS nic nie zrobił nasze pokolenie zbuierało by puszki na emeryturze, wzrost urodzeń jest znaczny, i to dopiero rok po wprowadzwbiu 500plus

  •  

   pokaż komentarz

   @2xpapanalepiku klamiesz. Nie jest znaczacy.
   Jest ciagle mniejszy niz w latach przed rzadami pis.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: no to popatrz sobie w tą tabelke jeszcze raz i odpowiedz dlaczego z każdyn rokiem rządów po było coraz gorzej po 2010r

  •  

   pokaż komentarz

   @2xpapanalepiku huja mnie debilu obchodzi zj#?@ne po! Mnie wk#!!ia to co odp?@@@#@a od 2 lat pisoland. Nie ma takiego wzrostu ktory by uzasadnial wyj#?@nie takiej kasy z kredytow.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikh: nie napinaj się, to nic nie zmieni w twoim życiu, od '89 (cześniej tym bardziej) żyjemy w ustroju, który ZAWSZE faworyzował określone grupy ludzi, byli to politycy, ludzie wielkiego biznesu, celebryci, a teraz tą grupą uprzywiejowaną są zwykli ludzie, najsłabsze ogniwo Państwa. Rozumiem że demokracja w takim wydaniu nie wszystkim będzie sie podobała. Ja czekałem długo, Ty też możesz. A pińcetplus nie biorę, żeby nie było że mam w tym interes.

 •  

  pokaż komentarz

  koniec świata się zbliża po prostu. nie widzicie znaków?
  oto kolejny, trzaskkowski dzisiaj o pisie:

  Gdyby nie podejmowało sensownych decyzji, jeżeli chodzi choćby o wyciąganie ludzi z biedy, to nie miałoby takich wyników.

  z księgi apokalipsy III rp:

  niesiołowski zwróci się przeciw tuskowi a pis będzie miał dobre wyniki gospodarcze.