•  

  pokaż komentarz

  Niestety nie sądzę żeby to był początek jego końca :( Ten sk**syn nie stworzył zwykłego przekrętu, on stworzył sektę religijną. Jego wyznawcy przekroczyli już pewną granicę fanatyzmu podobną do niektórych płaskoziemców i raczej już z niej nie zawrócą.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: dokładnie. A jeśli upadnie zrobią z niego męczennika za sprawę i przerodzić się to może w jeszcze większy kult

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: płaskoziemcy są niegroźnymi wariatami, których nikt nie bierze na poważnie. Proepidemicy natomiast to bardzo groźna grupa bardzo mocno zmotywowanych pożytecznych idiotów, którzy potrafią niszczyć ludzi i pośrednio (a nawet bezpośrednio) ich zabijać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: tylko k@%?a, ludzie w kółko udostępniają jego posty pisząc jaka to głupota, a nie biorą pod uwagę, że jakiś procent znajomych/ludzi łyknie jego kłamstwa, teorie spiskowe bigfarma i interes mu się kręci. wystarczy że po udostępnieniu 1-5% łyknie, i tak się to rozkręca. Łatwiej ludzi oszukać, niż wytłumaczyć im że zostali oszukani.

   Telezakupy, środki na odchudzanie, mailingi itp, wszystko działa na tej samej zasadzie. Docierasz do 100k ludzi po to, żeby 1-5% łyknęło Twój przekaz, nie ważne, czy ktoś mówi dobrze, czy źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Pisałem już wielokrotnie - udowodnienie mu czegokolwiek będzie piekielnie trudne, bo on do niczego nie namawia, tylko mówi "co bym zrobił" albo "na waszym miejscu robiłbym to i to". Wolność słowa. Dodatkowo tak jak piszesz - nakręcił spiralę i obecnie większość "ruchu" załatwiają jego wierni akolici, on się zajmuje jedynie wysokopłatnymi wykładami, sprzedażą leków i ogólnie - kręceniem milionów, które potem przepuszcza przez siec zagranicznych spółek. Dzięki tym spółkom nigdy nie uda się od niego uzyskać żadnych pieniędzy na ewentualne odszkodowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Ogólnie to popularność tego szarlatana, tak jak jemu podobnych oszustów, krętaczy i manipulatorów, tylko pokazuje rozmiary klęski systemu edukacji. Pokazuje, że niestety szkoła nie uczy krytycznego i samodzielnego myślenia i sprawdzania, weryfikowania informacji, tylko uczy wkuwania.
   Świadczy o tym też fakt, jak niewiele osób, kupując w sklepie żywność przetworzoną, czyta skład i to pod jego kątem dokonuje wyboru, co kupić. A potem się dziwią, że mają problemy ze zdrowiem spowodowane złym odżywianiem...
   Trudno o większy banał niż "jesteś tym, co jesz", a jednak mnóstwo ludzi nadal nie przyjmuje tego do wiadomości.

  •  

   pokaż komentarz

   Pokazuje, że niestety szkoła nie uczy krytycznego i samodzielnego myślenia i sprawdzania, weryfikowania informacji

   @Trojden: ale obwiniajmy faktycznych winnych
   rząd który ustala program edukacji, przecież mu nie zależy na tym by obywatel samodzielnie myślał

  •  
   S......s

   -3

   pokaż komentarz

   Ogólnie to popularność tego szarlatana, tak jak jemu podobnych oszustów, krętaczy i manipulatorów, tylko pokazuje rozmiary klęski systemu edukacji. Pokazuje, że niestety szkoła nie uczy krytycznego i samodzielnego myślenia i sprawdzania, weryfikowania informacji, tylko uczy wkuwania

   @Trojden: zgadzam sie, dlatego od 25 lat mamy caly czas ten sam staty dobry socjalizm, ludzie sie nabieraja na ladny usmiech tuska czy tam dudy, ogolnie na ta cala szopke

   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Niestety. Ostatnio trafiłem na film, pod którym NPC schlebiali temu szarlatanowi. Podejrzewam, że niewygodne komentarze się zagubiły, ale i tak rak dla oczu, gdy się to czyta.

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie to popularność tego szarlatana, tak jak jemu podobnych oszustów, krętaczy i manipulatorów, tylko pokazuje rozmiary klęski systemu edukacji.

   @Trojden: Na dodatek wykazuje, że nadal mamy państwo z tektury. Ten człowiek jest albo bezczelnym cynikiem żerującym na ludzkiej naiwności i problemie chwytania się brzytwy w beznadziejnych przypadkach, albo niedouczonym szarlatanem wpływającym na ludzi i ich zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet na życie. W "normalnym" państwie osoby bezczelnie wykorzystujące innych, słabszych i chorych w celu zaspokojenia swojej potrzeby atencji, względnie nabicia portfela powinny być bezwzględnie i skutecznie izolowane.

  •  

   pokaż komentarz

   klęski systemu edukacji. Pokazuje, że niestety szkoła nie uczy krytycznego i samodzielnego myślenia i sprawdzania, weryfikowania informacji, tylko uczy wkuwania.

   @Trojden: Po pierwsze tacy znachorzy są wszędzie po drugie głównymi ofiarami są ludzi starsi i zdesperowani którzy edukacje mają już dawno za sobą i są znacznie bardziej podatni na manipulacje. Żadna edukacja nie rozwiąże takich problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Zadziwia mnie, że ludzie nadal wierzą w takich szarlatanów. Jedni "leczyli" dziecko wodą i kozim mlekiem u byłego kierowcy i magazyniera, drudzy "leczyli" raka witaminą B17 u inżyniera mechanika. K*rwa, ludziom naprawdę nie zapala się czerwona lampka? Koleś od wit. B17 kosił za to grubą kasę. Ludzie nie wpadli na to, że jeśli to taka skuteczna metoda, to szpitale i lekarze sami by chcieli zarabiać na tym? Najgorsze w tym jest to, że wyznawcy tak zaciekle bronią tych znachorów i nadal ślepo w nich wierzą. Naprawdę, trzeba chyba w ogóle nie używać mózgu, żeby dać się tak omamić.

  •  

   pokaż komentarz

   @inne_niz_wszystkie: Pamiętaj że ludzie w obliczu śmierci potrafią zrobić wszystko aby zdobyć pomoc, zwłaszcza jak chodzi o życie ukochanych osób. A jak rodzice mają dziecko chore na nowotwór to są w stanie sprzedać dusze diabłu.

   Oddzielną kwestia są ściemy nieco mniejszego kalibru - strukturyzowana woda i podobne wynalazki. Wszystkie te kłamstwa wywodzą się zasadniczo od nieaktualnych hipotez naukowych, takich jak homeopatia. Ludzie lubią takie teorie bo one są proste i zrozumiałe, w przeciwieństwie do realnej medycyny która ma dziesiątki specjalizacji i jej ogrom i stopień skomplikowania przekracza możliwości poznawcze jednego człowieka - nie ma takiej osoby na świecie która by pojęła wszystkie zagadnienia medycyny.

   To co świetnie pojmuje medycyna alternatywna to psychologia. Wielu ludzi uciekających do altmedu to często ludzie którzy odbili się od zwykłego systemu opieki zdrowotnej - wielu lekarzy jest szorstkich, oschłych i niezainteresowanych pacjentem. Swoje robi biurokracja przez którą ludzie są tylko numerkiem w kolejce. Kwestia terminów i kolejek w przychodniach to temat rzeka. I tu pojawiają się szarlatani - ludzie którzy chcą cię wysłuchać, pokazać że jesteś dla nich ważny, którzy potrafią udawać empatie - 'dostałeś kijem od lekarzy, ja mam dla ciebie marchewkę'.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi:

   Boze az sie czytac tego nie chce!!!! Wszyscy jestescie skorumpowani przez przemysly farmaceutyczne. Wymyslacie klamstwa nt Zieby a gowno wiecie o leczeniu. Pozdrawiam:

   do tych ludzi nic nie dotrze

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: tak dokładnie ,to działa tak samo jak kościół katolicki i inne religie( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Tak myślałem, że ktoś wspomni o rodzicach, którzy dla swojego dziecka zrobią wszystko. Nie potrafię jednak pojąć, jak matka, której dziecko zmarło, bo było niezaszczepione, nadal twardo broniła swojego stanowiska. Tak samo ludzie, którzy nadal bronili znachora, przez którego dziecko zmarło z głodu. Co do podejścia lekarzy, to się zgodzę, nawet w Uwadze o tym wspominali. Niby od paru lat uczy się młodych podejścia do pacjenta, ale później i tak napatrzą się na starych lekarzy i niektórzy będą postępować podobnie. Zresztą wystarczy poczytać komentarze na Wykopie, pod tematami np. podwyżek dla rezydentów, wielu ma podejście, że lekarz to Pan i powinieneś całować go po dupie, że raczy się Tobą zająć. U mnie w Ośrodku Zdrowia był kiedyś taki gbur, który nawet papierosy przy Tobie palił i nikt z nim nic nie zrobił, bo ręką rękę myje. Odnośnie jednak tego inżyniera mechanika, to on akurat, w tym materiale co pokazali, to w ogóle nie zainteresował się pacjentem, od razu przeszedł do rozmowy o kosztach "leczenia" i bajerował rodzinę o skuteczności leczenia. Sam środku jednak nie podawał, tylko sprzedawał "specyfik", a rodzina sama miała załatwić sobie pielęgniarkę. Trzeba dodać jeszcze do tego fakt, że za te usługi brał kilkanaście tysięcy złotych. Takich ludzi, którzy żerują na ludzkiej krzywdzie powinno zamykać się na dożywocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: ale płaskoziemcy raczej nikomu nie szkodzą, jak obrońcy Zięby.

  •  

   pokaż komentarz

   @resuf: Znasz kogokolwiek kto wierzy w płaską ziemię? Albo kogoś kto przynajmniej takowego zna? Płaskoziemcy to pewnie jakieś 10 (a niech będzie, że i 100) osób na nasz kraj a reszta to trolle co lubią ból dupy wywoływać.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: Raczej jego suple nigdy lepiej się nie sprzedawały. W jakimś streamie mówi, że zamówień ma na pół roku do przodu i fabryka nie nadąża z produkcją. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @inne_niz_wszystkie: To lekarze są odpowiedzialni za ruch antyszczepionkowy. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko rodzi się w zamartwicy, inkubator, w kazdej chwili może umrzec a tu jeb dwie szczepionki pan dokror ordynuje. Huk z tym, że producent kategorycznie zabrania.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten sk**syn nie stworzył zwykłego przekrętu, on stworzył sektę religijną.

   @LukZombi: taa, bo sekta białych kitli nie wypełnia znamion sekty? Przestudiuj dobrze, posługują się tak jak klechy niezrozumiałym żargonem (łacina), nadają sobie wzajemnie tytuły, za nic nie odpowiadają, narzucają ludziom jedynie słuszną prawdę itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @resuf: W jaki sposób bezpośrednio?

  •  

   pokaż komentarz

   Pamiętaj że ludzie w obliczu śmierci potrafią zrobić wszystko aby zdobyć pomoc, zwłaszcza jak chodzi o życie ukochanych osób. A jak rodzice mają dziecko chore na nowotwór to są w stanie sprzedać dusze diabłu.

   @LukZombi: to prawda - właśnie obserwuję sytuację gdy oficjalni "lekarze" - ci z legalnej sekty zwanej Służba Zdrowia wyłudzili od żony człowieka mającego zaawansowanego raka kręgosłupa 90 tys. złotych na "lek" przedłużający (lub nie- słowa tego konowała) życie tegoż człowieka o 3 miesiące. Bez żenady drenują zdesperowaną kobietę zamiast powiedzieć prawdę że nic nie mogą już uczynić.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleksiej-trexlebov: A w jaki sposób łacina stanowi barierę? Łatwy język.

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: robiąc wlewy witaminy C bezpośrednio do serca co powoduje śmierć pacjenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: ok tylko ze jesli pomogl komus komu nie pomagala chemia to co wtedy ? Wcale sie nie dziwie ze staje sie jego wyznawcą

  •  

   pokaż komentarz

   Tak myślałem, że ktoś wspomni o rodzicach, którzy dla swojego dziecka zrobią wszystko. Nie potrafię jednak pojąć, jak matka, której dziecko zmarło, bo było niezaszczepione, nadal twardo broniła swojego stanowiska.

   @inne_niz_wszystkie: a ci ktorzy zmarli mimo chemioterapii i ich fanatycznie wierzace rodziny ze to byla jedyna droga ? To juz spoko ?

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: myślę, że będzie miał klientów. Chcącemu nie dzieje się krzywda, więc wolny człowiek może korzystać z dowolnych metod leczenia.
   Jakoś kłamstwa Pinkasa nie sprawiają, że zbliża się jego koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: Napisałem powyżej, że lekarze też swoje dokładają swoim podejściem do pacjenta, ale o przypadku o którym pisałaś nie słyszałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @naydah: Uważam, że jednak rozsądniej jest stosować metody, które mają udokumentowaną skuteczność (może nie 100%, ale jednak), niż brać środek od znachora Ryszarda, byłego mechanika, który przeczytał gdzieś w Internecie, że coś takiego kiedyś podawali, nie mając przy tym żadnych danych nt. wyleczalności (jeśli w ogóle) amigdaliną, ani wiedzy medycznej. Już prędzej wziąłbym udział w jakiejś eksperymentalnej terapii w szpitalu, niż brał środek za kilkanaście tysięcy, bez niczyjej kontroli, od gościa, który nie ma nawet swojej własnej siedziby.

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: najlepszy wg Zięby w lecznicze skutki to olejek CBD, bo jest najdroższy

  •  

   pokaż komentarz

   @inne_niz_wszystkie: A ja niestety nie słyszałam raz, ale kilkukrotnie. Bawią się tak w moim szpitalu rejonowym, bo rodzi się w nim mało dzieci, a dawkę szczepionki mają jedną na 20 dzieci i muszą szybko zużyć. Dlatego między innymi rodziłam w Watszawie, a nie tu.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian-kaszlewicz: A to nie jest ten olejek, co każdy może go sobie zrobić w domu za darmo z pestek? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @LukZombi: raczej chodzi o to ze on zdobywa ludzi kiedy juz lekarz mowi ze nic juz nie pomoze. On zawsze cie przyjmie z otwartymi ramionami i tu jest problem

  •  

   pokaż komentarz

   @kodyak nie tylko. Sam diagnozowałem jakiegoś dzbana, który słysząc diagnozę rak jelita grubego(facet po trzydziestce, guz nieduży, wcześnie złapany przypadkiem bez rozsiewu - diagnoza przypadkowa sorowska z racji kolki nerkowej czy czegoś tam podobnego) zaczął się leczyć jakimiś cudami na kiju zamiast się zoperować i mieć po problemie. Wrócił już z przerzutami. I pestki z moreli zagryzane burakiem nic nie dały. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Ty byś chciał nauki krytycznego myślenia, jak nawet nie ma przeprowadzanych dyskusji. Mówi się, że dzieci coraz bardziej są otępiałe, ale dlaczego? Bo nikt je nie uczy, a bynajmniej nie tego co się powinno. Zostawia się tę naukę znachorom, płaskoziemcom i innym odpałom, a w szkole sukcesywnie zniechęca się do nauki wywierając presję poprzez oceny i wyścigi, tak że dziecko myśli, że dorośli chcą, by owe dziecko się uczyło, a tak nie powinno być.

   Przykład z dziennika Internetowego, gdzie jest sekcja: "Twoje dziecko na tle klasy/szkoły". Wyścig szczurów.

   Zamiast lekcji wprowadzającej co to są szczepionki, to masz znać budowę rozwielitki. Że nie wspomnę o "trudnościach" w czytaniu książek i wyciągania z nich informacji; brak dyskusji o tym co się przeczytało, o swoim punkcie widzenia - nie - masz się nauczyć na pamięć jakiegoś wierszyka. Marna edukacja to jeden z głównych problemów dzisiejszego otępienia. Oceny to iluzja którą ludzie się karmią, a potem szukają magicznych buraków. Lubią gdy ich się chwali, zupełnie jak pies. Szósteczka w dzienniczku i gra gitara xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Cerb3rusPL: Na tym niestety polega anachroniczny, obecny nadal pruski model edukacji. Nauka w szkole jako szkolenie i rywalizacja, zamiast jako rozwój ucznia, współpraca uczniów i relacje mistrz-uczeń i obustronne oddziaływanie. I brak poczucia sensowności tego, co się robi na lekcjach.
   Tak - rozwielitki, mitochondria, pantofelki, rozmnażanie protistów, mszaków i mchów, cykl Krebsa, cykl Calvina, faza ciemna, faza jasna, zamiast nauki o szczepionkach, wirusach, bakteriach, antybiotykach, infekcjach itd. I potem skończeni ignoranci mający wirusowe infekcje chcą, żeby lekarz im przepisywał antybiotyki, mimo że one wcale nie działają na wirusy, a wyłącznie na bakterie. To jest podstawa, którą każdy powinien znać. Ogólnie na lekcjach nie ma praktycznie nic o działaniu leków ani radzeniu sobie z chorobami. Szkoła nie uczy, jak żyć ani rozszerzać horyzonty myślowe.

   BTW: nie "bynajmniej", tylko "przynajmniej". :)

  • więcej komentarzy(28)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież ten facet to prawa ręka Darwina, skoro edukacja nie przynosi pożądanych rezultatów, to trzeba spróbować, nomen-omen, alternatywnej metody ;)

  źródło: labels.png

 •  

  pokaż komentarz

  Moja ciotka ma jego książkę czy też książki i się mądruje xD co zabawniejsze tak mocno w to wierzy że raz pojechała do lekarza mojej mamy (endokrynologa) i zaczęła się z nim kłócić (by douczył się z jego książek bo jest debilem itp.) ... oczywiście została wyprowadzona przez odpowiednie osoby. A moja matulka mówi cały czas "na ch## mi jakieś książki jakiś znachorów, idę do specjalisty i mi mówi, a w domu to ja sobie coś innego poczytam" :D

  Jako że moja matulka zlała przekonania ciotki to się teraz ta do mojej matulki nie odzywa xD

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe co się stanie jak Zięba zachoruje na raka i "przypadkowo" opinia publiczna dowie się że leczono go nie witaminą C a konwencjonalnymi sposobami.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna