•  

  pokaż komentarz

  @wieczny-student i zrobisz skargę/reklamacje a potem ktoś coś zadziała i to zniknie. Firmy kurierskie nie przejmują się tym, że ich ludzie tną w lolo...

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety w DHL to standard. Pracuję w firmie, która m.in. przez DHL wysyła dziennie kilkaset paczek. W 90% reklamacji na takie sytuacje otrzymujemy właśnie na nich. Z tego co słyszę od kurierów to firma cały czas szuka oszczędności na kurierach, więc często zwyczajnie nie opłaca się im doręczyć pewnych przesyłek.

 •  

  pokaż komentarz

  @wieczny-student Weź pod uwagę, że "planowana godzina doręczenia" nigdy się nie zgadza, bo w momencie gdy rozładunek przesyłek się przedłuży, wyjeżdzamy często za późno z za dużą ilością paczek, których za uja nie jesteś w stanie rozwieźć, dlatego też czasami wrzucamy paczki na awizo, zwrot na magazyn itd. Jeśli wypuszczą Cię z terminala załóżmy o 11:30, Na rejonie jesteś ok. 12:00 - 12:30 i masz tylko 6 godzin na np. odwiedzenie 100 adresów(Gdzie ludzie, albo ich nie ma w domu, albo, sobie gdzieś wyjdą i jest " Ja za 10 minut będe w domu, nie może pan poczekać?" lub dzwonisz wcześniej informujesz o której mniej więcej będziesz, jakie jest pobranie za paczkę i ktoś Ci mówi "Jasne, będę w domu, mam odliczoną kwotę" Przyjeżdzasz na miejsce, a tam paczka kosztuje 154,30zł, a typ Ci daje 200zł i czeka na reszte, pamiętajcie też, że my nie mamy obowiązku posiadania reszty, to Waszym obowiązkiem jest mieć odliczoną kwotę, dodając do tego zbiory, ok. 20-30 dziennie nie jesteś w stanie tego rozwieźć. I nie, nie mamy czasu stać 5-10 minut u kogoś pod drzwiami, bramką i czekać, aż w końcu ktoś ruszy dupe i otworzy je*ane drzwi. Pozdro.

 •  

  pokaż komentarz

  Drugą rzecz to taka, że do godziny 18:30 maxymalnie musimy być spowrotem na terminalu, żeby "wysyłka" wyszła tego dnia, którego zostala przyjęta przez kuriera, jeszcze na koniec się rozliczyć itd. To nie jest tak, że kończymy sobie o 16:30 i mamy koniec pracy, koniec pracy to mamy o 19-20, gdzie wracamy sobie w końcu do domu.

 •  

  pokaż komentarz

  nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy odbiorca wkurza kuriera ¯\_(ツ)_/¯