•  

  pokaż komentarz

  Jestem za! Tylko czekać na protesty xDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @mars10

   Czemu rolnik miałby protestować?

  •  

   pokaż komentarz

   @gascoigne: "zła technologia... zabiera pracę" i tego typu bzdury

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry ale rolnik dostaje pieniądze za sprzedane plony a nie za godziny spędzone w polu. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @mars10: Czyje protesty? Rolnikom brakuje rąk do pracy, nie ma kto truskawek zbierać, ani malin.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: Komu zabiera pracę? Przecież w rolnictwie brakuje rąk do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie to nie do mnie tylko do lewactwa, które będzie protestować. Ja tylko wstawiłem wyjaśnienie.

  •  
   d...9 via Android

   +44

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry czy na tym portalu nie ma żadnego znaleziska bez prawactwa i lewactwa w komentarzach?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @dude9: Jak widać nie. Nie moja wina, że lewactwo ma problem z technologiami i je demonizuje. Ale spoko prawaki też nie lepsze.

   @kamkon: Nowe technologie zawsze "zabierają" pracę, tworząc tym samym nowe i więcej w innych miejscach (no i tworząc wartość dodaną dzięki zwiększonej produktywności). Nawet w artykule było wspomniane o tym, że kiedyś większość pracowała na roli, a teraz jest to 1%. Po tym będzie jeszcze mniej. W tym sensie jest to prawdziwe i wtedy znajdują się ludzie protestujący za "odbieranie pracy", bo nie rozumieją drugiej strony równania.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: No ale jak to tak? Z dziada pradziada myśmy byli rolnikami. Wracajmy lepiej do prastarych naszych korzeni!

  •  

   pokaż komentarz

   @merk: Chyba nie rozumiesz języka polskiego, a przez to tego co piszę i stronę barykady po której stoję.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu rolnik miałby protestować?

   @gascoigne: bo robotyzacja będzie premiować duże gospodarstwa, a w takiej Polsce mamy skansen ze średnią 10,65 ha [1]. Zaś obecny rząd robi co może żeby ten skansen utrzymać (tzn. im zapewne chodzi o głosy wyborców, a utrzymanie skansenu jest efektem ubocznym).
   A tak to wygląda na zachodzie:

  •  

   pokaż komentarz

   czy na tym portalu nie ma żadnego znaleziska bez prawactwa i lewactwa w komentarzach?

   @dude9: Jak się lewactwo i lewactwo przebrane z prawactwo odp%@@#!?i od ludzi to nie będzie bo nastanie ustrój wolnościowy i każdy będzie mógł żyć tak jak chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt no i to jest argument bo niestety twierdzenie, ze chlopi beda protestowac przeciwko kolejnym etapom mechanizacji to lekko mowiac nieprzemyslane gadanie.

   Nasze mikrogospodarstwa i tysiace anegdot o tym jak nie wychodza spoldzielnie, jak zacofane i niekonkurencyjne jest nasze rolnictwo to sie zgadzam ale to temat rzeka. Ja to tylko znam z opowiadan wiec nie bede udawal eksperta. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: Wpis był lekko ironiczny, więc czemu aż tak poważnie? Nie neguję faktu, że jedne miejsca pracy znikną, a pojawią się nowe w innych sektorach gospodarki. Dodam, że niekoniecznie liczba zlikwidowanych miejsc pracy będzie taka sama jak nowo powstałych, dodatkowo nowe miejsca pracy mogą być w różnych sektorach gospodarki co będzie wymagać przekwalifikowania (w zależności od tempa w jakim będą zachodzić zmiany) i/lub zmiany miejsca zamieszkania. Czy to dobrze, czy źle że zachodzi automatyzacja/mechanizacja pracy? Ani dobrze, ani źle, po prostu takie zjawisko jak postęp technologiczny występuje i trzeba sobie jakoś lepiej czy gorzej z nim poradzić. Warto zauważyć, że jednak jakoś nikt do orania koniem nie chce za bardzo wracać. Mój wpis też zachaczył o zmiany społeczne powodowane postępem technologicznym, co też jest dziedziną wartą uwagi. A tak pozatym tu nie ma żadnych barykad, to nie wojna, postępu nie da się zatrzymać, chociaż można go spowolnić czy ukierunkować. A na pewno można się w jakimś stopniu przygotować na nadchodzące zmiany. Polecam też trochę dystansu na przyszłość ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @merk: Twój post brzmiał jakbyś wskazywał w sposób prześmiewczy, że jestem przeciwnikiem technologii.
   @gascoigne: Nie mechanizacji (oczywiście to też swoją drogą), tylko eliminowania pracy ludzkiej. Na tej samej zasadzie jak np. kasy samoobsługowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: to chyba dobrze że więcej ludzi, ma mniejszy kawałek pola i sobie żyje, niż kilkadziesiąt osób w Polsce miało by mieć gigantyczne pola i uprawy, a reszta u nich pracowała?

  •  

   pokaż komentarz

   @gascoigne przy zalozeniu ze firma z zarobkow zacznie dotowac rolnikow ktorych wyeliminuje z rynku to protestow nie bedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: ciekawe czy gdzieś w okolicach 3123 r. p.n.e też takie p!?#%%%olo było, że hurr durr pola uprawne zabierają miejsca pracy zbieraczom xDD

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: Dopóki będziesz myślał w sposób "rewolucji przemysłowej" na temat robotyzacji, to będziesz głupcem i ignorantem.

   Rewolucja przemysłowa i rolnictwo, w którym było 90% ludzi to słowo klucz.

   Nadchodzi technologia, która zacznie zabierać pracę. W obecnym modelu gospodarki całego świata, nadchodzi coś złowieszczego, nie mającego NIC wspólnego, ze wspaniałą rewolucją przemysłową, która pozwoliła, by zamiast 90% ludzi tyrało w swoich polach, by mieć cokolwiek zeżreć, na powstanie klasy średniej, która masowo otrzymała niedawno uznawane rzadkie luksusy.

  •  

   pokaż komentarz

   a w takiej Polsce mamy skansen ze średnią 10,65 ha

   @megawatt: Teoretycznie tak. Czemu teoretycznie? Mieszkam na wsi i z tego co się orientuję, to praktycznie całą gminą trzęsie 3-4 rolników, u mnie na wiosce jest dwóch, którzy uprawiają pola z...w zasadzie 3 wiosek, tylko wygląda to tak, że ludzie na wsiach po prostu nie widzą sensu w uprawie czegokolwiek, poza przydomowym ogrodem, i swoje pola, żeby nie stały się ugorem, oddali do dyspozycji właśnie tym rolnikom, na zasadzie umowy "na słowo".
   Teraz pytanie, jak wygląda sytuacja z mapą, którą zamieściłeś, czy sytuacja kiedy rolnik zajmuje się ziemią, której nie jest właścicielem i nie ma żadnej umowy dzierżawy, w ogóle jest brana pod uwagę w tych statystykach?
   Rzeczywista sytuacja wygląda tak, że fakt teoretycznie rolnik ma średnią 10.65 ha, tylko praktycznie obrabia tych hektarów 40 ;).

  •  

   pokaż komentarz

   @megawatt: W Polsce jeden rolnik dzierżawi ziemię nieraz od połowy wsi, bo nikomu nie chce się już tyrać w polu, a ziemi nie sprzeda, bo to zabezpieczenie da rodziny.

   Małe gospodarstwa mogą się łączyć we spółdzielnie i takie drony wykorzystywać na swoich polach wspólnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glenroy: @megawatt: wiem, że to dowód anegdotyczny, ale w moich rodzinnych stronach wygląda to dość podobnie, 10ha to już niesamowity posiadacz ziemski, a większość pól albo leży odłogiem, albo jest "wynajmowana". We wsi masz kilku wciąż aktywnych rolników, z czego połowa po 50., a ich dzieci (o ile nie wyjechały), wcale się nie garną do takiej pracy. Choć pewnie jakby przyjechał ktoś z zewnątrz i ogłosił, że skupi nieużytki i zrobi duże gospodarstwo, to by go pogonili, bo "nasze i nie damy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie to nie do mnie tylko do lewactwa, które będzie protestować. Ja tylko wstawiłem wyjaśnienie.

   @DanteTooMayCry:
   SKOŃCZ PIERDOLIĆ!

  •  

   pokaż komentarz

   to chyba dobrze że więcej ludzi, ma mniejszy kawałek pola i sobie żyje, niż kilkadziesiąt osób w Polsce miało by mieć gigantyczne pola i uprawy, a reszta u nich pracowała?

   @davidoff_OB: powiedz, że żartujesz
   w Polsce oficjalnie z rolnictwa żyje prawie 2 mln, a rolnictwo udział w PKB ma mniejszy niż turystyka nastawiona na gości z Niemiec.

   niż kilkadziesiąt osób w Polsce miało by mieć gigantyczne pola i uprawy, a reszta u nich pracowała?
   nawet nie wiem jak to skomentować, wg oficjalnych danych mamy na wsi spory przerost zatrudnienia (po części to ukryte bezrobocie, po części efekt rozdrobnienia gospodarstw). A później płacz, że terminy do lekarza za 2 lata - i to mimo opłacania składki w średniej wysokości 450 zł, tylko że na jednego ubezpieczonego przypada 120 zł (bo emeryci, dzieci, rolnicy, bezrobotni składek jak pracujący nie płacą). Ba w Polsce pracuje 56% ludzi w wieku produkcyjnym (i jest to rekord od 89 roku, ale znacznie poniżej krajów zachodnich). Rolnictwem dobrobytu kraju zbudować się nie da, niemniej rolnictwo ważne - ale musi zatrudniać mało i produkować dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: nie ma to jak idiota który sam sobie znajdzie problem i w nim brnie coraz dalej szufladkując wszystkich na lewaków i prawaków xD

  •  

   pokaż komentarz

   (bo emeryci, dzieci, rolnicy, bezrobotni składek jak pracujący nie płacą)

   @megawatt: Zamiast bawić się w jakieś łączenie gospodarstw to oskładkować rolników.

  •  

   pokaż komentarz

   a w takiej Polsce mamy skansen ze średnią 10,65 ha [1]. Zaś obecny rząd robi co może żeby ten skansen utrzymać

   @megawatt: W II RP narzekano na to że dużych gospodarstw jest za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   vegaushp

   +1

   pokaż komentarz

   @megawatt: wcale nie wypadamy tak blado na tle zachodu Europy. Problemem jest jedynie nasza definicja gospodarstwa rolnego. Żeby posiadać status gospodarstwa rolnego wystarczy mieć 1ha ziemi. Nie trzeba nawet tego uprawiać. Masa ludzi posiada ten hektar tylko ze względu na niższe podatki. Gdyby liczyć gospodarstwa aktywnych rolników czyli uprawiających rolę zdecydowanie lepiej by to dla nas wyglądało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: bo dopiero w 1944 majątki rozparcelowano.

  •  

   pokaż komentarz

   @Freakz: Stawki jakie sadownik jest w stanie zaoferować pracownikowi dyktowane są sytuacją na rynku. Owszem, są one niskie, dlatego owoce gniją na krzaczkach, bo nie opłaca się ich zrywać. Chyba lepiej żeby owoce owoce zostały zbierane przez roboty, niż miałyby zgnić niezebrane?

  •  

   pokaż komentarz

   @vegaushp: no właśnie... podejrzewam że jakaś połowa rolników w kraju wcale rolnikami nie jest, a ma ziemie po to zeby płacic krus...

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: no tak, Ty jedyny, mądry i sprawiedliwy. Wszędzie ci źli lewacy. Masz jakąś schizofrenię czy coś?

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: A czyli jeszcze dodatkowo trzeba wyjaśniać idiocie czemu jest idiotą. Podpowiem - Twój post, aż ociekał merytoryką. Nie dziękuj.

  •  

   pokaż komentarz

   A czyli jeszcze dodatkowo trzeba wyjaśniać idiocie czemu jest idiotą. Podpowiem - Twój post, aż ociekał merytoryką. Nie dziękuj.

   @DanteTooMayCry: Z to Twój post to kwistesencja inteligencji, znakomitych wniosków i wyczerpania tematu, aż zacytuję:
   ""zła technologia... zabiera pracę" i tego typu bzdury "
   " Ludzie to nie do mnie tylko do lewactwa, które będzie protestować. Ja tylko wstawiłem wyjaśnienie. "

   A późnie to już tylko wyzywanie ludzi. Od kiedy to opinia pracownika nt. tego czy technologia zabiera mu pracę jest uzależniona od jego poglądów politycznych? Idź buraku bo ci słoma z butów wystaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: Boże, wszystko trzeba wyjaśniać.

   Pierwsze było wyjaśnieniem, ale widać odbiorcy za głupi i trzeba dokładniej. Wymienione to przykład frazesów, które używane są w protestach. Nie ja je wymyśliłem i używam tylko przytaczam rzeczywistość, tj. co protestujący mówią już od 18 wieku i wprowadzeniu krosen tkackich, czego efektem w samej Anglii było zwiększenie zatrudnienia w branży z kilku tysięcy do kilkuset tysięcy.

   Drugie - skoro zacząłem być atakowany, tzn. zaczęto mi przypisywać to co napisałem, a co tylko przytoczyłem to wskazałem grupę, która owych frazesów używa. Nie moją winą jest, że to lewactwo.

   Jakbym napisał, że czarny zgwałcił to też byś się przyczepił, że z kolei rasista jestem?

   A jeśli w kolejnych postach, gdzie już musiałem zacząć wyjaśniać, a nie jedynie wskazywać, nie widzisz merytoryki, to nie ma dla Ciebie nadziei. W ogóle mam za dobre serce, że idiocie któremu starczyło polotu jedynie na to co napisał w ogóle odpisuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwsze było wyjaśnieniem, ale widać odbiorcy za głupi i trzeba dokładniej. Wymienione to przykład frazesów, które używane są w protestach. Nie ja je wymyśliłem i używam tylko przytaczam rzeczywistość

   @DanteTooMayCry: lol, przecież wiem, tylko problem leży w tym, że chyba nigdy jeszcze nie słyszałem narzekania lewicy/kogokolwiek, że technologia zabiera im pracę.
   To tylko Twoje głupie stereotypy. Aż dziw, że tak inteligentna, mądra osoba jak Ty dalej je powtarza.

   Szkoda komentować. Skończ pieprzyć bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: Chyba żyjesz we własnym świecie. p$$!@%!ololamento w tym temacie powraca regularnie jak bumerang.

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: "lewactwo", "idioci", "debile". Widać jakiej retoryki używasz. Przeciętny lewak jest bardziej elokwentny, wyedukowany niż Ty i co najważniejsze, w przeciwieństwie do Ciebie można z nim przeprowdzić rzeczową dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: Widać do tego jeszcze problemy z czytaniem i z pamięcią. Ale do tego zaraz wrócę. Lewactwo to lewactwo. Poprawność polityczna sprała wam mózgi. Ktoś kto protestuje przeciw postępowi technologicznemu mądry nie jest, więc zasługuje na moją pogardę. Słowo lewactwo jest normalnym słowem skategoryzowanym w słowniku języka polskiego wskazującym na przedstawicieli lewicy właśnie z pogardą. Jak masz z tym problem to czas leczyć się na głowę.

   Wracając do problemów z pamięcią. To wy - wraz z siodemkaxx zaczęliście atakując mnie. Ja nawet przekleństwa nie użyłem dopóki się nie odezwaliście. Trochę samokrytyki albo jakieś tabletki na pamięć.

   Tak więc, patrząc na powyższe jesteście gorsi niż nawet ten Twój typowy lewak, jeśli z takim można przeprowadzić rzeczową dyskusję, bo od was nie przeczytałem nawet jednego rzeczowego zdania, tylko od razu atak. Można wręcz rzec, że się tak zagalopowałeś, że, aż się sam zaorałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewactwo to lewactwo. Poprawność polityczna sprała wam mózgi. Ktoś

   @DanteTooMayCry: Haha, widać właśnie jaki poziom prezentujesz. Nie jestem ani lewicowcem ani prawicowcem, staram się być obiektywnym centrum.

   Widać jak prawactwo sprało Ci mózg, skoro każdego nie zgadzającymi się z Twoim tokiem rozumowania nazywasz lewactem :)

   Obrażasz, wyzywasz od lewaków osób które lewicą nie są (halucynacje? a może problemy z czytaniem i z pamięcia o których Ty pisałeś)?

   Dla mnie takimi postami tylko udowodniłeś, że naprawdę wierzysz w te idiotyzmy z których próbowałeś się wytłumaczć.
   Brawo, właśnie sam się zaorałeś.
   Proponuję trochę samokrytyki i autorefleksji.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry:

   Wskaż miejsce, gdzie Cię nazwałem lewakiem.
   Nawet sam nie wiesz co piszesz. W pierwszym zdaniu w mojej odpowiedzi masz tam Twój cytat, ale widocznie nawet tego nie ogarniasz :)

   Za nazwanie mnie idiotą oczywiście zgłoszenie do administracji, żeby Cię zbanowali, bo w twarz byś tego nie powiedział. Poziomem intelektualnym i kulturą wypowiedzi nie różnisz się niczym od menela spod budki z piwem.

   No i te rozbijanie każdego zdania na oddzielną odpowiedź, bo nie potrafisz zrozumieć spójnej całości i odnieść się do niej jako ogółu. Jakie to typowe.

   Poza tym, że zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy (retoryka "sam jesteś(...)")
   Hahah, Ty zachowujesz się jak niezrównoważony psychicznie. Ktoś wytknął Ci błąd to od razu atakujesz, bez żadnych argumentów, od początku wyzywasz.
   I te wypowiedzi typu "Chociaż studiowałeś co napisać prawie dwa dni."
   To jest dopiero gimbaza i bieda umysłowa.

   Powtarzam: skończ pieprzyć bzdury. Weź się do roboty, nauki, czegokolwiek leniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry:

   ja odbiłem tylko wasz atak i wasze nazwanie mnie idiotą.
   Hahah, masz jakieś urojenia? Jacy my? My czyli kto? Wrogowie ludu? Kosmici?
   Ja do żadnej atakuącej Cię grupu nie należę, masz jakieś urojenia, serio. I na dodatek jesteś hipokrytą bo sam wyzywasz na lewo i prawo.

   @Moderacja
   Wnoszę prośbę o zbanowanie użytkownika @DanteTooMayCry, atakuje, wyzywa od idiotów, imbecylów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: #protip zamiast nas wołać lepiej zrobić zgłoszenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kulturystyka-online: Obraz, żeby Ci się w mózgu lepiej poustawiało.

   źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: ale po co mi ten screen? Napisałem, żebyś skończył pieprzyć i majaczyć jakoby lewica widziała w postępie technologicznych i redukcji etatów problem. Problemem, i to realnym, którym się zajmują są dysproporcje, gdzie pracownicy wysoko postawieni często nic nie robią a przeżerają całe pieniądze, natomiast pracownicy, którzy realnie pracują dostają ochłapy.

   Co najlepsze jesteś ogromnym hipokrytą i chyba nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś po prostu ułomny i kończę się wysilać.

   @DanteTooMayCry: hahah i pisze to osoba, która tylko wyzywa nie podając żadnego argumentu :)

   edit: nawet moderacja usuwa Twoje rakowe komentarze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @DanteTooMayCry: btw 18 godzin zajęło Ci wymyślenie tego posta?

 •  

  pokaż komentarz

  chciałbym dożyć czasów gdzie praca nie będzie już przymusem a przywilejem

 •  

  pokaż komentarz

  Pracuję w międzynarodowym srodowisku w branży maszyn rolniczych. Gość odpowiedzialny za UK- po Harper Adams. Na polu absolutna automatyzacja. Gość odpowiedzialny za Niemcy po Uniwersytecie Karlsruhe. Kryte pola do calorocznych testów maszyn oraz wszystkie możliwe najnowoczesniejsze maszyny rolnicze dostępne do testowania nawet poza godzinami zajęć. Ja, odpowiedzialny za PL po UP we Wrocławiu- w hali maszyn kopaczka Bożena i kombajn New Holland TC jako szczyt technologii. Można zobaczyć w hali i przeglądnąć schematy, nie daj Boże dotknąć, bo zepsujesz. To jest k?@#a dramat...

 •  
  vegaushp

  +30

  pokaż komentarz

  Plony niskie a koszt duży po czym dalej w tekście wpada ten tekst

  większe korzyści może dać flota małych, lekkich robotów, być może wspartych przez drony, by zastąpić olbrzymie i ciężkie traktory, które orają ziemię głównie po to, by odwrócić szkody uczynione przez… olbrzymie i ciężkie traktory

  Nie wiem czy wogóle jest sens dalej to czytać bo niski plon chyba bardziej był wynikiem braku wiedzy na temat rolnictwa niż niedoskonałości techniki. Bo panowie z uniwersytetu prawdopodobnie bardziej znają się na budowie robotów niż uprawianiu roślin.
  Ogólnie to pojezdzili automatycznym ciagnikami, c###$ zebrali ale spoko mamy sukces. Kiedy tak naprawdę większość maszyn z wyższej półki to kierowcy potrzebuje tylko by dojechać z gospodarstwa na pole a później wrócić.

  Jak już tak bardzo chcą automatyzacji w rolnictwie to przyda się ona bardziej przy uprawie warzyw a nie zbóż w których tak naprawdę nie ma jakiegoś dużego pola do popisu, a są wciąż uprawy gdzie automatyzacja wygląda tak że przyjeżdża Ukrainiec i on robi za automat bo maszyn nie ma żadnych do tego celu lub ich praca nie daje zadowalajacych efektów.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaorane (✌ ゚ ∀ ゚)☞