•  

  pokaż komentarz

  A już za chwilę powtórzony skok Stocha z pierwszej serii w Pjongczang ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wykonanie tego karnego było bardzo bardzo złe. Słaby strzał, po ziemi w miejsce gdzie bramkarz spokojnie mógłby to sięgnąć. Ma szczęście Błaszczu, że bramkarz tego nie wyczuł, ale to było jakieś 50/50.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwone: Glupoty gadasz karny bardzo dobry, strzaly po ziemi sa wlasnie najtrudniejsze do obrony. Lewy strzela zawsze po ziemi w jeden z rogow i ma grubo ponad 90% skutecznosci, w pewnym momencie mial 17/17

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach: O k?@$a. Wysyp ekspertów na mistrzostwa rozpoczęty. Zawsze myślałem, że poza zasięgiem jest strzelenie w górny róg bramki z dużą siłą (poza zasięgiem bramkarza), a nie strzał prawie w środek bramki i to jeszcze z taką prędkością.

  •  

   pokaż komentarz

   @k0j0tek: Nie chcę cię martwić ale właśnie po ziemi w róg jest najtrudniejszy do obory bo bramkarz musi wykonać ruch przed strzałem jeśli piłka będzie leciała przez sekundę (około tyle zajmuje upadek bramkarza na ziemię). Przy dobrym strzale piłka leci przez 0,5 sekundy.

  •  
   gwynebleid

   -5

   pokaż komentarz

   @k0j0tek: Ronaldo (ten lepszy, Christiano) strzela mocno przy słupku co jest poza zasięgiem bramkarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @napior: @gwynebleid: Czy Wasze analizy poparte są czymkolwiek? Bo matematyka jednak przeczy temu co piszecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @k0j0tek: a ty masz jakieś analizy? Ja mam choćby analizę fizyka na której opieram swoje twierdzenia(podpowiedzi, hasło "fizyka dla bramkarzy").

  •  

   pokaż komentarz

   @napior: Już pędzę z doświadczeniem. Wydrukuj sobie bramkę piłkarską (rzut perspektywy piłkarza przed bramką). Oczywiście zachowaj proporcje (skala dowolna pozwalająca wykonać pomiar np. linijką). Teraz zaznacz punkt w którym ustawiony jest bramkarz. Od tego punktu zmierz odległości od dolnego rogu brami, oraz do górnego rogu bramki. Wyniki pomiarów porównaj. Odcinek od środka brakmi do górnego rogu powinien być dłuższy od odcina od środka bramki do dolnwgo rogu. Bramkrz wykonując rzut po piłkę jest w stanie dosięgnąć słupka, natomiast nie jest w stanie dosięgnąć spojenia słupka z poprzeczką. Idąc dalej... Bramkarz może zaryzykować rzut przed oddaniem strzału i jego szanse nie spadają tak bardzo a wzrasta szansa na obronę mocniejszego strzału, jeśli wyczuje dobrą stronę rzutu. Aby dosięgnąć piłki ze spojenia bramkarz musiałby przejść do boku bramki, przez co odsłania drugą połowę bramki. Na to nie będzie miał szans zareagować.

   Reasumująć. Najpierw zrozum matematykę, następnie bierz się za fizykę. Bo narazie i z jednego i z drugiego jesteś słaby.

  •  

   pokaż komentarz

   @k0j0tek: widać rozumiem trochę lepiej niż ty. Nie podałeś żadnych danych tylko wyliczenia na oko, więc tak, odległość wyliczoną tak jak podałeś to 3.61 metra, Szczęsny przy wzroście 196cm powinien mieć ręce długie na około 70cm (człowiek wpisany w kwadrat) co daje około 241 cm zasięgu bez skoku. Należy jeszcze uwzględnić że przekątna jest źle liczona ponieważ bramkarz stoi w rozkroku, wyskok na 60 cm po treningu nie jest problemem, podejrzewam że bramkarze mogą skakać na 80cm, więc prawdopodobnie sięgnie piłkę która też nie jest punktem. Problem w twoim rozumowaniu jest taki, że nie rozumiesz że człowiek spada przez pewien czas i nie może go przyspieszyć, więc żeby zdarzyć musi się rzucić pół sekundy przed strzałem na co piłkarz może zareagować.

  •  

   pokaż komentarz

   @napior: wpisałem złą wartość, powinno być 4,3 zamiast 3,6.

  •  

   pokaż komentarz

   @napior: Nie mam o czym z Tobą rozmawiać. Uczepiłeś się tego spadania, gdzie ja Ci piszę, że w przypadku „okienka” 0,5 sekundy to w dalszym ciągu za mało, żeby sięgnąć piłkę. Przy takim strzale bramkarz musiałby się przesunąć przez co skazuje się na strzelenie w drugą stronę (a wtedy nie sięgnie już piłki na żadnym pułapie i nie odrobi tego nawet rzuceniem się na pałę 0,5 sekundy wcześniej).

 •  

  pokaż komentarz

  Widać, że wzorował się na Panu Robercie Lewandowskim

 •  

  pokaż komentarz

  Niezwykly gosc z niego. Wielki sportowiec i czlowiek. Niezlomny charakter. Szanowac, doceniac i dopingowac. Oby gral w kadrze jak najdluzej.

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz tylko zatrzymać Bale i bez niego Walia nic nie gra i jesteśmy w finale ( ͡° ͜ʖ ͡°)