•  

  pokaż komentarz

  i bardzo dobrze. Jak w XXI wieku może istnieć coś takiego jak związek zawodowy? Nie podoba się to nie musisz pracować i tyle. Wystarczy postawić się w roli pracodawcy, aby zrozumieć problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu. Z tym, że związek powinien rozumieć, że zarżnięcie pracodawcy roszczeniami nie wyjdzie im również na dobre. Niestety niektórzy starzy pracownicy LOTu dalej tkwią w przekonaniu z czasów komuny, że latanie to coś elitarnego, a praca w locie czyni z nich nadludzi.

   Niestety, świat poszedł do przodu, latanie nie jest już wielka rzeczą, a zarobki w lotnictwie nie są już kulkunasto / kilkudziesięcio krotnie wyższe od zarobków reszty społeczeństwa

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: No własnie w XX wieku są potrzebne jak nigdy wcześniej. No chyba, że lubisz jak ktoś na twoim garbie dorabia się trzeciego maybacha w tym roku. Tylko takim prymitywnym podejściem psujesz rynek jak robol za miskę ryżu. Dokładnie to co robią teraz ukraińcy z naszą medianą zarobków, która przez nich stoi w miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Są branże, gdzie chcąc wykonywać swój wymarzony zawód ograniczony jesteś do jednego pracodawcy. Wtedy związek zawodowy przestaje wyglądać tak głupio. :P

   Noo, druga opcja to zmiana zawodu, ale to nie takie proste, gdy się ktoś uprze :P

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety, świat poszedł do przodu, latanie nie jest już wielka rzeczą, a zarobki w lotnictwie nie są już kulkunasto / kilkudziesięcio krotnie wyższe od zarobków reszty społeczeństwa

   @Adsu: No to pewnie się zdziwisz jak Ci powiem, że zarobki wahają się od 15 do 30k PLN zależy czy oficer czy kapitan. Jak nie masz zobowiązań to najlepiej pojechać do Chin na rok albo dwa. Opłacone życie, do tego 20-30k USD pensji.
   I to wszystko za 45h pracy w miesiącu. Oczywiście mowa o pilotach zatrudnionych w PLL LOT, a nie w LOT CREW.

   Cytując prezesa LOT

   – Jeśli chodzi o pilotów Dreamlinerów, to średnia pensja dla kapitanów wynosi ok. 30 tys. PLN brutto, a pierwszego oficera – 21 tys. PLN. W grupie pilotów Boeingów 737 kapitan zarabia ok. 23 tys. PLN, a pierwszy oficer około 15 tysięcy PLN. Z kolei wśród pilotów Embraerów kapitan dostaje ponad 26 tys. PLN, a pierwszy oficer – 17 tys. PLN – mówił prezes LOT podczas sejmowej komisji infrastruktury.

  •  
   Seikilos

   +129

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: rynek to psują te nic nie robiące pasożyty ze związków zawodowych

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: masz 100% racji. Tylko chcialbym widziec jak gornicy strajkuja i dostaja dyscyplinarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @motoinzyniere
   No ja nie przeczę, że zarobki pilotów są wysokie, ale obecnie to już jest kilka razy więcej niż dajmy na to średnia krajowa, a nie kilkanaście lub więcej jak to było 15~20 lat temu. Ich po prostu boli, że relatywnie zarabiają mniej niż kilka lat temu (bo place w innych sektorach rosną szybciej). Jeszcze trochę i się okaże, że byle specjalista w IT zarabia podobnie, a wtedy to ich chyba dupa zapiecze na śmierć. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Zresztą, tu raczej protestują stewardessy, chcąc zachować przywileje i pozycję. A tak między nami, są granice przyzwoitości zarobków kelnerów pokladowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: jak dorosniesz to zrozumiesz. Tak btw patrz na zachod bo u nas zwiazek zawodowy jest wypaczony

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: a co w tym zdrożnego że ktoś dorabia się 3 maybacha? Na określonych warunkach przychodzisz do pracy, nikt nie zmusza Cię żeby pracować na określonych warunkach. Nie pasuje? Jest rynek pracownika i można sobie w pracy wybierać. To gość który kupuje właśnie 3 maybacha postawił wszystko na ostrzu noża, przełożył pracę nad rodzinę, znajomych i zaryzykował oszczędności życia żeby właśnie kiedyś móc kupić sobie 3 maybacha. Nikogo nie zmusza żeby dla niego pracował :)

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: tak się składa, że już dorosłem, w wielu miejscach pracowałem w polsce i poza nią, a teraz zatrudniam 18 osób i co nieco wiem o tym świecie :)

  •  

   pokaż komentarz

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu.

   @Adsu: Ma rację byty wyłącznie w gospodarce skorumpowanej, sterowanej centralnie - czyli w takiej gospodarce gdzie jest "własność wspólna" czyli niczyja z której każdy chce wyrwać jak najwięcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Zwiazki zawodowe sa potrzebne pracodawca jak powietrze bo chronia ich faktycznie przed niekontrolowanym buntem. Lepiej z nimi sie dogadac jak na ulicy sie scierac

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Serio uważasz że piloci w LOT powinni być "zatrudnieni" na samozatrudnieniu i żadne przepisy prawa pracy typu ograniczenie na liczbę godzin w pracy, prawo do snu między lotami nie powinny ich dotyczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: zapraszam do KGHMu, oj już ty tam zrobisz porządek

  •  

   pokaż komentarz

   i bardzo dobrze. Jak w XX wieku może istnieć coś takiego jak związek zawodowy? Nie podoba się to nie musisz pracować i tyle. Wystarczy postawić się w roli pracodawcy, aby zrozumieć problem.

   @cieciu: i bardzo dobrze. Jak w XIX wieku może istnieć coś takiego jak związek zawodowy? Nie podoba się to nie musisz pracować i tyle. Wystarczy postawić się w roli pracodawcy, aby zrozumieć problem.

   Beka z ciebie typie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: myślisz się :) prawo lotnicze deklaruje te kwestie. Bezpieczeństwo ponad wszystkim. Nikt nie pozwoli pilotowi wylatać więcej niż może bez względu na to jaką ma umowę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: Nie wiesz o czym mówisz, nie?
   Wiesz na jakiej zasadzie zatrudnia się personel naziemny i powietrzny?
   Wiesz jaka odpowiedzialność leży na takich pracownikach?

   Niech zgadne, wiesz bo masz kogoś kto pracował.

   Najpierw dowiedz się jakie są realia danego środowiska a potem się wypowiadaj. A w postulatach nie tyle chodzi o ilość hajsu co o prawną formę zatrudnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Są branże, gdzie chcąc wykonywać swój wymarzony zawód ograniczony jesteś do jednego pracodawcy.

   @Barnaba666: Czyli - chcę za darmo miejsca pracy - mimo że jest to niszowa branża z ograniczoną liczbą miejsc - ale ja mam ochotę i ktoś musi mi to dostarczyć obojętnie jakim kosztem (byle nie moim). Marks lubi to :)

  •  

   pokaż komentarz

   a co w tym zdrożnego że ktoś dorabia się 3 maybacha? Na określonych warunkach przychodzisz do pracy, nikt nie zmusza Cię żeby pracować na określonych warunkach. Nie pasuje? Jest rynek pracownika i można sobie w pracy wybierać. To gość który kupuje właśnie 3 maybacha postawił wszystko na ostrzu noża, przełożył pracę nad rodzinę, znajomych i zaryzykował oszczędności życia żeby właśnie kiedyś móc kupić sobie 3 maybacha. Nikogo nie zmusza żeby dla niego pracował :)

   @cieciu: W tym, że się dorabia? Nic złego. W tym, że nie chce się podzielić zyskiem z pracownikiem? Sporo. Bo tak się składa, że kiedy przyjdą gorsze dni w jego firmie, to jako pierwszy konsekwencje poniesie pracownik, a nie on.

   Nie mówiąc o tym, że takie podejście to najkrótsza droga, by w dłuższej perspektywie faktycznie nikt dla niego nie pracował. Nikt wartościowy, oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   wiem o tym świecie

   @cieciu: c?%@? wiesz XD

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu dokładnie przez nich spóźniłem się na śmierć mojej najbliższej osoby i mają to w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rooger: właśnie źle na to patrzysz. Jeśli jemu, źle pójdzie to pracownik się dołoży do straty w biznesie? Oczywiście że nie, znajdzie sobie nowego pracodawce i tyle. A taki pracodawca dzieli się z pracownikiem określoną kwotą za którą on chce pracować i tyle :) Uwierz mi - pracownikom zawsze będzie mało :)

  •  

   pokaż komentarz

   W tym, że nie chce się podzielić zyskiem z pracownikiem? Sporo.

   @rooger: A Ty dzielisz się zyskiem z kimkolwiek? Prowadzę sklep i jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło mi się aby klient się ze mną podzielił swoją pensją. Jeżeli mam na półce cenę 100zł to nie ma szansy żeby mi klient dorzucił drugą stówkę tak od serca w ramach solidarności ze mną. Nie rozumiem tego. Ale ta sama osoba przychodzi do swojej pracy i chce żeby mu pracodawca dorzucał do pensji więcej kasy niż wynika z umowy i wartości jego pracy na rynku. Bardzo ciekawe podejście :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przegrywhere: dlatego prawidłowo że wszystkich wyrzucili. NIe Ty jeden ucierpiałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   No własnie w XX wieku są potrzebne jak nigdy wcześniej. No chyba, że lubisz jak ktoś na twoim garbie dorabia się trzeciego maybacha w tym roku.
   @wykopowiczka69: To za darmo ma prowadzić firmę? Fabryki buduje się po to, żeby przynosiły zysk, a nie żeby ludzie mieli gdzie pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barnaba666 Wtedy twój zawód wygląda głupio

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu Przerąbane jest w Finlandii gdzie wszystko kontrolują związki zawodowe

  •  

   pokaż komentarz

   @szczebrzeszyn09: co tylko potwierdza, ze np. taka Belgia, gdzie zwiazki praktycznie rzadza pracodawcami to kraj skorumpowany - od najmiejszego pracodawcy az do miedynarodowych instytucji wlacznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rooger: Stratą również przedsiębiorcy powinni się dzielić z takimi pracownikami? Co innego nagradzać i premiować co jakiś czas sukcesy, które zawdzięcza się kadrze, a co innego utrzymywać roszczeniowych pracowników, którzy patrzą na sukces swojego szefa z zawiścią i oczekują od niego tylko więcej i więcej.
   Zaglądanie ludziom w kieszeń to smutna domena naszego narodu. Przy tym niestety każdy zapomina o poświęconym czasie, zdrowiu i nerwach, które pracowników zazwyczaj nie dotyczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @d0xy: Podobnie jak w USA gdzie rzadza korporacje .... korporacje tak samo korupcjogenne sa. Kazda wladza degeneruje

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: O czym ty w ogóle piszesz?

   właśnie źle na to patrzysz. Jeśli jemu, źle pójdzie to pracownik się dołoży do straty w biznesie? Oczywiście że nie, znajdzie sobie nowego pracodawce i tyle. A taki pracodawca dzieli się z pracownikiem określoną kwotą za którą on chce pracować i tyle :) Uwierz mi - pracownikom zawsze będzie mało :)

   @cieciu: Nim pracodawca zanotuje stratę, to pracownik straci prawdopodobnie pracę i będzie musiał kombinować jak przeżyć.

   Poza tym, odnieśmy to wszystko do kontekstu w którym rozmawiamy. Czyli do wielkiej państwowej spółki, która oszczędza na formie zatrudnienia(!) młodych dziewczyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu.

   Mogę spytać z jakiej racji? Pracodawce i pracownika wiąże obustronna umową i obydwie strony są zobowiązane do przestrzegania obowiązującego prawa (które i tak mocno faworyzuje pracownika). Czy w takim razie jesteś równie silnym zwolennikiem odpowiednika związku zawodowego po stronie pracodawcy? Jeśli nie, to skąd taka asymetria? Jeśli tak, to po co obydwie organizacje?

  •  

   pokaż komentarz

   Stratą również przedsiębiorcy powinni się dzielić z takimi pracownikami? Co innego nagradzać i premiować co jakiś czas sukcesy, które zawdzięcza się kadrze, a co innego utrzymywać roszczeniowych pracowników, którzy patrzą na sukces swojego szefa z zawiścią i oczekują od niego tylko więcej i więcej.

   @flamstyle: Ale właśnie o tym mówię. O tym, żeby nagradzać i premiować za sukcesy w pracy. To jest ten "podział zysków". Chyba nikt zdrowo myślący nie myślał o czymś innym.

   A geneza tego akurat strajku jest taka, że LOT zatrudnia stewardessy w oparciu o samozatrudnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rooger: problemem nie jest forma zatrudnienia - problemem są koszty zatrudnienia przez pracodawcę. Poza tym czy: "Stare zasady dot. wynagrodzeń zostały zastąpione nowymi, ramowymi - zdaniem związków, mniej korzystnymi dla pracowników. Obecnie płace zależą m.in. od wylatanych godzin." na prawdę uzależnienie pensji od ilości przelatanych godzin jest takie złe? To chyba norma na całym świecie w większości branż.

  •  

   pokaż komentarz

   masz 100% racji. Tylko chcialbym widziec jak gornicy strajkuja i dostaja dyscyplinarki.

   @Niech_moc_bedzie_z_toba: piloci, stewardessy i personel naziemny nie pójdzie pod sejm palić opony i rzucać kamieniami to można im dać dyscyplinarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rooger: Po tym co napisała tamta użytkowniczka, to raczej odebrałem to jako typowe wykrzykiwanie. Po prostu dla mnie racjonalnym jest, że jeżeli przedsiębiorcy coś wychodzi, to to jest zazwyczaj głównie jego zasługa. Bo to on zarządza, on dowodzi i on trzyma wszystko za sznurki. Pracownicy to jedynie składowa jego sukcesu i nie można oczekiwać, że trzeci Maybach w jego garażu będzie się równał z podwojeniem płac. W tym przypadku jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   @samtoustal: Wiele moich znajomych pracuje np. w Wizzair i nie wydaje mi się aby: "Stare zasady dot. wynagrodzeń zostały zastąpione nowymi, ramowymi - zdaniem związków, mniej korzystnymi dla pracowników. Obecnie płace zależą m.in. od wylatanych godzin." odbiegały od standardów występujących w innych firmach tego typu. To chyba oczywiste, że ile godzin wylatasz taką masz pensję. Czasy komuny się skończyły, czy się stoi, czy się...

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69 w XXI wieku to jest potrzebna rewizja formuły funkcjonowania zz bo nie da się dalej jechać na doktrynie wypracowanej w połowie XX wieku.

  •  
   ChcialemBycTatuazem

   0

   pokaż komentarz

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu

   @Adsu: ja zawsze myślałem, że od tego jest Powiatowa Inspekcja Pracy...

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Brawo ty! Ukraincy ci pensje obnizaja, nie pracodawcy ktorzy zatrudniaja za glodowe stawki. Piekna mentalnosc, taki sam belkot slyszy sie o Polakach w UK.

  •  

   pokaż komentarz

   No chyba, że lubisz jak ktoś na twoim garbie dorabia się trzeciego maybacha w tym roku

   @wykopowiczka69: póki co to na garbie społeczeństwa utrzymuje się tych nierobow z budżetówki pokroju górników, którzy utrzymanie swoich przywilejów emerytalnych argumentują paleniem opon pod sejmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Związki są niepotrzebne? Nie przesadzaj, są jeszcze prawa pracownicze, o które walczy bo często trzeba.

   Patrz AMAZON.

  •  

   pokaż komentarz

   Jaka jest roznica miedzy kelnerem w kiepskim barze a stewardesą? Praktycznie żadna. Praca obu w 80 procentach sie pokrywa i polega na obsludze klientow. Stewardesy musza miec pewnie jakis certyfikat z procedur ale jest to pewnie cieniutka ksiazeczka do przyswojenia. Mimo to uwazaja sie za niewiadomo kogo. W dzisiejszych czasach lot samolotem to jak jazda PKSem

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: stewardesa musi znać komunikatywnie przynajmniej jeden język obcy poza angielskim, mieć odpowiednią prezencję i wygrać konkurs, więc zdecydowanie więcej niż przeciętna kelnerka

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: normalnie. Wlasnie po to powstaly by pracownicy mogli negocjowac z duzym pracodawca. Sam pojedyczny pracownik nie ma nic do powiedzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: naprawdę? Ostatnio jak leciałem LOTem to stwardesa ledwo dukała po angielsku. Jesli chodzi o prezencje to musiala wygrac ale konkurs dla seniorow

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Przepraszam bardzo, skąd bierze się w ludziach wiara w taki neoliberalny bełkot pokroju "postawił wszystko na ostrzu noża, przełożył pracę nad rodzinę, znajomych i zaryzykował oszczędności życia żeby właśnie kiedyś móc kupić sobie 3 maybacha. Nikogo nie zmusza żeby dla niego pracował :)"? Jakoś nie uważam, że w spółkach skarbu państwa pracują sami fachowcy dyplomowani, którzy zarzynają się w pracy. Poza tym, prawo do strajku jest prawem każdego pracownika i jeżeli wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami, to dlaczego ludziom to prawo odebrać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Michupichu: Nie rozmawialiśmy o strukturach lotu tylko ogólnie o strajkach i związkach. Jeśli pracownikowi się nie podoba, jest niezadowolony to po prostu idzie do szefa i prosi o podwyżkę, zmianę warunków zatrudnienia. Nie musi przy tym paraliżować całej struktury firmy i powoływać się na prawo do strajku. W tym przypadku okazało się że strajk był nielegalny więc słuszna spotkała ich kara :)

  •  

   pokaż komentarz

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu. Z tym, że związek powinien rozumieć, że zarżnięcie pracodawcy roszczeniami nie wyjdzie im również na dobre.

   @Adsu: i dzięki nim takie FSO przeszło do historii;]

  •  

   pokaż komentarz

   normalnie. Wlasnie po to powstaly by pracownicy mogli negocjowac z duzym pracodawca. Sam pojedyczny pracownik nie ma nic do powiedzenia.

   @Aster1981: Chrzanisz jak pracowałem w McDonaldzie to tylko z kierownikiem można było o podwyżkach rozmawiać;]

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Z tego co czytam, to sąd 17.10 oddalił wniosek PLL LOT stwierdzając jednocześnie, że Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego nie może strajkować w sprawie płac i samozatrudnienia. Tutaj cytat "związki - nie mogąc zorganizować strajku w sprawie płac i samozatrudnienia - sięgają po artykuł 17 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych; zgodnie z nim, jeśli pracodawca zwolni bezprawnie głównego związkowego negocjatora - w tym wypadku Monikę Żelazik - obowiązuje uproszczona procedura strajkowa; nie spełniając wszystkich wymagań proceduralnych, można się domagać przywrócenia lidera związkowego do pracy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: w Europie zachodniej piloci zarabiaja 15-20tys.€ miesiecznie. To są standardy, podobnie USA, Australia, Japonia. W Polsce tez tyle powinni zarabiac. Młodzi piloci po roku, dwoch w PL spadaja na zachod. Zostaja stare roczniki i to oni strajkuja. Powinni wszyscy jednego dnia sie zwolnic bo 15k na miecha to smiech.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wy gnomy macie się czelność wogóle odzywać w sprawach które was nie dotyczą. Zajmijcie się nauką albo swoją gównopracą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks Zdradzę Ci w sekrecie że w Europie zachodniej wszyscy zarabiają kilka razy więcej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Niestety, jeśli chcą żyć i pracować w Polsce to muszą zaakceptować i plusy (niższe ceny) jak i minusy (niższe zarobki) takiego stanu rzeczy. Jak im się nie podoba praca w locie, to z licencją pilota na pewno znajdą ja gdzie indziej - najwidoczniej nie chcą tego robić.

   A jeśli chodzi o zarobki pilotów w Stanach to przesadzilas, pierwsze lepsze Google podpowiada, że piloci regionalne zarabiają pomiędzy 20 a 50 usd/h, piloci międzynarodowe pewnie trochę więcej (piloci lotu na b2b maja podobno 320 pln/h, więc dość blisko amerykańskich standardów).
   Należy odmistycyzowac pracę pilota, od zawód jak każdy inny, ryzyko podobne jak w wielu innych zawodach, tylko uprawnienia ciężko zdobyć, dlatego zarobki trochę wyższe...

  •  

   pokaż komentarz

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu.

   @Adsu: Nie chodzi o to czy jakieś organizacje mają rację bytu, czy nie. Od tego są stowarzyszenia, nikt nie broni pracownikom zrzeszać się i wybierać swoich przedstawicieli do komunikacji z pracodawcą. Patologią jest nadzwyczajna rola związków zawodowych i ich przywileje.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu niestety nie mamy biletu do Londynu. Może pan kupić bilet do Melbourne to bardzo rzadki bilet. Samolot wczoraj odleciał i jeszcze nie wrócił xD
   (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec przecież dotyczą, nie ma znaczenia czy latają na B2B czy UoP. B2B były oferowane tylko nowym pracownikom, starsi cały czas latają na UoP. Poczytaj sobie ORO.FTL. B2B nie ma tutaj żadnego znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: właśnie moja koleżanka poszła na stewardese do Lotu. Do wykucia jest gruba księga procedur

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: tobie sie wydaje, ze cos wiesz, a w sumie mało wiesz. Praca pilota jest miedzynarodowa a kazda taka ma bardzo zblizone stawki i płace.
   Na temat zarobkow tez widze jestes ekspertem, google to twoj doradca. Na wszystkim tak sie pewnie znasz. Ja jestem akurat z tego srodowiska i wiem troche wiecej.
   Lot podupadnie i wtedy go wykupi Lufa, a piloci beda zarabiac 3razy tyle i Lufa bedzie liczyc zyski.
   Dalej szkoda sie z toba wdawac w dyskusje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: Związek zawodowy kończy się w czasie gdy związkowiec pobiera kasę za to że w tym związku jest .

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: jak się nie podoba to wystarczy zmienić prace. Proste (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Nikt ich nie zmuszał do pracy za takie pieniądze jakie otrzymują. Podpisali umowę i powinni się z niej wywiązać, a jeśli nie to do widzenia. Gdybym ja nie przychodziła do pracy to też by mnie wywalili na zbity pysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Właśnie nikt nie ma udawać że jest pracodawcą jeśli nie jest, jesteś pracownikiem masz dbać o swoje prawa, a związki w tym pomagają. Wczuwanie się w pracodawców zostawcie nastolatkom którzy już liczą miliony których nie mają i nie będą mieć, i dyktaturzą już w marzeniach nad pracownikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: Ale jeśli jesteś jedynym sklepem, to obowiązuje cię prawo antymonopolowe o spróbuj wtedy nagle podwyższyć ceny o 100%
   Bo niczym innym jest zmuszanie pracownikowi do przejścia na samozatrudnienie, nie odprowadzanie za nich składek, nie respektowanie praw pracownika

  •  

   pokaż komentarz

   i bardzo dobrze.

   Coś ci powiem @cieciu:
   Gdy LOT zwolni pracowników, to przestanie zarabiać i popadnie w kłopoty bo niełatwo dziś o wykwalifikowaną kadrę. Gdy popadnie w kłopoty, to potanieje a wtedy będzie można go "uratować" sprzedając zagranicznemu inwestorowi. Przemyśl to. Plusujący Twój wpis też niech to przemyślą bo #wrogawladza nie śpi tylko pomalutku realizuje swoją #wrogaekonomia. W następnej kolejności będą lasy, poczta, rafinerie, itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: No własnie w XX wieku są potrzebne jak nigdy wcześniej. No chyba, że lubisz jak ktoś na twoim garbie dorabia się trzeciego maybacha w tym roku.
   @wykopowiczka69: Aż uszy mi zatkało od hałasu pękającej dupy. No bo jak ktoś może kupować luksusowe auta, jak jego pracowników na takie nie stać?!

  •  

   pokaż komentarz

   @MalFunkTion: wy to nigdy nie przestanie marzyć o byciu obszarnikami i przemysłowcami, co? Pojedz do stanów i zobacz jak się kończy to o czym bezmyślnie tak marzysz i nie masz pojęcia o konsekwencjach. Obyś tylko nie dostał raka, bo długi na dwa pokolenia w przód murowane.

   @jakub-putz: I wziąć kredyt. Widzę karuzela sp!!!$%%enia rozkręciła się na całego.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: ten kto zna swoją wartość nie potrzebuje związków. Jesteś użyteczna? Pracodawcy będą o ciebie walczyć. Natomiast jak da się ciebie zastąpić z dnia na dzień Ukraińcem, to potrzebujesz związków zawodowych, bo oni zapewniają ci stabilność

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: ale przecież niezależnie od tego czy pilot jest na samozatrudnieniu obowiązują go przepisy ICAO, polecam zapoznać się z FRMS zanim zaczniesz powielać głupoty.
   O godzinach pracy szczegółowo w jednym z odcinków mówi również Pan Dariusz z kanału turbulencja.

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: ty nie wiesz co to jest wypaczony związek zawodowy. Pracuje w lotnictwie. Znam problemy związane z istnieniem związków zawodowych z pierwszej ręki. Np taki szwedzki związek ładowaczy pozywa linie, które „zmuszają” ich do pracy w niewygodnej pozycji. Z tym że w tej pozycji są może 10 min, nikt nie każe im klęczeć, czy kucać. Sami tak robią bo im wygodniej. Niemniej wygrali już z SASem na kilka milionów koron

  •  

   pokaż komentarz

   @Masteriks jesteś ze środowiska - słowo klucz. Każdy będzie twierdził, że w jego branży zarabia się za mało (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   Praca pilota jest tak samo międzynarodowa jak kierowcy tira czy autobusu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy też każdej branży inżynieryjnej robiącej projekty dla klientów za granicą. Tylko, w tych przypadkach jak się chce podwyżki to szuka się alternatywy, idzie się do szefa i mówi "albo mi dajesz podwyżkę /lepsze warunki, albo idę tam gdzie mi oferują więcej" I wtedy albo szef daje podwyżkę i pracownik zostaje, albo nie - i wtedy ich drogi się rozchodzą, a nie robią gownoburze i działają na szkodę firmy. Skoro lufa jest tak wspaniała(dziwne, że ich pracownicy strajkuja raz, dwa razy do roku), to niech protestujacy idą do LH. Co do przyszłości LOTu, to przy tak sprawnie działającym zarządzie wątpię, że podupadnie. Lecz gdyby to się stało, i lot rzeczywiście przejeła by grupa Januszy przestworzy (niem. Luft Hans), to śmiem wątpić w pracownicze eldorado. Lot zmarginalizowano by do linii dowożącej pasażerów do FRA oraz MUC, a piloci zostali by na tych samych zasadach lub przejęli by samoloty a załodze zaoferował by gowniane kontrakty w eurowings lub innej taniej spółce grupy

  •  

   pokaż komentarz

   i bardzo dobrze. Jak w XXI wieku może istnieć coś takiego jak związek zawodowy? Nie podoba się to nie musisz pracować i tyle. Wystarczy postawić się w roli pracodawcy, aby zrozumieć problem.

   @cieciu: no to wyjebmy cała Policję. Jakim prawem ludzie mają domagać się lepszych warunków pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu: pracownicy Ryan Air, sa na DG nie ma zwiazkow zawodowych , albo pasuje im umowa albo wypad. Zwiazki zawodowe przy sprawnym sadawnictwie i dobrze napisanym kodedzie pracy nie sa potrzebne. Relikt PRL.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Jeżeli czujesz ze ktoś na twoim garbie dorabia się trzeciego maybacha to składasz wypowiedzenie. A nie zachowujesz się jak gowno i knujesz jakieś intrygi i cyrki nazwane strajkiem. Normalna osoba była by zajęta szukaniem nowej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Furiat: Normalna osoba czyta coś więcej niż wykop i wie, że dzięki 3mln ukraińców (to ci o których wiemy, prawdziwe dane są bliżej 4mln) mediana zarobków stoi w miejscu, bo pensje dzięki ich niewolniczej pracy za miskę ryżu nie idą do góry, bo i po co. Wystarczyłoby przeczytać mój pierwszy komentarz i nie musiałbyś się ośmieszać.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN: No tak, bo przecież zwykły pracownik biurowy czy fizyczny nie ma prawa do stabilności zatrudnienia i zarobków, które pozwolą mu na coś więcej niż miskę ryżu dziennie. To nie jest Afryka tylko podobno kraj rozwinięty (chociaż patrząc po takich komentarzach, mam powazne wątpliwości) i ludzie nie będą tu zap%?%#$#ać i urabiać się po łokcie dla jednej osoby bo nie żyjemy w państwie niewolniczym. Ty jako przemysłowiec (ha ha, w twoich snach) masz prawo kombinować jak typowy wąsacza, jak ciąć koszty, klasycznie preferowalnie na ludziach, a ludzie mają prawo walczyć o uczciwe partycypowanie w wypracowanych zyskach, które to zyski oni wypracowali swoimi rękami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: jak chcą stabilności to niech pracują zgodnie z umową. Nikt nie wyrzuca pracowników dla zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nobrainer ależ, ależ DG to całkiem inna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º) Szkoda, że obecny rząd chce wyeliminować zatrudnienie w formie DG...
   Swoją drogą to, co napisałeś pokazuje, że ciągle więcej jest osób chcących pracować jako piloci niż miejsc do obsadzenia.

   Związki zawodowe są obecne i silne w Stanach i Europie zachodniej, więc nie do końca to relikt PRL. Choć w odniesieniu do LOTowskich i górniczych to prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Ty się ośmieszasz xD. Dzięki tym Ukraińcom masz tańsze produkty i usługi a wiec oni pośrednio pracują na twoja zamożność. Zdradzę tobie taka zależność to może nie ośmieszysz się w poważnych dyskusjach w realu. Rośnie uśredniona pensja -> rośnie ludziom zdolność kredytowa -> ludzie zadłużają się pod korek (niezależnie od wysokości ich zarobków) na nieruchomości -> ceny nieruchomości idą w górę i WSZYSCY cofają się do punktu wyjścia. Nie ma żadnej różnicy poza cyferkami na kontach, zamożność w żaden sposób nie wzrosła. Powiem tobie nawet więcej XD zakładając ze zarabiasz więcej jak najniższa krajowa, każde podniesienie kwoty minimalnej powoduje ze ty biedniejesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: tu raczej mowa o korporacjach gdzie szefem jest również zatrudniony pracownik (manager, dyrektor etc) cóż on mógł postawić? Chyba drogi koniak koledze w gabinecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: bo lot to wungiel, a niebo to kopalnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Ciekawe co byś napisał jakby nominat PO w spółce węglowej zwolnił górników strajkujących pod Sejmem?

  •  

   pokaż komentarz

   związek zawodowy, jako organizacja broniąca praw pracowników ma rację bytu. Z tym, że związek powinien rozumieć, że zarżnięcie pracodawcy roszczeniami nie wyjdzie im również na dobre. Niestety niektórzy starzy pracownicy LOTu dalej tkwią w przekonaniu z czasów komuny, że latanie to coś elitarnego, a praca w locie czyni z nich nadludzi.

   Niestety, świat poszedł do przodu, latanie nie jest już wielka rzeczą, a zarobki w lotnictwie nie są już kulkunasto / kilkudziesięcio krotnie wyższe od zarobków reszty społeczeństwa

   @Adsu: masz '+' bo dokładnie tak jest ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @MinnieMouse0: Analogią do podwyższania przez jeden jedyny sklep w swojej branży cen jest zażądanie podwyższenia swojej pensji przez jedynego pracownika w branży - czyli twierdzisz że pracownika powinno obowiązywać jakieś "prawo antymonopolowe" żeby nie mógł żądać zbyt wiele kasy gdy jest jedynym dostępnym specjalistą z jakiejś branży? Chyba nie o to Ci chodziło :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: niby madrze gadasz ale nie do konca:
   tu sie zgodze "No tak, bo przecież zwykły pracownik biurowy czy fizyczny nie ma prawa do stabilności zatrudnienia i zarobków, które pozwolą mu na coś więcej niż miskę ryżu dziennie."

   ale jak przecztalem " a ludzie mają prawo walczyć o uczciwe partycypowanie w wypracowanych zyskach, które to zyski oni wypracowali swoimi rękami." to nie uwierzylem...
   otoz wyobraz sobie ze pracownik ma jaknajbardziej prawo do wynagrodzenia ktore sobie wynegocjowal i do przestrzegania przez pracodawce przepisow zarowno prawa pracy jak i BHP - to jaknajbardziej ale ze jak? ze niby jak pracodawca ma zysk to MUSI byc instytucja charytatywna i rozdawac pieniadze?-przyklad:
   pracuje w branzy automotive-podlaczam roboty na fabrykach samochodow (volvo, bmw, mercedes, VW itp) i co - teraz moj pracodawca powinien "walczyć o uczciwe partycypowanie w wypracowanych zyskach, które to zyski oni wypracowali swoimi rękami." (no moimi) bo przeciez to drogie auta i producent ma z nich zysk to niech sie podzieli z moim pracodawca a on ze mna - wiekszych bredni dawno nie slyszalem
   pracownik ma dostatc tyle ile sobie wynegocjuje-i pracodawca ma nie lamac praw pracowniczych-WSZYSTKO w temacie
   nie podoba sie to sie zmienia prace (w poprzedniej firmie jak odeszlo w ciagu 9mcy z 8 osob-w tym ja- to kolejna jak rzucila papierami dostala propozycje +2k netto-pracodawca sie chyba obudzil) i tak to powinno wygladac
   owszem jakies premie za projekt oddany przed terminem czy jakies bony na swieta sa mile ale NIEOBOWIAZKOWE- obowiazkowa jest wyplata

   inna sprawa ze stwierdzenie "to pracownik wypracowuje zysk" jest conajmniej (delikatnie mowiac) niekompletne-pracownik swiadczy prace ale to pracodawca kombinuje jaka ma prace swiadczyc, szuka rynkow zbytu itp-on zarzadza i w tym zarzadzaniu jest "wynajmowanie" czyli zatrudnianie ludzi ktorzy za dogadana stawke beda robic to co on se wymyslil ze mu przyniesie zysk

  •  

   pokaż komentarz

   @szampon_ziolowy: co do policji to wiesz o co postulują? Między innymi o: "Policjanci chcą też chorobowego płatnego w 100 procentach przez pierwsze 30 dni. Teraz mają – tak jak reszta pracujących – 80 proc. " Dlaczego policjanci mają mieć płatne 100% chorobowego gdzie większość zatrudnionych legalnie pracowników w Polsce ma właśnie 80% płatne? W czym oni są lepsi? Zapytaj jakiegokolwiek przedsiębiorcę kiedy był ostatni raz na chorobowym?
   żródło: http://nszzp.pl/przeglad-prasy/rozpoczal-sie-protest-funkcjonariuszy-policji-dlaczego-policja-protestuje/

   Masz jeszcze tutaj ciekawostkę która da Ci inny punkt widzenia: Tak zwana ustawa L4 mundurowych zmniejszyła uposażenia za okres zwolnienia lekarskiego z powodu choroby, która nie ma związku ze służbą, ze 100 do 80 proc. I przyniosła wymierne rezultaty: w ciągu roku niemal o 30 proc. spadła liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach. Rekordzistą było Biuro Ochrony Rządu – tam liczba osób na L4 spadła o 37 proc. W ten sposób zaoszczędzono 25 mln 668 tys. zł, które przeznaczono na nagrody dla funkcjonariuszy zastępujących koleżanki i kolegów na zwolnieniach. Funkcjonariusze nie byli jednak zadowoleni ze zmian." - źródło:

   https://www.rp.pl/Mundurowi/310279855-L4-Policjanci-i-strazacy-nie-straca-na-chorobowym.html

   Jakieś wnioski się nasuwają?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Nie każdy pracuje w automotive i ma możliwość negocjowania swoich pensji. Nie wiem czy w ogóle przeczytałeś to co komentujesz, ale ludzie chcieli właśnie te skandaliczne warunki renegocjować to zostali zwolnieni "bo mam 10 ukrainców na twoje miejsce"
   Twoja nieumięjtność analizy i korelowania faktow to niestety nie mój problem, przykro tylko, że tacy ludzie jak ty mają prawa wyborcze.
   I nie, nie zostajesz nigdy obszarnikiem, więc przestań marzyć i bronić tych ludzi, bo skończysz z miską ryżu jak reszta.

  •  

   pokaż komentarz

   I nie, nie zostajesz nigdy obszarnikiem, więc przestań marzyć i bronić tych ludzi, bo skończysz z miską ryżu jak reszta.

   @wykopowiczka69: milo ze sie o mnie martwisz - dzieki ale nie trzeba
   poza tym jakbys nie zauwazyla nie komentowalem artykulu tylko Twoj post
   (nawet cytowalem Ciebie a nie artykul-nie bylo widac?)
   co do umiejetnosci analizy to zacytuje sam siebie:
   "nie podoba sie to sie zmienia prace (w poprzedniej firmie jak odeszlo w ciagu 9mcy z 8 osob-w tym ja- to kolejna jak rzucila papierami dostala propozycje +2k netto-pracodawca sie chyba obudzil)"
   przeanalizowalas to?
   predzej czy pozniej pracodawca sie budzi i MUSI docenic ludzi - ale ludzi wartych docenienia
   "przykro tylko, że tacy ludzie jak ty mają prawa wyborcze."-pociesze Cie nie moglem teraz glosowac bo jestem akurat za granica a ustawodawca nie dal mozliwosci glosowania w wyborach samorzadowych zza granicy
   ale ladnie odwracasz kota ogonem - caly moj post byl pytaniem do Ciebie(a nie komentowaniem artykulu) dlaczego niby pracodawca ma pracownikowi dac cos wiecej niz pesja na jaka podpisali umowe - dlaczego ma byc instytucja charytatywna i rozdawac pieniadze? bo tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Szef związków zawodowych siada w gabinecie przy biurku, wyciąga nogi przed siebie i przez przypadek stłukł nimi butelkę. Z niej wylatuje uradowany dżin. „Mój dobroczyńców! Spełnię Twoje trzy życzenia w podzięce za uwolnienie mnie!”. Szefo myśli i mówi: „ to pierwsze życzenie: chce się znaleźć na najpiękniejszej plaży na świecie, czyste morze, słońce, palmy. Wiesz o co chodzi.” Pstryk, i są na plaży marzeń. Drugie życzenie: „ Sprowadź tutaj najpiękniejsze kobiety na świecie i żeby w skąpych strojach podawały drinki i ogólnie mnie zabawiały.” Pstryk, i plaża wypełniła się najpiękniejszymi kobietami. Trzecie życzenie: „ a teraz spraw, żebym już nie musiał nic robić w życiu!”. Dżin pstryknął palcem, wszystko się rozmyło i szefo wylądował z powrotem za biurkiem w swoim gabinecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: to jest kwestia prawa lotniczego.
   Na całym świecie piloci mają ograniczenia czasu pracy i przymusowe odpoczynki i nie potrzeba do tego związków.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: to jest kwestia prawa lotniczego.
   Na całym świecie piloci mają ograniczenia czasu pracy i przymusowe odpoczynki i nie potrzeba do tego związków.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: to jest kwestia prawa lotniczego.
   Na całym świecie piloci mają ograniczenia czasu pracy i przymusowe odpoczynki i nie potrzeba do tego związków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Niech_moc_bedzie_z_toba: nie dostaną bo tam nawet prezesowi kopalni opłaca się strajk.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: Napisałeś to w taki sposób jakby Polska Policja protestowała wyłącznie w sprawie L4. Zupełnie hipotetycznie w takim razie zrównajmy postulat policjantów oraz pracowników LOT tylko do jednego. Obie grupy walczą o kasę. Teraz Tobie nasuwają się jakieś wnioski?

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: zerknij na Niemców. Oni maja związki zawodowe absolutnie wszędzie. Gdy mi jesteśmy w dupie bo pracodawca zrobi co@zechce u nich żeby kogoś zwolnić musi tv ku temu bardzo ważny powód. W innym wypadku nie ma na to szans. Tylko, że oni grają pokerowo. U nas natychmiast na granaty

  •  

   pokaż komentarz

   @szampon_ziolowy napisałem że jest to jeden z postulatów który akurat w tym przypadku nie ma nic wspólnego z logiką.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Nawet ni będę tego komentować, po prostu usuń konto, BŁAGAM!

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Jakąmiskę ryżu?! Przestań mnie triggerować, czy na prawdę masz aż tak źle w głowie?

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: samozatrudnienie nie oznacza, że pilot nie podlega przepisom branżowym

  •  

   pokaż komentarz

   @Adsu poważnie uważasz że ci którzy pracują w lotnictwie nie powinni zarabiać więcej od budowlanca czy babki na kasie? Porównaj sobie odpowiedzialnosc między mechanikiem a tymi dwoma zawodami której przytoczylem.

   Wystarczy jeden błąd i samolot idzie w p$@%u.

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: @Adsu: @Seikilos: @Niech_moc_bedzie_z_toba:

   Mój komentarz inspirowany Waszym stanowiskiem, które jest bliskie moim poglądom wywołał małe zamieszanie na fb lotu, może Was zainteresuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się tam nie chce już wypowiadać, bo nie ma sensu się kłócić o głupoty.

   https://www.facebook.com/PllLOT/posts/10155476205095938?comment_id=10155476289665938

  •  

   pokaż komentarz

   @Kur_Piejak nigdzie nie napisałem, że ludzie związani z lotnictwem powinni mniej zarabiać, czytaj uważnie. stwierdziłem, że zarobki społeczeństwa wsrosly szybciej niż zarobki lotników.

   Lecz, skoro mnie wywołałeś, krótki komentarz. Nie wiem dlaczego demagogicznie porównujesz specjalistów z jednej grupy do zawodów nie wymagających kwalifikacji. Ale jeśli jesteś ciekawy mimo, że daleki jestem od arbitralnych twierdzeń kto ma ile zarabiać, to wartość rynkowa pracy kasjerki w biedronce i osoby dokonując odprawy jest taka sama. Jeśli chodzi o budowlańców to mały błąd i budynek zawali się jak hala w Katowicach, więc nie rozumiem czemu miałbym im umniejszac )¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Nie ma już zbyt wiele firm w których związki zawodowe są zdrowe. Przeważnie 3-4 osoby które w tych związkach mają wysokie związkowe stanowiska czerpią tego benefity a resztę pracowników mają głęboko w doopie. Robią jakieś spotkania i strajki na pokaz ale najczęściej siedzą w kieszeni pracodawcy lub dbają tylko o swój własny interes. Teraz są to układy i układziki. Takie piękn jabłuszko na zewnątrz a zgniłe i robaczywe wewnątrz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vetical wypowiedziałem sie pod artykułem:)
   "Wg mnie ten artykuł mówi o jednym: jedynym słusznym wyjsciem z sytuacji jest pójście na rękę protestujacym bez względu czy strajk legalny czy tez nie. Bardzo wazne jest to że nie cały lot strajkuje a tylko 'garstka' ludzi. Strajkują chuba tylko dwa związki zawodowe z kilku tam obecnych. Nie można myśleć i zachowywać sie tak jak by strajkował cały lot. Skoro noe wszyacy strajkują to problem nie jest powszechnie doskwierający wszystkim. Nie zastanawia was dlaczego postulują oni o powrót zwolnionej jakiejś kobiety kilka miesięcy wcześniej? O to jest największe ciśnienie a nie o warunki pracy etc. Skoro została zwolniona i sąd pracy nie przyznał jej racji to mieli ku temu poważny pretekst. Zarządzanie tak dużą spółką to nic łatwego i taki prezes ma szersze spojrzenie na temat lotu niz tylko z perspektywy stewardessy czy prezesa. Dziwi mnie tylko że tak duzo ludzi dało sie zmanipulować i wciągnąć w punkt widzenia związkowców."

  •  

   pokaż komentarz

   @cieciu: No widzisz i tutaj jest istota problemu o której też wiele osób nie wie. Nie mogą wszyscy protestować ponieważ struktura zatrudnienia w Locie jest taka że od wielu lat są przyjmowane osoby tylko i wyłącznie na tak zwane śmieciówki czyli b2b. Te osoby z prawnego punktu widzenia nie mogą protestować czyli mamy grupę pracowników na umowa o prace która ma taką możliwość i ją egzekwuje i taką która nie ma takiej możliwości. Na temat tego czy to jest legalny strajk czy nie bo jakieś referendum się odbyło źle lub dobrze to nie chce dyskutować bo sam nie mam informacji żeby to ocenić, od tego jest sąd. Z tego co wiem to po apelacji sąd uznał że ten strajk jest legalny, a następnie jakiś kolejny że znowu nie, szczerze nie wiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszy jest fragment:

  Związkowcy twierdzą, że będą więc strajkować tak długo, aż wszyscy zostaną przywróceni do pracy.

  Skoro zostali zwolnieni to nie są już pracownikami.

 •  

  pokaż komentarz

  Z jednej strony łatwo jest napisać "jazda z nierobami" i pisać że to "bardzo k?$%a dobrze", że pracownicy są zwalniani za strajk.

  Ale z drugiej strony, wsiadając do samolotu chcielibyście żeby pilotem był fachowiec najwyższej klasy, który wyspał się w wygodnym łóżku (a nie na podłodze).

  Z trzeciej strony: może i tędy droga. Lot zatrudni w ich miejsce po taniości Ukraińców, ze trzy dashe się rozbiją i zmieni się głos ludu - wtedy będą zadawane pytania, czemu nie inwestowano w załogi.

  Z czwartej strony, państwowe przedsiębiorstwo konkurujące na rynku z prywatnymi to paranoja.

 •  

  pokaż komentarz

  Według tego twittu, to strajkujący chcą powrotu ze zwolnienia lekarskiego w dowolnym momencie (jak to ma w ogóle działać?) i wykonywania lotu w dowolnej odzieży? To jest ogólnie nie zgodne z prawem, co można przeczytać tu, na stronie 189

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  Taa zaraz będą przepraszać bo się okaże, że w takim Rayanerze jest jeszcze gorzej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Lot był kilka razy na krawędzi bankructwa bo prywatny rynek tnie koszty gdzie popadnie. ciężko z nim konkurować firmie która musi się reformować do nowych realiów rywalizacji, zmienić flotę, plany biznesowe, zainwestować w nowe dochodowe połączenia na długich trasach. ale żeby to zaczęło działać potrzeba czasu, a tu jak się pokazały pierwsze zyski to związki już chcą dzielić skórę na niedźwiedziu. Jak pójdą tam to szybko zmiękną i będą telefony do szefostwa "Dzień dobry, dzwonię bo taga głupia sprawa jest..."

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: dokladnie , JSW i kompania weglowa przez pare lat z rzedu , pompowane miliardy z podatkow jako kroplowka. Zaloga zero zrozumienia na obnizke pensji, pojawily sie zyski jakies 200mln, co zrobily zwiazki zawodowe ?

   Oczywiscie grozba strajkiem , jak nie bedzie podwyzek. Spelnienie zadan zwiazkow zawodowych - kosztowaloby kilkukrotnosc wypracowanego zysku, j%$!na #gorniczalogika .

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna