•  

  pokaż komentarz

  ja też za 2380 na rękę też bym nie chciał...乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro: to pewnie dlatego że podatki na służbę zdrowia są zbyt wysokie. Konpederaci już mają na to rozwiązanie. Zlikwidować podatki, zamknąć drzwi przed migrantami, edukacja w ręce kościoła - pod rządami prawicy Polska jest skazana na sukces :)

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: brzmi jak program pisu, tylko brakuje podwyższenia podatków i państwa dobrobytu

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro A druga sprawa to pewnie to że mają lewe dyplomy i boją się naszych testów i kontroli.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietkomietko: na zachodzie podczas nostryfikacji maglują ich bardziej niż w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro: ile? mówisz chyba o pracujących w wiejskich przychodniach wypisujących recepty na rutinoscorbin. znam osobiście kilku lekarzy w wieku ok 30 lat pracujących w szpitalach. na kase nie narzekają, mimo, że dyżurów jest od cholery. poniżej 7-8 kafli nie schodzą. ja nie mówie, że to źle, bo po takich studiach i zap%@!$#!u w robocie im sie po prostu należy, ale niech nikt nie mówi, że zarabiają mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: przy tym to maglowanie na zachodzie ukraińcom się opłaca, a w Polsce tak sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny te 7-8 kafli to przy 300 godzinach w miesiącu (a tyle wychodzi jak się robi te w cholerę dyżurów) wychodzi niecałe 27 zł za godzinę. Znajdź jakiegoś fachowca po technikum, który zgodzi się za taką stawkę w środku nocy choćby palcem kiwnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietkomietko akurat studiuje na ukrainie medycynę i dużo się słyszy o tym że w Polsce taki wyższy poziom, ale tutaj z dnia na dzień mam po 50 stron z jednego przedmiotu, przedmiotów dziennie mam 3, więc ciekaw jestem gdzie ten dyplom tu można kupić bo w sumie bym chętnie poszedł na taki skrót skoro to takie oczywiste

   Z mojej perspektywy wygląda to tak: za studia place dolarami, uczę się po angielsku, po cholere mam się męczyć z nostryfikacja żeby zarabiać grosze kiedy są kraje o wyższym standardzie które tego nie wymagają? Jak już mam przechodzić kolejne testy i egzaminy to wolę wykorzystać swoje umiejętności i język żeby pracować gdzieś gdzie za to zapłacą po ludzku a nie co łaska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro: który lekarz w Polsce zarabia tyle?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4:

   źródło: niech jadą.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 50 stron? O matko tylko ktoś kto studiuje na Ukrainie może coś takiego napisać XD powiem Ci kolego tak, znam kilka osób które studiowały na Ukrainie bo w Polsce się nie dostały i załapały się na nurt "o panie wojna na Ukrainie" kilka lat temu i Polskie uczelnie musiały ich przyjąć na studia uwaga stacjonarne. Jeden to chciał na te Ukrainę wracać czy wojna czy nie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: dyżurów of cholery, na zarobki nie narzekają, zarabiają 7k xD kto ukradł temu narodowi godność

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman powiem Ci tak koleżanko, jeśli chcesz być uszczypliwa bo czujesz się obywatelem lepszej kategorii z powodu studiowania bezpośrednio w Polsce to proszę bardzo, ale nie rób kurtyzany z logiki.. Podałem przykład że z zajęć na zajęcia jest materiał o streszczeniu mieszczącym się na powiedzmy 50 stronach a w domyśle człowiek żeby się nauczyć sięga do 3-4 książek, odpala różne filmy z wykładów o danej tematyce i jakby to zsumować to można faktycznie się chwalić ile to nie jest łącznie, ale nie o to mi chodziło. Ty to na pewno Tom bochenka dziennie się uczyłaś "xD".
   To że z Ukrainy przyjechali i chcieli zaraz wracać bo sobie nie radzili to też nie jest dowód na to, że ktoś będzie ostatecznie gorszym lekarzem, weź pod uwagę że tutaj trzeba się uczyć w obcym języku i zasób materiałów do nauki w praktyce jest prawie zerowy, tutaj ciężko o kompletne kości, a o sekcji zwłok żeby na żywo zobaczyć stawy i mięśnie itd to można w ogóle zapomnieć, wszystko to wiedza teoretyczna i w obcym języku, więc na pewno nie jest łatwo się przestawić żeby przekazać wiedzę nawet jeśli się ją posiada, jak w Polsce masz haki i szpilki od samego początku i wszystkiego sobie możesz dotknąć. A jeszcze jak się trzeba wkupić w łaski jaśnie towarzystwa które ma kompleks Boga bo dostało się w Polsce bezpośrednio to już w ogóle się nie dziwię, że uciekają spowrotem. Widać po koleżance jak dupka was wszystkich piecze.

  •  

   pokaż komentarz

   na zachodzie podczas nostryfikacji maglują ich bardziej niż w Polsce.

   @Strahl: zachód to bardzo obszerne pojęcie. w Niemczech i Luksemburgu faktycznie jest utrzymany poziom, ale w UK to jest istny dramat kogo oni tam przyjmują.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: mialem nieprzyjemnosc sprawdzic dwukrotnie jakosc szpitala w Cambridge i poziom taki ze szkoda gadac. Byc moze lepszy personel jest na operacjach i innych specjalnosciach. Za to w przychodniach pierwszego kontaktu lekarze byli bardzo dobrzy i chwalilem sobie tak8e placowki.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: ja po liceum nie schylę się za taką stawkę, a co dopiero specjalista typu lekarz... Aż k?#$a płakać mi się chce jak myślę w jakim gównie przyszło nam żyć

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: podsumuje Twój wywód jeśli można:
   Ludzie którzy byli zbyt słabi, żeby dostać sie na studia medyczne w polsce kombinowali zapisując się na ukrainie gdzie były znacząco nizsze progi a następnie przepisywali się na np taki CMUJ, to juz moze sugerować, że gosc bedzie gorszym lekarzem skoro nie mogl sie nauczyc materiału na tyle aby uzyskac odpowiednia punktacje po maturze.

   To że z Ukrainy przyjechali i chcieli zaraz wracać bo sobie nie radzili to też nie jest dowód na to, że ktoś będzie ostatecznie gorszym lekarzem
   Co? xD

   Potem piszesz ze suma sumarum lekarze z ukrainy moga sie okazac lepszymi lekarzami niz ludzie w polsce ktorzy jak sam napisales maja praktyke od poczatku a nie jedynie uczą sie formułek z ksiązki. Ile takich lekarzy będzie 1/100 moze 2/100? Niby jak ludzie bez odpowiedniego przeszkolenia mieliby byc lepszymi lekarzami niz goscie ktorzy cwicza swoj fach od 1 roku studiów? Wrodzona zdolnosc medyczna?
   Tak btw nie mam bólu dupy o narodowosc taka czy taka, ale ty po prostu robisz k#%#e z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl dokładnie, ale przyznaj że śmiesznie się czyta te wszystkie opinie ludzi którzy o temacie nie mają zielonego pojęcia :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro "ja też za 2380 na rękę też bym nie chciał" te 2380 to chyba za weekend

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: 7k podstawy netto i do tego dyżury 200%? Tak sobie bym powiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   stawy i mięśnie itd to można w ogóle zapomnieć,

   @soniq51:

   Nie można. Jesteś lekarzem to siedzisz urwa dzień w dzień i piłujesz. Technik masażysta powie ci rozpis mięśni na człowieku co dopiero lekarz. Mięśnie, kości, stawy, układ krwionośny, układ nerwowy to wszystko musi być wykute na pamięć to jest urwa wiedza elementarna dla lekarza. Ja znam, a lekarzem nie jestem także XurwaD. Weź nie wyskakuj z takimi tekstami, że można zapomnieć, bo z siebie pośmiewisko robisz. To tak jakbyś tabliczki mnożenia nie pamiętał. Informatyk też nie może zapomnieć pewnych rzeczy. Siedzisz urwa i kujesz aż wejdzie do pamięci trwałej potem tylko odświeżasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro który lekarz dostaje 2300 na rękę ?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC no kurde a myślałem że wystarczy popatrzeć i dostanę dyplom :D ty tak na poważnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: 50 stron z dnia na dzień. To nie przepracowujesz się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kolega robił praktyki wakacyjne ze stażystką, która skończyła studia na Ukrainie. Ona wiedziała mniej niż on na 3 roku studiów. A w praktyce była jeszcze gorsza.
   Od dawna wiadomo, że jak się nie udało w Polsce dostać lub skończyć studiów to się jedzie na Ukrainę, bo tam to jest bardzo proste. Jak ma się kasę to się skończy tam studia ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw następna co tom bochenka dziennie się uczyła :D jak nie zrozumiałaś to przeczytaj co odpisałem koleżance która ma to samo szczypanie dupy, a jak dalej nie rozumiesz to czarnolisto i część

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: To nie jest bóldupienie. Stwierdzam fakt. Nie mam nic przeciwko fachowcom, tylko niech to będą fachowcy. To Ciebie dupa boli i nie chcesz się przyznać, ale to, że na Ukraine jadą osoby, którym się w Polsce nie udało to jest fakt. I nie ma co z tym dyskutować. Tak jest. To, że się nie chcesz przyznać tego nie zmienia xDDD Mam znajomych, którzy sami to powiedzieli i opowiadali jakie cyrki tam się wyprawiają. A po dwóch latach im się udało dostać do Polski i szybciutko wrócili.

   Koledze @Erektuser nie odpowiesz? Zbyt celnie Ci wytknął brak logiki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny siedź tyle czasu co oni w pracy to też będziesz miał 7. Nie sztuka mieć 7 koła jak masz godzinowo 2 etaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw nie edytuj postów cwaniaczku, zaraz odpowiem I jemu, jak mi się będzie chciało

   Każdy wie że jest prościej się dostać I utrzymać na uczelni, ale potem testy takie jak krok, ajfom amerykański który wprowadzili teraz, weryfikują tych co poszli przeczekać na dyplom za kasę, a ty powielasz bajki zasłyszane przez osoby trzecie bo to pasuje ci pod retoryke że jesteś genialna a inni są matołami, problemy z ego też się leczy bo mogą zaszkodzić ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Dlaczego nie mogę edytować komentarza? Jak widzę błąd to go poprawiam, Ty tak nie robisz? xDDD

   To nie są bajki. Ta laska nie zdała egzaminu państwowego kilka razy. Była na bezpłatnym stażu, bo nic więcej jej nie można było zaoferować. Sam napisałeś o "50 stronach" i że nie masz dostępu do preparatów na żywo. No to na pewno fantastycznie umiesz anatomię.

   Dobra synek, mi jest wszystko jedno gdzie studiujesz. Kolega już Cię wyżej wyjaśnił, zrobił to bardzo celnie. A to, że nie odpisałeś, tylko to potwierdza. Nie mam nic więcej do dodania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa Bezpośrednio po studiach, w zasadzie każdy - ok 2,5k na reke z obowiązkowymi dodatkowymi dyżurami po 10,5h w tygodniu

  •  

   pokaż komentarz

   @lithax a to ile zaraz po studiach ma zarabiać ? Nawet inżynier dostaje 2,5 na rękę zaraz po studiach

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa Pytałeś się jaki lekarz tyle zarabia to napisałem. Przez pierwsze 13 miesięcy pracy każdy. Dużo, mało? Można dyskutować, mnie na stażu to akurat nie bolało. Znacznie większą lipą jest 2,5k podstawy netto (3k z lojalką) na rezydenturze gdzie trwa to kolejnych kilka lat i widzisz jak to jest bardzo po kosztach w zestawieniu z tym co na co dzień robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Erektuser kiepskie to podsumowanie, takie niezbyt obiektywne ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   Tak jak już pisałem, wiedzę studenta zanim dostanie dyplom, weryfikują egzaminy o takim samym standardzie międzynarodowym jak te w Polsce, jest krok, IFOM w amerykańskim standardzie, tutaj łapówki o których tyle piszecie nic nie dadzą. Więc nawet jeśli ktoś był gorszym uczniem to na studiach jeśli się nie podciagnie to lekarzem nie zostanie. A anegdotyczne przykłady to i ja mogę wymieniać bo znam lekarzy w Polsce którym bym ziemniaka pod opieką nie zostawił.

   To że z Ukrainy przyjechali i chcieli zaraz wracać bo sobie nie radzili to też nie jest dowód na to, że ktoś będzie ostatecznie gorszym lekarzem
   Co? xD

   Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś wywnioskował, że chodzi o to że ktoś kto studiował w obcym języku bez pomocy praktycznych jakie są w Polsce dostępne, może mieć problem żeby się od razu przestawić, ktoś kto nauczył się mięśni i więzadeł z książki i nagle dostaje trupa, ten wie że różnica między teoria a praktyka jest bardzo duża, a pierwszy szok z tym związany mija szybko ale nie od razu. Więc jak się przyjedzie i dostanie pierwszego dnia takie zadanie, to faktycznie się wychodzi na debila, pozornie. A wam pasuje takie płytkie myślenie bo łechce własne ego, trochę smutne bo niby ten sam fach i sami psioczycie, że starzy lekarze to klika i ograniczają możliwości młodych, sami robicie dokładnie to samo tylko gorzej, bo nawet kasy za to nie macie a robicie to z zawiści.

   Jeśli chodzi o ostatnia część twojej opinii, to właśnie k$%@e z logiki robisz ty. Bo ja mówię o różnicy w wykształceniu STUDENTÓW a Ty to zrownujesz z wiedzą LEKARZA po studiach na ukrainie a to dwie różne sprawy. Bo o ile teoretyk student będzie gorzej przygotowany na początku i różnice będzie widać jak się będzie przepisywał z uczelni na uczelnie, tak różnicy wiedzy i zdolności po otrzymaniu dyplomu być nie może. Ta wiedzie weryfikują egzaminy państwowe a nie łapówki na uczelni. Więc nie przekrecaj tego co piszę i odnoś się do całej wypowiedzi a nie na zasadzie cytatu wyrwanego z kontekstu, inaczej dyskusja nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: 2 lata temu wizyta prywatna u lekarza 200zl za 15 minut i notake. Dzisiaj 300zl. Bieda. Powodzenia na zachodzie jezeli nie jestes naprawde dobrym specjalista to zostaje zabawa z kolorowymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw "xD" "synek" "wyjaśnił cię",
   to dobre podsumowanie, jak karyna spod żabki a nie lekarz..
   trochę szacunku jak nie wiesz z kim rozmawiasz w internetach bo możesz kiedyś się zdziwić

   Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo te 50 stron ci przeslonilo sens tego co napisałem i do kogo to pisałem. Wyobraź sobie, że nie sami studenci medycyny to czytają.
   Ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie jaki zakres materiału tutaj mamy? Bo piszesz jakbyś wiedziała, a założę się że nie masz żadnej wiedzy na ten temat.

   Myślę, że nie jedna osoba stąd by cie zagięła, ale uważasz się za alfe I omege bo dostałaś się w swoim kraju i to niemożliwe że gdzieś na ukrainie może Ci ktoś dorównać albo być dużo lepszym specjalistą, prawda? :D może i lepiej żebyś tak myślała bo jak się potkniesz I wpadniesz z tak wybujałego ego jak, to się jeszcze nie pozbierasz I będzie kolejnego lekarza mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2: kolejny fachowiec od lekarzy na zachodzie. Śmierdzi od ciebie biedą, i to tą gorszą, bo intelektualną.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Widzę, że potrzebowałeś dużo czasu żeby znaleźć coś do czego się możesz przyczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ja się uważam za alfe i omegę? Nie, ja po prostu nie zgadzam się na przeczenia faktom ¯\_(ツ)_/¯ A jak Ty to sobie usprawiedliwiasz, to już Twoja sprawa. Poza tym pisałam, że nie mam nic przeciwko fachowcom zza granicy, o ile to będą prawdziwi fachowcy, synek czytaj ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pisałam, że wiem, bo dwójka moich znajomych tam studiowała. Więc dokładnie wiem ile trzeba zapłacić za zdanie egzaminu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Na twoje wywody o zajebistosci ukraińskiego poziomu nauczania - xD

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw

   wyobraź sobie że coś robię poza odpisywaniem na Mirko i wszystkim na raz się nie da

   Wyraźnie widać że masz studentów z Ukrainy za gorszych, a ja sobie niczego nie muszę usprawiedliwiać, bo jedne studia skończyłem a na następne przyszedłem żeby się sprawdzić, bardziej dla siebie niż dla wykonywanej profesji. A jeśli chodzi o łapówki to chyba enty raz każesz mi się powtarzać, za łapówki utrztmasz się tylko na uczelni, ale nikt łapówki nie weźmie żeby dać lepszy wynik egzaminu narodowego i międzynarodowego a każdego to czeka. Więc twoje argumenty w ostateczności w ogóle są nie na temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radioaktywny_Pasztet daj cytat gdzie zachwalam poziom nauczania

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: ja w przeciwienstwie do ciebie nie jestem niemieckim psem. A teraz idz ladnie umyc odbyt niemcowi.

  •  

   pokaż komentarz

   poniżej 7-8 kafli nie schodzą.

   @biszkoptowy_pies_obronny: jestem kierowcą zawodowym, pracuje w niemieckiej firmie transportowej. Pracuje w systemie 2/2 czyli 2 tygodnie jazdy w Niemczech, dwa tygodnie wolnego. Zarabiam 7200 - 7500 PLN zależnie od kursu euro. Studiów nie skończyłem, kiedyś miałem firmę w Polsce ale miałem wypadek pod Wrocławiem i już się nie podniosłem finansowo na tyle, żeby wrócić do biedzenia po kraju. Wracając do sedna. Lekarze, policjanci, nauczyciele zarabiają gówniane pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Absolutnie nie mam za gorszych. Po prostu mają gorszy system nauczania, co pokazują trudności ze zdaniem egzaminu w Polsce ¯\_(ツ)_/¯

   Dobra, koniec dyskusji, myślę, że już wszystko jest jasne, sam przyznałeś, że nie chwalisz systemu nauczania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw no oczywiście że system nauczania jest gorszy, tutaj student sam się musi nauczyć a w Polsce więcej wymagają na uczelni ale też lepiej uczą i mają na czym uczyć więc łatwiej jest egzamin narodowy zdać bo się jest lepiej przygotowanym. Tylko że wniosek nie jest taki że lekarz po ukrainie jest gorszym specjalistą, co usilnie chcecie udowodnić, bo przed takim lekarzem wymagania na egzaminie końcowym i sprawdzającym są takie same i niezależne od łapówek na uczelni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2: ładnie głos dałeś. A tak szczerze i między nami, to wolę Muslima w gabinecie od polactwa twego pokroju - oni przybajm

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: To teraz dla odmiany pomyśl: studenci mają gorszy tok nauczania, gorsze materiały, z których korzystają, gorzej dostępne różne materiały pomocnicze, zero wsparcia ze strony kadry nauczycielskiej. Ale według Ciebie to nie oznacza, że kończą studia gorzej nauczeni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2: *oni przynajmniej myja stopy przed wizytą u lekarza. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Na którym roku jesteś? Takie przeżywanie studiów, więc obstawiam, że 1 max 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw nie, to oznacza że trudniej im się przygotować, a stopień trudności osiągnięcia celu nie oznacza że ktoś jest gorszy skoro cel osiągnął

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: ale zrobiles mi dzien dodaj jeszcze ze w przeciwienstwie do Polakow pracuja ha ha ha. Od tego podcierania starych ludzi wszystko ci sie w glowie pomieszalo.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: nie wiem szczerze o czym jest dyskusja, ze studiami na Ukrainie jest tak jak ze studiami wszędzie - najlepsi z uczelni będą w topce leku niezależnie skąd mają dyplom, problemem jest wynik średni i ci najslabsi których nie powinno się przepychac, a jednak jakoś doturlali się do dyplomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Kolego bije od Ciebie dziwna chęc usprawiedliwiania studentów ktorzy studiuja na ukrainie w gorszych warunkach. Prawdopodobnie(moge sie mylic) ze jest to spowodowane tym, ze sam sie nie dostales na polskie uczelnie i teraz na sile probujesz udowodnic calemu swiatu ze gorsze uczelnie przygotuja studenta na takim samym poziomie co te lepsze, ale abstrahujac posłużmy sie przyklładem :

   Jesteś przedsiebiorca, chcesz zatrudnic studenta programiste, masz dwoch kandydatów goscia ktory umie teoretycznie podstawy jezyka zna teorie wzorców projektowych, widział w ksiazce jak wyglada JIRA etc, a po drugiej stronie studenta ktory procz tych samych rzeczy dodatkowo miał komputer i uzywał tych rzeczy w praktyce. Jak sądzisz ktorego zatrudnisz? Czy zatrudnisz lepszego kandydata ktory ma doswiadczenie akademickie czy czystego teoretyka ktory hello world pisal jedynie na kartce bo nie miał kompa?

   Obaj mają tytuł powiedzmy magistra więc teoretycznie powinni byc na tym samym poziomie no ale cóż....
   Nie sądze ze zatrudnisz osobe bez praktyki bo "moze jednak trzeba mu dac szanse" lecz zatrudniasz osobe juz ogarniająca jak to działa w rzeczywistości.
   Zatrudnianie lekarzy to jest jakby nie patrzec rownież biznes, prywatna klinika chetniej zatrudni młodego lekarza z doswiadczeniem praktycznym niz teoretyka, bo wieksze prawdopodobienstwo ze nikogo nie zabije tnąc goscia skalpelem etc.

   Bo ja mówię o różnicy w wykształceniu STUDENTÓW a Ty to zrownujesz z wiedzą LEKARZA po studiach
   Ja caly czas mam na mysli studentow zaraz po studiach ktorzy de facto dzien po uzyskaniu papierka są juz pełnoprawnymi lekarzmi. Tak własciwie to nie ma znaczenia gdyż i studenci i swieżo upieczeni lekarze mają zazwyczaj tylko wiedze wyniesiona z uczelni.
   Piszesz o studentach ktorzy maja ten sam dyplom ukonczenia LEK (egzamin lekarski w polsce) tez sprawdza jedynie wiedze teoretyczna. Ale fakt ze polscy studenci maja za sobą dodatkowo godziny praktyki przemawia na ich korzyśc nie prawdaż?

   sami psioczycie, że starzy lekarze to klika i ograniczają możliwości młodych, sami robicie dokładnie to samo tylko gorzej

   Nie ograniczałbym mlodym lekarzom dostępu do mozliwosci podjecia specjalizacji, roznych kursow etc. Stwierdzam jedynie ze lichą kase na pensje i owe kursy rozsadniej przeznaczyc dla osób lepiej przygotowanych do zawodu niz wydawac hasj i liczyc na ewentualne jakieś tam rezultaty.

   Powtarzam to nie jest zadne uprzedzenie narodowosciowe, polskich uczniow ze slabych uczelni bez praktyki tez sie powinno j$$$c. W branzy specjalistycznej liczyć sie powinno to ile wiesz ale tez to jak umiesz te wiedze wykorzystac.
   Tak wiec moja rada, nie probuj na sile usprawiedliwiac czegos co jest ewidentnie słabsze/gorsze (twoje słowa o braku praktyki na ukrainie) bo wychodzi z Ciebie straszny frustrat.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Widzę u Ciebie ciężki syndrom wyparcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 A czemu miała by piec? Rozbawiła mnie twoja wypowiedź, sam przyznasz że te 50 stron zabrzmiało kuriozalne. Obywatel lepszej katogori? Absolutnie nie, jestem pierwszym krytykiem edukacji medycznej w Polsce i swojego środowiska. Patrzę jednak obiektywnie, skoro edukacja w Polsce to na większości uczelni poziom mułu to, z wiedzy jaką mam od osób które studiowały w obu systemach to Ukraina jest i tak poniżej. Nie ma co się oburzać jeśli wkładasz w swoją edukację więcej niż minimum to gratulacje zaparcia i powodzenia w zachodnim świecie. Nie zmienia to jednak faktu że minimum jest ustalone gdzie indziej niż minimum u nas.

   Co do kompleksu Boga to na studiach osoby które najbardziej cwaniaczyły to te które były na płatnych. Legendarne dostanie się i wysiłek który trzeba w do włożyć jednak uczy pokory.

  •  

   pokaż komentarz

   @IEatBread na 1 :) to nie przeżywanie, nie lubię hipokryzji a tutaj tego dużo i staram się zostawić jakiś ślad żeby osoby podstronne mogły widzieć opinie obu stron barykady a nie jednej bóldupiącej

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2: poważnie, będąc potomkiem parobka I panszczyznianego chlopstwa z kraju mediany 400e masz czelność stawiać się wyżej od całej ogromnej grupy etnicznej, bazując na swoich upośledzonych wyobrażeniach? Pogratulować megalomanii I pychy, współczuć głupoty. Może kiedyś dorosniesz i zmadrzejesz, tego ci życzę z racji piątkowego poranka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa Ja. I to już z 40h dyżurów. Pokazać PIT?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: lekarz na rocznym stażu po skończonej szkole

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro:
   Akw będziesz pracował za 2500 PLN netto

  •  

   pokaż komentarz

   @dzimberek: czyli stażysta - fajna manipulacja.m

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Bedac na pierwszym roku nie masz pojecia o realiach np klinik - a z relacji które słyszałem dopiero tam rozgrywają się intrygujące sytuacje. ;-)

   I tak, to przeżywanie, będąc na pierwszym roku masz za sobą 2 miesiące nauki - nie masz absolutnie pojęcia o rzeczywistości. A ta bywa żenująco rozczarowująca. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman wszyscy się uczepili tych 50 stron a bynajmniej dla mnie to logiczne, że chodzi o 50 stron zakresu wiedzy (co też nie jest dobrą definicją) a nie, że przeczytam 50 stron i jestem nauczony na następne zajęcia, nie bez znaczenia jest też to że mówię o 1 roku, gdzie uczymy się całkowicie nowych rzeczy, a nie dodajemy szczegóły do już osiągniętej bazy.

   Dalej nie rozumiesz na czym rzecz polega, uproszczę to najbardziej jak potrafię.

   Srudenci na ukrainie na poczatku swojej edukacji mogą różnić się na niekorzyść zakresem wiedzy w porównaniu do Polskich, ale jeśli ukończyli studia i dostaną dyplom to ich umiejętności praktyczne nie różnią się od tych jakie posiadają ci z Polski. Różnica jest tylko na pierwszych latach edukacji bo tutaj prawo utrudnia pozyskiwanie trupów, a pierwsze lata nauki to anatomia więc wiedza teoretyczna nie może się równać praktycznej.
   ALE później różnice się zacierają bo praktyka z ludźmi w szpitalach na ukrainie jest jednakowa jak w Polsce.

   Początek studiów Ukraina kiepska, polska dobra
   Koniec studiów Ukraina dobra i polska dobra

   Egzaminy sprawdzają wiedzę teoretyczna tak jak w Polsce a praktyczna z pacjentem jest taka sama i tu i tu.

   Czy chociaż trochę lepieiej wyjaśniłem?

   Więc znowu, argument z finansowaniem tych lepsiejszych pomazańców bożych z Polski i pomijane z Ukrainy jest nietrafiony.

   Jeśli chodzi o dostanie się na studia to chylę czoła przed studentami medycyny w Polsce bo owszem, są lepsi na tym etapie.
   Potem różnicy nie ma żadnej.
   A jeśli myślisz że po studiach tu czy tu jesteś dobrym lekarzem, to lepszego żartu dawno nie słyszałem. Każdy lekarz skąd by nie pochodził ci powie, że prawdziwe umiejętności leczenia zdobywa się specjalizacją i praktyką.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Nie mam pojęcia co teraz rozgrywa się w Polsce na uczelniach medycznych, podejrzewam, że po podniesieniu limitów dwa razy ponad moce przerobowe uczelni jest/niedługo będzie tam istny Monty Python. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: dlatego może nie ostracyzujmy jednej ze stron jakoś szczególniej

   jedyne o co mi chodzi to o to, żeby nie naginać rzeczywistości, a choć to w pewnym stopniu rozumiem i się nie dziwię, studenci Polscy robią z siebie krezusów kosztem studentów z ukrainy strasząc przy tym ludzi i siejąc propagandę, próbując jeszcze na tym coś ugrać co wprost napisała koleżanka co się do mnie tak przyczepiła, że kasa ma iść na ich dalszy rozwój bo oni są lepsi :D przy tym twierdząc, że nie uważa studentów z ukrainy za gorszych :D

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 Gdyby tak było to egzamin w Polsce po studiach na Ukrainie wchodził by jak LEK po polskich. Niestety tak nie jest. Jak sam piszesz zakres wiedzy nie jest ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Znaczy ja znam absolwentów z Ukrainy - z czasów jak mieszkałem i pracowałem w Polsce, i teraz gdy pracuje za granicą. I ci, których znam, przyznają, że względem polskich/niemieckich uczelni mają braki - żaden z nich nie zdał nostryfikacji podchodząc z marszu, musieli się rok-dwa douczać zanim się udało.

   Nie wiem, z czego to wynika - czy z braków merytorycznych, czy po prostu z innego systemu nauczania i egzaminowania wiedzy, mniejszych wymagań czy czegokolwiek innego - ale na wąskiej próbie kilkunastu osób mogę wyciągnąć takie wstępne wnioski. A historie o zrzutce dla profesora który układał egzamin z interny próbuję traktować pół-serio. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: nie mówimy o studentach którzy nie zdają, idąc takim tokiem rozumowania to w polsce wszyscy studenci za 1 razem zdają? a ci co nie zdali to też są gorsi i powinni być odsunięci od zawodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: o jakich czasach mówimy? bo sporo się pozmieniało, niedawno wprowadzili amerykański IFOM, więc to też zmienia postać rzeczy, kiedyś to kiedyś a mówimy o bieżących realiach

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 Nie ale ci którzy nie zdali za 1 razem odebrali gorsza edukację maja gorszy zakres wiedzy i się z tym nie kłócą tak jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Ostatnie kilka lat. Młodzież, ja nie atakuje - tylko mówię jak realia wyglądają. Jeżeli do Polski będą przyjeżdżać lekarze, to nie po amerykańskim IFOMie, tylko po studiach które skończyli już jakiś czas temu. :)

   W Niemczech to jest załatwione w ten sposób, że dają im ograniczone PWZ, lekarza do nadzoru, tymczasowe pozwolenie na prace w jednym miejscu i w międzyczasie przygotowują się do zrobienia nostryfikacji. W tym czasie nie mogą rozpocząc specjalizacji. Dodatkowo Landy organizują wykłady i szkolenia w ramach "zajęć wyrównawczych" oraz finansują im szkolenie językowe. Chodzą sobie do szpitala, coś tam pracują, dostają jakieśtam pieniądze. Niektórym przez 3 lata nie udaje się mimo to znostryfikować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro Znam pediatrę w Bielsku z Ukrainy, chirurga z batumi wGruzji w Krakowie czy neurochirurga z Ukrainy który pracował w Beskidach na tartaku zanim się nie załapał na posadę w szpitalu, chyba nie jest tak źle, mój różowy robił temu ostatniemu szkolenie więc wiadomość z pierwszej ręki

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: I dobrze myślisz, często jest nas w sekcjach tyle osób ze nie mieścimy się do sali z pacjentem. Lekarzy jest mało, mnóstwo czasu spędzamy podpierając ściany na korytarzach i czekając jak ktoś się łaskawie zjawi. Pomijam już zadufanych w sobie cweli profesorów pytających o totalnie niepraktyczne pierdoły a potem dziwiących się, ze jesteśmy kiepscy z praktycznej strony medycyny. Jak na Ukrainie jest jeszcze gorzej to ja nie dziwie się, ze maja problemy z nostryfikacja.
   Kraj z gowna i patyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: Patomorf w Kato.
   Jak bierzesz dyżury i robisz 280-300 godzin na miesiąc to z Palcem w D masz 7 tyś ale co to za życie, spanie, sranie, praca, żarcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: pytanie calkiem obok dyskusji wyzej: skoro sa takie problemy z nostryfikacja i to jest taki hardkor, to czemu tylu studentow wybiera ukraine? Polakom jest latwiej przejsc nostryfikacje niz ukraincom? Ktorys raz slysze o studiowaniu tam medycyny i nigdy tego nie rozumialem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman pieprzenie, równie dobrze ten co nie zdał danego testu może wiedzieć więcej na tematy których ty nie umiesz idealnie, jeśli jest takie samo kryterium otrzymania danej kompetencji to kim ty myślisz że w ogóle jesteś żeby oceniać kto jest gorszy od ciebie, przerost ego ponad skalę

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: Czy po nostryfikacji w Polsce zyskają uprawnienia do pracy np.w Niemczech???
   Bo wtedy to miało by sens.U nas zrobić nostryfikację bo łatwiej a potem możesz wszędzie robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty nostryfikacja to egzamin który musi przejść osoba która otrzymała dyplom w innym kraju, czyli takie sprawdzenie czy kompetencje zdobyte w innym kraju pokrywają się z tymi które zdobywają Polacy

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 Ewidentnie masz problem z obiektywnoscią oraz kompleks studiów na Ukrainie. Skończysz zobaczyć, ocenisz obiektywnie czy miałeś rację w tej dyskusji czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty Idą tam ludzie którzy nie dostali się na lekarski w Polsce. Lekarski w Polsce to jakieś 30k na Ukrainie 3k $ (tyle było kilka lat temu nite wiem jak teraz) . Więc wychodzi trzy razy taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: wiem czym jest nostryfikacja. Wiem tez od znajomej osoby pochodzacej z ukrainy, ze jest bardzo trudna. Stad pytanie - czy studentom latwiej jest jechac na ukraine, skonczyc studia i podchodzic do nostryfikacji, niz np. probowac na polskiej uczelni np. rok pozniej? Duzo osob nie przechodzi nostryfikacji po studiach na ukrainie?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman z nas dwojga to ty szukasz chłopca do bicia żeby leczyć swoje kompleksy, ewidentnje

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: a nie zdarza sie, ze wracaja tacy do Polski i nie przechodza nostryfikacji? Czy to raczej formalnosc dla kogos swiezo po studiach tam

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: ale dzbanowanie. Kto ma 7k za 3000 godzin? Nie pitol jak idiota.

  •  

   pokaż komentarz

   @DumnyzbyciaPolakiem: Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Nawet tutaj jest burdel z nostryfikacjami bo każdy Land ma inne wymagania i wymaga różnych dokumentów. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty: większość przepisuje się na płatne do Polski po 3 roku na Ukrainie żeby mieć polski dyplom, powrót i nostryfikacja jest trudna, bo trzeba zdać egzamin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TellMeSartan: i przepisuja sie od razu na 3 rok w Polsce?

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty Podobno jest bardzo trudna po studiach na Ukrainie. Duzo osób też od razu celuje na zachód.

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty: muszą nadrobić różnice programowe w przedmiotach, ale tak, jeśli pogodzą dodatkowe przedmioty i normalny tok studiów, to zaczynają od 3 roku

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: tak slyszalem. Jak slysze o takich rzeczach to dobrze byc prostym informatykiem

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2 na przykład ja tyle wyciągałem za dziadowanie na rezydenturze w Polsce. A często mniej, bo jak się przekroczy próg podatkowy to trzeba większy haracz oddawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m chcialem zmywarke w sobote naprawic to sie ze mnie smieli ze oni prace koncza w piatek jak normalni ludzie :D a ja w niedziele dyżur 24h.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 tylko ona pisala o Polakach.
   A prezenty za zaliczenie jakie dajecie? Bo we Lwowie ostatnio modne byly zlote lancuszki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tichy twoje złote myśli w antyramie, i dlatego nikt nie zdaje :(

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: A chcesz kupic? Musisz sie zaczac obracac w odpowiednich kregach. Aczkolwiek latwiej to zalatwic z uk czy niemiec, niz na ukrainie

  •  

   pokaż komentarz

   @sh2dov :) oczywiście żartowałem, generalnie na świecie nie ma rzeczy której nie das się załatwić za pieniądze, kwestia sumy. Niezależnie od lokalizacji. Wcześniej pisałem, że tu się za pieniądze Narodowego egzaminu nie zda, mając na myśli sumy w zasięgu przeciętnego człowieka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Ja tez ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikomu bym nie polecil takiego rozwiazania, bo podczas sprawdzania autentycznosci moze pojsc cos nie tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @sh2dov ostatnio było jeśli się nie mylę o 24 letnim radiologu, którego po jakimś czasie zdradził brak umiejętności z podstawowego zakresu :D

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Daj spokoj, juz rozumiem jakbys chcial projektowac wiezowce czy inne mosty ale ludzkie zdrowie?

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Chroń nas panie Boże od lekarzy którzy ,,kują''. Lekarz ma rozumieć materiał, a nie kuć. Kuć to może jakiś rzemieślnik a nie osoba która leczy ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro:
   Gdybym uważał że moim życiowym powołaniem jest ratowanie ludzi to nawet za darmo bym to robił, przysięga hipokrytka się kłania.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybym uważał że moim życiowym powołaniem jest ratowanie ludzi to nawet za darmo bym to robił, przysięga hipokrytka się kłania.

   @wipok: Jak biedny Judym, ktorego przypadkiem bylo stac na dom, powoz, prywatnego woznice i dwuletni staz w Paryzu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sh2dov cwany był bo akurat radiolog ma 0 odpowiedzialność I ostateczna interpretacja nie należy do niego, ale widocznie za mocno się wyglupil zbyt wiele razy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m
   Po pierwsze - lekarze nie pracują TYLKO w nocy
   Po drugie _ wierz mi, lekarz też nie wstałby w środku nocy żeby zarobić dwadzieścia parę złoty i wrócić szczęśliwy z tymi pieniędzmi w garści do domu .( znajoma kardiolog, już parę lat temu za nocny dyżur w szpitalu _w weekend zarabiala 100 zł za godzinę)
   Po trzecie _ podana przez Ciebie kwota jest tylko na początku drogi zawodowej. Później jest tylko lepiej
   Po czwarte _ lekarz dyzurujac na jakimś oddziale w szpitalu ma swoje łóżko, idzie spać i często budzi się dopiero rano 8(wyjątek oiom) a kasa leci... (zwłaszcza w weekend stawka godzinowo razy dwa )
   Mogę tak wymieniać i wymieniać. Znam temat z autopsji. Mam w rodzinie lekarzy różnych specjalizacji. Słyszę różne historie związane z ich pracą Nie umniejszam wartości pracy lekarza ale to nie znaczy że jest to najważniejszy zawód na świecie. Lekarze często czują się Bogami no bo przecież kończyli trudne studia i są LEKARZAMI. W związku z tym powinni zarabiać dziesieciokrotnosc pensji Kowalskiego a jak nie to odchodzą!
   Nie wiem czy słyszałeś takie powiedzenie _

   Pokaż lekarzu co masz w garażu

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Tak, siedzimy w piwnicy, chlejemy browary i czasem piszemy opisy których nikt nie czyta i na nic nie mają wpływu. :)

   Btw, w radiologii najłatwiej udowodnić komuś wine - zła diagnozę widać biało na czarnym. Zajmij się młodziez lepiej nauką anatomii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: niepotrzebnie czujesz się dotknięty bo chodziło mi o odpowiedzialność zawodową, myliłem się czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: odpowiedzialność zawodową? Jak napisze, że nie ma złamania które było to odpowiedzialność spada na mnie, a nie na rezydenta na SOR. Lekarz na SOR nie ma nawet prawa opisać badania na swoim monitorze - może tylko wstępnie ustalić diagnozę.

   Odsyłam do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 o wymaganiach dotyczących opisu i przeglądu badań rejestrowanych w postaci cyfrowej.

   Skup się młodziez lepiej na tej anatomii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: młodzież to to swojego synka mów jak się go dorobisz, a odpowiedzialności nie masz żadnej w porównaniu do chirurga który popełni błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 po tym tekście o chirurgu zaczynam wątpić w twój jakikolwiek kontakt z medycyną.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: On od dwoch miesiecy na kierunku lekarskim jest, studenciak z pierwszego roku. Jeszcze go nie utemperowali i pokory oraz ostroznego podejscia w rzucaniu wyrokami wzgledem pracy kolegow nie nauczyli. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: zły przykład podałeś akurat, ale faktycznie macie racje, miałem złe info, cóż tak mi powiedziano, proszę o wybaczenie!

   ale z tymi odzywkami jak big papa to się goń, tak to sobie do swoich latorośli mów

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51 a w ogóle to studiując na pierwszym roku dyskutujesz z lekarzami z kilkuletnim stażem o rzeczach o których masz mgliste pojęcie, za to z arogancja godna profesora. Pracowałem z ukraińskimi lekarzami świeżo po studiach. Ich braki w podstawowej wiedzy były kolosalne, do tego otwarcie przyznawali że większość egzaminów zdawali za opłatą. Może się to teraz zmienia, ale uwierzę jak zobaczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: kiedyś to i w sklepach towar na kartki był :/ te czasy mineli :/

   a co do odpowiedzialności się myliłem i to już przyznałem

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Na pierwszym roku w listopadzie też myślałem, że dużo się uczę, wiem wszystko o medycynie a moja uczelnia jest najlepsza :) Zobaczysz za 3-4 lata, że to wszystko to gówno :) A co do tego, że nikt z wyboru nie pojedzie studiować na Ukrainę, to oczywiste, studiuje się tam niestacjonarnie taniej niż w Polsce i to wszystko. Z tego samego powodu mamy English Division w Polsce, nomen omen, kompletni idioci :(

  •  

   pokaż komentarz

   @IEatBread: z większością tej wypowiedzi się oczywiście zgadzam, to samo napisałem wcześniej, że po studiach generalnie to wszystko jest gówno i dopiero specjalizacja i praktyka jest czymś, akurat nie twierdzę że wiem wszystko o medycynie ani nawet, że wiem dużo i tym bardziej nigdy nie powiedziałem że moja uczelnia jest lepsza od którejkolwiek
   mylisz się co do tego czy z wyboru tu nikt nie idzie, bo są ludzie którzy zostali przyjęci w Polsce a przyszli tutaj, żeby nie płacić 30k ale mieć wykształcenie w języku angielskim, więc nie jest to reguła i takie oczywiste
   ja znam lekarzy z polski którzy są kompletnymi idiotami no i co? 1:1

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro: przestań powtarzać głupoty. Znasz jakiegoś biednego lekarza? Myślisz, że dlaczego tak dużo osób bije się, żeby dostać się na medycynę? Nie dlatego, żeby męczyć się w polskiej służbie zdrowia, tylko po to, żeby zarabiać rewelacyjny pieniądz. Pojedź sobie pod dowolny szpital i zobacz jakimi samochodami lekarze jeżdżą. Oczywiście, że mają zarabiać bardzo dobrze, bo wykonują niezwykle ciężką i odpowiedzialną robotę, ale na Boga przestańcie w końcu pieprzyć, że lekarz zarabia mało. Na początku każdy zarabiała mało, taki rezydent chciałby od razu 10k na rękę, ja też bym chciał...

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: ale 7-8 kafli po takich studiach to sa grosze. Tyle zarabia kierowca tira, ktory jedyne co musi zrobic to zdac prawojazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   kiedyś to i w sklepach towar na kartki był :/ te czasy mineli :/

   @soniq51: Jeśli tak to tylko dobrze dla Ukrainy, ale tak jak pisałem, uwierzę jak zobaczę. A na pewno będę miał kiedyś okazję :) Bo jednak ciężko mi przyjąć do wiadomości, że takie państwo jak Ukraina w ciągu paru lat przeprowadziła totalną reformę szkolnictwa wyższego, a profesorzy zrezygnowali z dnia na dzień z dodatkowego źródła dochodu. I na pewno nie przekona mnie zdanie kogoś, kto te studia zaczął niecałe dwa miesiące temu i nie ma pojęcia co się w faktycznie dzieje na klinikach. Ja też na pierwszym roku różne wyobrażenia miałem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @czorny_m: bardzo roztropnie i słusznie, może sobie to wmawiam ale to wnioskuje po dość sporym i długim riserczu, dam znać jak spotkam się z poważnym wymuszaniem łapownictwa w praktyce, na razie tylko słyszałem o jednej kobiecie która potrafi upatrzeć sobie studenta i kazać mu kupować sobie perfumy (nic takiego nie miało miejsca w mojej grupie), ale za egzaminy to się przekonam pod koniec semestru, podobno tu jest czysto, a jeśli chodzi o reformę to kwestia tego czy wierzyć temu amerykańskiego systemowi, wydaje mi się, że to milowy krok do przodu mimo wszystko
   a jeśli chodzi o te słynne łapówy to też dużo jest mylących źródeł, bo z tego co ja się dowiedziałem z wielu wiarygodnych źródeł, najczęściej to nie chodzi o łapówkę za zdanie egzaminu "na jana", tylko uwalają nawet mimo prawidłowych odpowiedzi do momentu aż pójdzie łapówa, więc to też nie jest tak że za łapówę masz ocenę bez wiedzy, tylko jak nie dasz łapówy to i tak nie zdajesz
   na ten moment tragedia jest z hindusami i murzynami, polacy trzymają najlepszy poziom

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Tak jak mowię, niektórzy wolą zapłacić mniej i zgadzam się z tym, ale dyplom z kraju unii jest zawsze lepszym wyborem niż studia po angielsku wg mnie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @IEatBread być może, ciężko mi to na teraz ocenić, bo jak będzie im brakowało kadr to nie będą patrzyli na pochodzenie

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: @SkrytyZolw: Nie chce nic mówić, ale kumpel miał takie układy na uczelni w Lwowie, że jak się nie dostałem za pierwszym razem na studia, to powiedział, że mogę do niego wskoczyć na drugi rok od razu. Zresztą różnice widać między ludźmi na stacjo/niestacjo w PL, a osoby na Ukrainie się nie dostały na niestacjo nawet, więc poziom jest jaki jest. Nie ma co się oszukiwać, nikt z własnej woli nie idzie studiować na wschód, idą Ci z najgorszymi wynikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @implicenty: Pewnie, że nie przechodzą, Polacy którzy tam idą to w większości dzbany :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Eliasz5000 sorry ale w takie bajki to ja nie wierzę, może kumpel pieprzyl głupoty albo chciał pomoc ale przecenial swoje możliwości, teraz we Lwowie w ogóle niechetnie dziekan patrzy na Polaków bo Polacy się przenoszą zaraz do Polski i nie ma hajsu i grupy są za małe na wyższych latach, woli brać murzynow Arabów i z idnii, rozmawiałem z nim osobiście i generalnie żałuję że sobie zwracałem głowę lwowem gdzie właśnie łapówki kwitną, umiesz czy nie umiesz, masz zapłacić albo masz problem

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian19921: Głupi jesteś i naiwny, zarabiają dobrze bo robią nadgodziny i robią prywatę jak moga.
   Sam zarabiam dobrze bo trzaskam na 2 etaty i stać mnie na nowe auto. Ale po studiach kilka lat byłem gołodupcem żrącym parówki z biedro po 3 ziko za kilo bo G zostawało po opłaceniu czynszu w mieście wojewódzkim z wypłaty.
   To normalne nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: Kolega @Eraktuser po raz kolejny bardzo celnie wytknął Ci kompletny brak logicznego myślenia, a Ty znowu na to nie odpowiadasz. Tak ciężko Ci się przyznać do błędu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw daj linka bo już nie widzę powiadomień

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: zacytuję:

   @soniq51: Kolego bije od Ciebie dziwna chęc usprawiedliwiania studentów ktorzy studiuja na ukrainie w gorszych warunkach. Prawdopodobnie(moge sie mylic) ze jest to spowodowane tym, ze sam sie nie dostales na polskie uczelnie i teraz na sile probujesz udowodnic calemu swiatu ze gorsze uczelnie przygotuja studenta na takim samym poziomie co te lepsze, ale abstrahujac posłużmy sie przyklładem :

   Jesteś przedsiebiorca, chcesz zatrudnic studenta programiste, masz dwoch kandydatów goscia ktory umie teoretycznie podstawy jezyka zna teorie wzorców projektowych, widział w ksiazce jak wyglada JIRA etc, a po drugiej stronie studenta ktory procz tych samych rzeczy dodatkowo miał komputer i uzywał tych rzeczy w praktyce. Jak sądzisz ktorego zatrudnisz? Czy zatrudnisz lepszego kandydata ktory ma doswiadczenie akademickie czy czystego teoretyka ktory hello world pisal jedynie na kartce bo nie miał kompa?

   Obaj mają tytuł powiedzmy magistra więc teoretycznie powinni byc na tym samym poziomie no ale cóż....
   Nie sądze ze zatrudnisz osobe bez praktyki bo "moze jednak trzeba mu dac szanse" lecz zatrudniasz osobe juz ogarniająca jak to działa w rzeczywistości.
   Zatrudnianie lekarzy to jest jakby nie patrzec rownież biznes, prywatna klinika chetniej zatrudni młodego lekarza z doswiadczeniem praktycznym niz teoretyka, bo wieksze prawdopodobienstwo ze nikogo nie zabije tnąc goscia skalpelem etc.

   Bo ja mówię o różnicy w wykształceniu STUDENTÓW a Ty to zrownujesz z wiedzą LEKARZA po studiach

   Ja caly czas mam na mysli studentow zaraz po studiach ktorzy de facto dzien po uzyskaniu papierka są juz pełnoprawnymi lekarzmi. Tak własciwie to nie ma znaczenia gdyż i studenci i swieżo upieczeni lekarze mają zazwyczaj tylko wiedze wyniesiona z uczelni. Piszesz o studentach ktorzy maja ten sam dyplom ukonczenia LEK (egzamin lekarski w polsce) tez sprawdza jedynie wiedze teoretyczna. Ale fakt ze polscy studenci maja za sobą dodatkowo godziny praktyki przemawia na ich korzyśc nie prawdaż?

   sami psioczycie, że starzy lekarze to klika i ograniczają możliwości młodych, sami robicie dokładnie to samo tylko gorzej

   Nie ograniczałbym mlodym lekarzom dostępu do mozliwosci podjecia specjalizacji, roznych kursow etc. Stwierdzam jedynie ze lichą kase na pensje i owe kursy rozsadniej przeznaczyc dla osób lepiej przygotowanych do zawodu niz wydawac hasj i liczyc na ewentualne jakieś tam rezultaty.

   Powtarzam to nie jest zadne uprzedzenie narodowosciowe, polskich uczniow ze slabych uczelni bez praktyki tez sie powinno j%#%c. W branzy specjalistycznej liczyć sie powinno to ile wiesz ale tez to jak umiesz te wiedze wykorzystac.
   Tak wiec moja rada, nie probuj na sile usprawiedliwiac czegos co jest ewidentnie słabsze/gorsze (twoje słowa o braku praktyki na ukrainie) bo wychodzi z Ciebie straszny frustrat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: przyjmują dużo osób na 1 rok ale na drugim roku co roku jest tyle samo, czyli zgodnie z linia rzadu statystyki się poprawiaja bo więcej osób jest przyjmowanych ale kończących jest tyle samo xd ale te dane będą dopiero za 6-7 lat czyli już po ich kadencji wiec kto by się tym przejmował. Będzie podobnie jak w Francji jeśli się nie mylę, ze przyjmują wszystkich a zostają Ci którzy zdadzą 1 rok. Uchwalmy ustawę, ze ma być więcej studentów i już XD, ustawa magiczna mocą wyczaruje dodatkowych asystentów, dodatkowe sale, i dodatkowych profesorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tonari_Totoro: nie jestem naiwny, jestem realistą, starającym się trzeźwo patrzyć na świat. Wszystkim się wydaje, że będą leżeć, pachnieć, a kasa będzie lała się strumieniami. Jeżeli biedowałeś po studiach to przykro mi to słyszeć, ale każdy jest kowalem własnego losu, ja po studiach jakoś nie biedowałem, może bogaczem nie byłem, ale spokojnie sobie żyłem, a wcale wybitnego wykształcenia i umiejętności nie miałem. Naiwnym są ludzie, którzy dają sobie wciskać w kółko powtarzane bzdury, akurat co jakiś czas jeżdżę do szpitala i rozmawiam tam z różnymi pracownikami (pielęgniarki, fizjoterapeuci, pracownicy techniczni, administracja itp.) i każdy mówi, że lekarze zarabiają zajebiście. Szanuje twoje zdanie, ale nie lubię jak ktoś mówiąc delikatnie, mija się z prawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @biszkoptowy_pies_obronny: Jak będziesz pracował na jak lekarze 3 etaty, to też 8 kafli zarobisz.

 •  

  pokaż komentarz

  No szokujące, ze ogarnięty Ukrainiec woli pracować u Niemca za 5x więcej niż w tym naszym chlewie xD (i w nieporównywalnie lepszej kulturze pracy...)

 •  

  pokaż komentarz

  A ja nie chcę żeby lekarze ze wschodu mnie mieli leczyć

 •  

  pokaż komentarz

  Medycy ze wschodu.. Ci, którzy nie potrafią ogarnąć swoich rodaków aby się szczepili i nie roznosili "dzikich" chorób.

  •  

   pokaż komentarz

   @devu trzeba być niesamowitym ignorantem, żeby stwierdzić, że to wina lekarzy ukraińskich.. Na decyzję dotyczące kraju maja wpływ oligarchowie i politycy i nie lekarze, a tutaj ludzie nie mogą kupić szczepionek ani leków rarujacych życie nawet za swoje pieniądze, bo apteki nie kupują na zapas a rząd ma to w dupie. Polecam cokolwiek się dowiedzieć o temacie zanim się wygłosi opinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @soniq51: spokojnie kolego, to jest wykop. Mamy tu ekspertów od wszystkiego, 25 letnich milionerów, mistrzów mody i stylu i jednoczesnie najwiekszy zbior #przegryw #depresja #incel #spierdolenie w calym p0lskim internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Royal_Email: a do tego Polska juz jutro upadnie bo druga Wenezuela ha ha ha i pis to komuna a za tuska to byl raj i w ogole.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marcin360V2: O czym my gadamy? Tusk czy PiS to jedno i to samo szambo, a różnią się jedynie w kwestii bzdet typu regulacje życia seksualnego. Jeśli sądzisz, że wybór w Polsce sprowadza się do tych dwóch populistycznych partii to współczuję ograniczonych horyzontów.
   Śmiał się będziesz do łez jak Ci po nowym roku przywali inflacja (która już się zaczyna) pożerając oszczędności, a na horyzoncie mamy już zapowiadaną recesję na rynku międzynarodowym. Cena energii elektrycznej też zostanie prawdopodobnie uwolniona i zostaniesz w wielkiej d... ZUS zaczyna już desperackie obniżki wypłacanych świadczeń, ale nie zlikwidują tego szamba, bo trzeba okraść młodych ludzi ile można. Oddziały w szpitalach zamykane, nie ma specjalistów. Co robi rząd? Rozdaje pieniądze madkom nierobom, zachęcając do nielegalnej pracy poprzez kryteria przyznawania na podstawie zarobków. Świetny plan rujnowania gospodarki.
   Wenezuela też nie padła jutro po dojściu do władzy marksistów. Staczała się konsekwentnie przez 10 lat. Była względnie bogatym krajem - bogatszym od Polski. Teraz możesz sobie poczytać co tam się dzieje. No ale co będę wymagał od sebixów myślenia wybiegającego dalej niż miesiąc w przyszłość? Żyć tu i teraz! Rozdawać piniondzie, pić, jeść i bawić się dopóki dajo!
   A potem zdziwienie, że ludzie się wstydzą tego kraju i czują zażenowanie przechodzące we wstręt, skoro sebixowa część narodu robi z niego chlew i zmusza do taplania się w tym goownie resztę, która chciałaby uczciwie i godnie żyć - pracując na to własnymi rękami, a nie wyciągając łapy po jałmużny do innych.

 •  

  pokaż komentarz

  Kogoś to dziwi? Nawet Polacy nie mają ochoty pracować w polskich szpitalach, a od biednego Ukraińca oczekujecie takiego poświęcenia.